PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32888}

Biały oleander

White Oleander
7,5 51 909
ocen
7,5 10 1 51909
5,2 5
ocen krytyków
Biały oleander
powrót do forum filmu Biały oleander

Być może ktoś zauważył jak matka Astrid wkładała oleandry do wazonu z mlekiem. Mógłby ktoś wytłumaczyć dlaczego to zrobiła? Byłabym bardzo wdzięczna:)

ocenił(a) film na 9
Parfum

Mam jakoś nieodparte wrażenie, iż to jeden z elementów jej artystyczności ;)

ocenił(a) film na 9
demotywatoor

Dokładnie

Parfum

Niektórzy twierdzą że mleko pomaga ściętym kwiatom zachować dłużej świeżość i neutralizuje trucizne w oleandrach.

headlong

Zabawne, dano filmu nie oglądałam, ale zawsze byłam pewna, że odwrotnie. Bo jak miała zrobić koktajl, którym otruła mężczyznę? Raczej ich nie zblendowała tylko wykorzystała sok, który puściły do mleka :D Tym bardziej, że w zwiastunie jest pokazana ta scena (więc widocznie uznali, że jest ważna), a bohaterka wlewając mleko mówi " miłość jest upokorzeniem, nienawiść ukojeniem"

layla_darling_please

wydaje mi się, że te oleandry gotowała i ten swojego rodzaju kompocik był trujący. Jest jedna scena gdzie gotuje je w dużym garnku, ale nie wiem czy było tam mleko.

headlong

Film oglądałam już jakieś 4 lata temu i całkiem uciekła mi ta scena, mogło być i tak.

Parfum

Oleandry to glikozydy nasercowe - lek na serce. Jednak odznaczają się one niskim idndeksem terapeutycznym co znaczy że łatwo go przedawkować. Kwiaty w mleku uwalniały truciznę, która z czasem przyjmowana codziennie doprowadziła do śmierci męża (zawał czy co on tam miał) :)

wixa_fw

To by wiele wyjaśniało, dzięki za odpowiedź! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones