Sarmaşık

1 godz. 40 min.
5,6 119
ocen
5,6 10 119
56
chce zobaczyć

{"type":"film","id":733125,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sarma%C5%9F%C4%B1k-2015-733125/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bluszcz
  • reptile2006 ocenił(a) ten film na: 6

Dobry film tylko nudny... albo inaczej... bardzo ciężkie kino... do tego ta końcówka którą nie do końca rozumiem... podobało mi się i zarazem nie podobało... Dziwny film.

• leszek3030 ocenił(a) ten film na: 8

reptile2006 mi się podobał,ale końcówki w cholere nie zjarzyłem. może trzeba zajarać do tego..

• mariuszkow ocenił(a) ten film na: 7

leszek3030 Podobnie
    Film mi się podobał ale końcówki nie załapałem.

• Krzypur ocenił(a) ten film na: 5

mariuszkow Panowie (tak hurtem), jak można oceniać film, którego się nie rozumie?

• mariuszkow ocenił(a) ten film na: 7

Krzypur A kto powiedział o niezrozumieniu całego filmu?
    Jedynie końcówka jest zbyt metaforyczna.
    Bluszcz wijący się po statku to niby co reprezentuje?

• Krzypur ocenił(a) ten film na: 5

mariuszkow Obejrzałem i przyznaję Ci (Wam) rację. Całkiem nieźle było przez dwie części (opowieść o szyprze, marynarzach i statku tureckim, na który wypiął się armator - takie studium charakterów), aż tu pojawia się snujący się z głowy bluszcz komputerowy i takież ślimaki na pokładzie; alegoria - owszem, ale męcząca zbyt dalekimi i - co gorsza - dowolnymi skojarzeniami. Może Turcy wiedzą co w bluszczu piszczy. Reżyser coś ględził o politycznym kluczu... Hmm - może chodzi o sytuację po zakręceniu dolarowego kurka, może to krytyka Erdoğana, może to, może tamto, morze jest szerokie i głębokie...