PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847}

Blair Witch Project

The Blair Witch Project
6,3 123 939
ocen
6,3 10 1 123939
5,8 19
ocen krytyków
Blair Witch Project
powrót do forum filmu Blair Witch Project

Dla mnie ten horror jest najstraszniejszy. Może dlatego, że bazuje głównie na wyobraźni, może
dlatego, że zaszczepia lęk, który snuje się po podświadomości jak jakaś mistyczna toksyna?
Zatapiając się w tym klimacie czuję się jakbym się cofnął do czasów pogańskich, w których
królują gusła, przesądy wiedźmy i druidzi. Czuję się odarty z cywilizacyjnej otoczki. Samotny i
słaby. Pewnie również chodzi o to, że straszny ten film będzie dla ludzi z bogatą wyobraźnią,
nerwicowców, osób z osobowością schizotypową lub jednostek nadwrażliwych. Mnie
przykładowo filmy typu Teksańska masakra, Hostel, Ludzka stonoga czy Piła w ogóle nie
straszą. Czasami brzydzą, czasami po prostu śmieszą. Myślę, że wszystko zależy od tego co
wzbudza u człowiek lęk, strach czy przerażenie. U jednych będzie to psychol z piłą spalinową, u
innych mutanty jeszcze inni przestraszą się śmiertelnie końca świata, boskiego gniewu,
podwyższenia podatków o 10% lub jakiejś apokaliptycznej wizji. Mnie straszy to, czego nie widać,
to co sam sobie wyobrażam, w moim przypadku wnętrze mojego centralnego układu
nerwowego może być miejscem najstraszniejszym na świecie, a takie filmy jak Blair Witch
wydobywają z mojej podświadomości najgorsze i najohydniejsze myśli. Pewnie dlatego
niektórzy ludzie twierdzą, że ten film jest najstraszniejszy.

ocenił(a) film na 8
Aldirien

Przy budżecie $60 000 film zarobił $248 639 099 to chyba najlepsza odpowiedź na negatywne oceny co do tego filmu.

ocenił(a) film na 2
2ck

Jasne film genialny, straszny i klimatyczny, hehe, a tak poważnie szokujące jest ile ten film zarobił. Przebitka świetna i szczerze nie jestem w stanie dostrzec fenomenu tego filmu, kłócić się nie będę ale w 1/3 filmu nic się nie dzieje. Ciemno cały czas darcie mordy głównych bohaterów, gdzie tu te momenty straszne? Wyobraźnia? Ten film jej nie pobudza, nie czuję tego, pomysł z początkiem fakt fajny ale film bardzo się dłuży pewnie dlatego że jest cholernie nudny. Ja moge scenariusz napisać. W opinii temato-twórcy głównie działa wyobraźnia w takim razie ja nagram noc, jak nic nie widać i jak trzeszczy dom, w ten sposób pobudzę waszą wyobraźnie do tego historyjka że ktoś kiedyś umarł w tym domu, wszystko ładnie zmontujemy a film będzie się kończył jak "coś" nas atakuje i w ten sposób mamy otwartą możliwość utworzenia drugiej części. To chyba nie może być takie proste, ale jeśli ta część tyle zarobiła to może warto nad tym pomyśleć.;P

ocenił(a) film na 8
karol10104

A co dla Ciebie jest straszne i klimatyczne latajace flaki i morze krwi ? Kto co lubi ja wole jak w filmie nie pokazują zbyt wiele wtedy film pobudza naszą wyobraźnie nasze skryte lęki .

ocenił(a) film na 2
2ck

Taki film jak naznaczony, przypadek 39,sierociniec,szepty, udręczeni, wrota do piekieł nawet taka martwa cisza jest lepsza czy chociażby wizyta z 2015 roku.

ocenił(a) film na 8
karol10104

Wrota do piekieł Ty tak serio ? Co do reszty to się zgodzę są dobre co nie znaczy że Blair jest zły myslę że wiele mozna mu zarzucić ale na pewno nie brak klimatu a klimat w horrorach jest najważniejszy.

ocenił(a) film na 10
karol10104

Jeśli się nie ma wyobraźni to nie ma czego pobudzać

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Wyobraźnię mam bogatą przynajmniej tak mi się wydaję, co nie oznacza że jak jest ciemno w mieszkaniu to zaczynam się trząść ze strachu, jeśli w tym filmie trzeba mieć bardzo bujną wyobraźnię żeby się przestraszyć to po co w ogóle ten film, przecież możesz sobie usiąść w nocy w mieszkaniu w totalnej ciszy i słuchać jak trzeszczy mieszkanie co na pewno Cie przerazi i dasz temu trzeszczeniu 10/10 i opiszesz to na filmwebie, że bogata fabuła oparta na faktach trzeba tylko sobie wyobrazić ,że domem trzeszczy prawdziwa wiedźma, klimat i akcja 10/10.

ocenił(a) film na 10
karol10104

Po co piszesz takie bzdury. Oczywiste, że nie masz...Do tego ten zerowy brak logiki w całym poście. Nic się nie zgadza. Fajnie, że sobie wmawiasz, że masz wyobraźnię, ale bez tego nie da rady zrozumieć co się dzieje w BWP także - urwałeś się z cyrku i piszesz głupoty klowniku. W czołówce po 10 na te wszystkie marvel - tele nowele i piszesz mi coś o wyobraźni...po prostu nie żartuj nawet. Pisz sobie ,że wyobrażasz sobie nie wiadomo co słysząc szmer za ścianą, ale BWP to ty nie zrozumiałeś i nie zrozumiesz - ten film do ciebie nie do ciera, bo nic tu nie jest podane na "tacy" jakbyś chciał jak w tele transformero marvele nowelach wypełnionych efektami. Z kim ja piszę ?

ocenił(a) film na 2
Movie_Crash_Man

Może i z cyrku, ale Cie nie obrażam, a Ty porównujesz ocene filmów akcji do oceny horroru śmiało, może powiedz że nie znam się na horrorach bo komedie straszny film 4 dobrze oceniłem :) Filmy dzieli się na pewnego rodzaju grupy od filmu nietykalni oczekuję się przekazu od filmu Iron man oczekuję się akcji i efektów. Chyba jestem za głupi żeby łyknąć historię o wiedźmie. Film jest nudny i tyle nic w nim strasznego, co do wyobraźni najgorszym sędzią w własnej sprawie jest się samemu. Być może nie mam wyobraźni takiej jak byłem młodszy ale to tylko oznacza że dorosły facet nie przerazi się zbytnio tym horrorem.

ocenił(a) film na 10
karol10104

Jak chcesz.

2ck

Zarobił dzięki całej otoczce jaką twórcy stworzyli wokół niego. Przez wiele lat twórcy wmawiali wszystkich, że to prawdziwe taśmy, nie wyreżyserowane, stworzyli legendę o Wiedźmie z Blair, w którą wierzyli nawet aktorzy, wszystko to zachęciło ludzi do obejrzenia filmu, który od tak normalnie zrobiony wzbudzał strach, bo widzowie myśleli że oglądali prawdziwe wydarzenia.

ocenił(a) film na 8
knocun1

Wszytko co piszesz jest prawdą i dodam że większość kasy z budżetu poszła na reklamę. To wszystko plus innowacyjny pomysł jak na tamte czasy kręcenia z reki okazały sie strzałem w 10.
Dla fanów BWP polecam The Witch podobne klimaty ;[]

ocenił(a) film na 2
knocun1

Wracając do rozmowy z przed roku, to udowadnia coś o ludziach, którzy nabrali się na historii o wiedźmie? Na prawdę uwierzyli że historia oparta na wiedźmie jest oparta na faktach? Co jeśli by opowiedzieli historię o krasnoludku który w lesie zabija młotkiem, albo co gorsza o kanibalu który zżera ciała to mogłoby spowodować że ludzie tłumnie odwiedzali by ten las i chcieliby złapać kanibala, może przez przypadek by zabili leśniczego bo myśleliby że to ten filmowy autentyczny kanibal...

Aldirien

Fajnie ciekawie napisane i trudno się z tym nie zgodzić.

ocenił(a) film na 7
Aldirien

Fajnie napisane

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Jak to ciekawie opisałeś. Z niejedną oceną twoich filmów się nie zgadzam, ale tu opisałeś naprawdę dosadnie myśli o tytule. Z BWP TRZEBA sobie umiec powiedziec STOP - to tylko film - wymysł.

użytkownik usunięty
Aldirien

zgadzam się z Tobą, znasz podobne horrory z tak niesamowitym klimatem tajemniczości?

ocenił(a) film na 1
Aldirien

Chcesz coś strasznego?
Zagraj w najnowszą odsłonę Biohazard 7.

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Kiedy Heather wybiegła z namiotu to co widziała ? Ta postać owłosionej kobiety ?

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Postać owłosionej kobiety mogli ujrzeć na koniec, w piwnicy. Chodzi Ci o ten moment gdzie wybiegli wszyscy z namiotu i uciekali? Ta scena gdzie Heather biegnie przed siebie? Usłyszeli głosy dzieci, a później coś zaczęło szarpać namiotem.

ocenił(a) film na 10
użytkownik usunięty
Aldirien

Jako neurotyk, zgadzam się w 100% z tym co napisałeś:)

ocenił(a) film na 10
Aldirien

moja ocena jest identyczna z twoją. to film dla ludzi wyobraźni i kreatywnych. wyobraźnia pracuje na mega obrotach za każdym razem. ja ten film widziałem 50 razy

ocenił(a) film na 10
Aldirien

Co najlepsze Stephen King ostatnio przyznał, że ten horror też go wyrywa z kapci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones