PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 248
ocen
7,5 10 1 178248
7,7 47
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Blade runner nalezy do moich ulubionych filmow. Pierwsza dziesiatka jak nic.
Z niepokojem i sceptycyzmem podchodzilem wiec do kontynuacji.
Niestety mialem racje.

Jasne, utrzymano klimat – ciemnosci, mgla jesli nawet jest jasno, padajacy deszcz (nawet snieg). Jest podobna muzyka, choc slychac, ze jednak nie Vangelis. 35 lat rozni te filmy, wiec efekty komputerowe sa oczywiscie po stronie tego nowego filmu.
I to byl bylo na tyle jesli chodzi o pozytywy. Aha, jest jeszcze troche ladnych kobiet, troche nagosci – babki sa mlode, zgrabne, moga sie podobac. Nie wiem tylko co to ma do rzeczy, bo Rachel nie paradowala nago, a i tak bylo w tym wiecej erotyzmu.

Reszta? Film przede wszystkim jest stanowczo za dlugi. Dluzyzny powoduja, ze autentycznie przysypialem i slyszalem niejedno i niedwa ziewniecia na sali kinowej.
Film nie ma tez przeslania. Nie wiem o co w tym filmie chodzi. A doskonale wiedzialem o co chodzi w pierwszej czesci. Tam byla milosc czlowieka do cyborga, relacja czlowiek-cyborg, relacja czlowiek-cywilizacja, a tu?

Aktorzy slabi, szczegolnie Gosling, ktory tej roli nie udzwignal. Jest dretwy, nieprzekonujacy. Ale i sam Ford wyglada i gra jakby go wyciagnieto ”na chama” z Domu Opieki Spolecznej i kazano odtwarzac role, ktora gral bez mala 4 dekady wczesniej. Jest zmeczony, gra na odczep.
Ogolnie – nie polecam. Lepiej dolozyc troche mamony i isc cos zjesc w dobrej restauracji.

Shmei_Drei

A więc tylko i aż średniak . Dla mnie kasy nie szkoda ale już na następną część nie pójdę bo to będzie podobnie jak z Terminator 3.

m220pi2rz

skąd sie biorą takie SMUTASY??

Shmei_Drei

" Ale i sam Ford wyglada i gra jakby go wyciagnieto ”na chama” z Domu Opieki Spolecznej i kazano odtwarzac role, ktora gral bez mala 4 dekady wczesniej. Jest zmeczony, gra na odczep."

haha ostro, ale niestety w punkt, to samo widziałem "zagram-skasuje-zapomnę" chyba podobnie jak w nowych star warsach... nie przeżył tego przebicia mieczem oj nie... on już ma 75lat, niech odejdzie z godnością

maximus_

IDIOCI nie powinni miec dostępu do internetu.

użytkownik usunięty
Shmei_Drei

Nie cyborgów tylko androidów tak gwoli ścisłości. Cyborg to połączenie człowieka z maszyną a android to maszyna co najwyżej wyglądająca i zachowująca się jak człowiek. Niby to samo a jednak co innego.

ocenił(a) film na 10

Androidy mają DNA?

użytkownik usunięty
tanebo

Nie widziałem jeszcze tej części więc się nie wypowiem, nie wiem jakich głupot tam nawymyślali ale słyszałem że androidy zachodzą w ciążę. Takich bzdur jeszcze chyba w filmach sci-fi nie było:)

ocenił(a) film na 7

Bo to nie androidy de facto. To replikanci czyli bardziej ludzie :p

ocenił(a) film na 10
Dodwizo

Sam Dick w zasadzie pisze o cyborgach.

ocenił(a) film na 10
tanebo

nie

Właściwie dlaczego miałaby to być bzdura? Już w pierwszej części nie dało się odróżnić ciała replikanta od człowieka (używano testów empatii). Więc skoro tak idealnie go stworzyli, to powinni też w stanie stworzyć replikanta, który umie się rozmnażać.

użytkownik usunięty
Agarwaen_

A skoro potrafi się rozmnażać to może powinien też robić kupę i chorować? Na co w ogóle wymyślać takie bzdury? Jeśli mamy bawić się już w Boga to powinniśmy stworzyć coś doskonalszego od nas czyli coś co się nie starzeje, nie choruje oraz nie musi się rozmnażać bo i po co? To odróżnia papkę od fajnego sci-fi jak Ex-Machina. Jeden film to bzdet a drugi ma jakiś sens i prawdopodobieństwo. Seks maszynki są fajne ale na Boga nie każmy się im rozmnażać.

A jaki właściwie sens miało powstanie sztucznej inteligencji w Ex-Machinie? Jaki był utylitarny sens zamknięcia jej w ciele człowieka? Seks maszyna nie potrzebuje SI, a SI nie potrzebuje ciała.

Do czego piję :): twór powstały w Ex-Machinie powstał, bo jego wynalazca chciał sprawdzić, czy to możliwe (nowoczesny Frankenstein, w gruncie rzeczy + Pinokio). Czy się da (i to łączy wielu wynalazców, którzy często przeczą przysłowiu, że to potrzeba jest matką ich dzieł). Z tego samego powodu opowieść, w której wynalazca stara się stworzyć androida, który się rozmnaża i wykonuje inne czynności fizjologiczne, nie wydaje się specjalnie odmienna: to też nie jest do końca praktyczne, też ma stanowić miernik ludzkich możliwości twórczych.

użytkownik usunięty
Agarwaen_

Inteligencja też jest seksowna. Po co mi jakaś głupia lalka? Oglądałeś Her? Facet gadał z inteligentnym SI o głosie kobiety bo inteligencja to również seks a nie tylko sam wygląd zewnętrzny. Oczywiście tworzymy na nasze podobieństwo ale tworzymy coś doskonalszego od nas samych.

ocenił(a) film na 10

oczywiście że replikant robi kupę

Smok_Eustachy

Inaczej skomplikowane testy na empatię byłyby trochę na wyrost, prawda? :D

ocenił(a) film na 10
Agarwaen_

elementarne Watsonie

ocenił(a) film na 10
tanebo

no

ocenił(a) film na 10

Co to znaczy maszyna?
Android to sztuczny człowiek.

użytkownik usunięty
Leszy2

Robot humanoidalny czyli robot przypominający z wyglądu człowieka. Sztuczni ludzie to jakieś bzdury z kiepskiego sci-fi.

ocenił(a) film na 10

Powiedział co wiedział.

ocenił(a) film na 9
Shmei_Drei

SPOILER! O co w tym filmie chodzi moim zdaniem - o tym takim wewnętrznym pragnieniu u androidów do bycia czymś więcej, K i cała wyzwoleńcza grupa tęskni za byciem człowiekiem, za tożsamością, za byciem czyimś dzieckiem. Oni chcą, aby ich życie miało wartość samą w sobie, żeby ktoś ich chciał dla nich samych, a nie dla ich niewolniczej pracy. Bardzo ciekawy aspekt, nie wiem czy przełomowy, ale ciekawy. Pierwsza część opowiadała historię z punktu widzenia człowieka, druga androida. Te dłużyzny też moim zdaniem były taką metaforą pewnej pustki w życiu androida.

ocenił(a) film na 9
Shmei_Drei

O czym był film? Słowa Freysy o poświeceniu dla większej sprawy jako ludzki gest. O samoświadomości, o tożsamości.
Pierwsza scena i ostatnia scena na schodach - klamra. Do czego zdolny jest lojalny replikant, który dostanie złudzenie bycia człowiekiem? Złudzenie.

ocenił(a) film na 8
Shmei_Drei

Fanboye starego blade runnera sa po postu okropni....

ocenił(a) film na 9
Shmei_Drei

Lewe konto utworzone tylko po to aby zjechać film, żenada ...

Shmei_Drei

skąd sie biorą takie SMUTASY??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones