PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205986}

Black

7,7 2 000
ocen
7,7 10 1 2000
Black
powrót do forum filmu Black

Obawiałem się, że ta produkcja może ociekać ckliwym patosem, na dodatek nie jestem jakimś fanem Bollywoodu, Na szczęście moje obawy okazały się płonne. Obraz ten mnie wprost oczarował i wciągnął w swój magiczny świat. Świat jakże mi znajomy. Wprawdzie, w przeciwieństwie do Michelle mam resztki słuchu i wzroku (cierpię na Zespół Ushera, mam 90% ubytku słuchu i ponad 50% ubytku wzroku). Ten film pokazuje, że największym cierpieniem, jakiego człowiek może doświadczyć jest niemożność skomunikowania się z drugą osobą. Każdy potrzebuje bliskiej więzi i kontaktu z kimś. W momencie gdy zaczynają szwankować dwa najważniejsze zmysły czyli wzrok i słuch pojawia się cierpienie (ubytek wzroku odcina od świata, słuchu od ludzi). Można temu próbować zaradzić, tak jak Michelle. Z zapartych tchem śledziłem jej upór, determinację oraz relacje z jej nauczycielem. Podobało mi się również to, że nie było tu również jakiegoś łzawego happy endu. Było jak w prawdziwym życiu. Sporo smutku ale i trochę radości. Szczerze polecam tym, którzy jeszcze nie oglądali. Cieszę się, że mogłem trafić na tę perełkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones