PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 200 929
ocen
7,7 10 1 200929
7,7 60
ocen krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Trochę banalny, co najwyżej niezły i jak wspomniałem zrobiony na starym patencie. A jak już czytam te "szczere", entuzjastyczne recenzje, te achy i ochy to niedobrze się robi. Gdzie to na Oskary???!!!

ostry_cenzor

Typowa sytuacja w polskim kinie - niektórzy po prostu mają dobre układy i zawsze mogą liczyć jak nie na nagrody to na zachwyty, a film zwykły, żadnej rewelki

ocenił(a) film na 4
fregatnik

Niestety. Ale w takich czasach zyjemy. Zanim skuszeni sztucznymi zachwytami ludzie sie połapią milion pojdzie do kin i kasa się zgadza

ocenił(a) film na 8
fregatnik

Takie jest kino -- to podaj lepszy film który można zgłosić do Oscarów?? Ps. niektóre filmy, które dostały Oscara też bazowały na podobnym patencie lub innym, a jeśli wygramy to czemu nie.

fregatnik

jak na polski film warto iść.

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Zrobiony na starym patencie? Historia jest oparta na faktach, o czym ty mówisz człowieku, sytuacja działa się w parafii 30km ode mnie.

ocenił(a) film na 8
dawidkoroskinomaniak

Zgadza się :)

ocenił(a) film na 4
dawidkoroskinomaniak

czyli "stary patent" człowieku - wydarzyło się kiedyś tak? No, to cóż to za "oryginalna historia"? A poza tym chodzi mi nie o to, że film jest fatalny, ale o to, że nie jest to nic genialnego ani odkrywczego (casus filmu z Pennem) co by zasługiwało na takie wielkie HALLO medialne. No k... sorry

ostry_cenzor

Określenie "stary patent" bynajmniejnie sugeruje oparcia na autentycznej historii której nikt przedtem nie zekranizował).

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

Chłopie nie znasz sie na filmie kompletnie. usuńkonto lepiej

ocenił(a) film na 5
baszkir

Napisał to ten, który ocenił tego średniaka na 10. Amen.

ocenił(a) film na 9
finger_

tutaj się wtrącę, sorry ale opinie są subiektywne ;) Wiadomo że obiektywnie ktoś może ocenić na 9 film który zasługuje na 10, ale nie mu nie podszedł, a ktoś może ocenić "Klan" na 10 i utożsamiać się z nim.

ocenił(a) film na 5
kingz

Ktoś, kto nazywa słaby film arcydziełem powinien być ostatnią osobą, która mówi komuś, że nie zna się na filmie i że z tego powodu powinien usunąć konto.

ocenił(a) film na 9
finger_

I to dopiero nazywa się zamknięta głowa. Dla kogo słaby film jest słabym filmem, a arcydzieło arcydziełem?

ocenił(a) film na 5
kingz

Zamkniętą głowę to masz Ty i do tego oczy zalepione kitem. Komasa robi słabe filmy a jego ostatni film Hejter, to jest już typowy gniot. No ale Komasa jest teraz modny, tak więc dla większości jego filmy są wybitne. Przecież mainstream nie może się mylić.

ocenił(a) film na 9
finger_

O, widzę że mamy tu Pana Konesera Sztuki Filmowej. Jak już mówiłem (co raczej bardziej ściana by zrozumiała) - filmy Pana Komasy mogą być dla ciebie kiczowate, dla innych wybitne. Dla niektórych kicz może być świetny, dla innych nie.

ocenił(a) film na 5
kingz

Jeżeli ktoś komuś zarzuca, że nie zna się na filmie i z tego powodu powinien usunąć konto z filmwebu, to przyjmuję, że ocenił ten film obiektywnie.

finger_

Co to znaczy obiektywnie w przypadku oceny? :)

finger_

Kolejny harcerzyk przekonany o jedynej szłuszności swojego poglądu na dane dzieło. Pewnie jesteś fanem Kubricka, zgadłem?

baszkir

"Chłopie nie znasz sie na filmie kompletnie. usuńkonto lepiej"
"tutaj się wtrącę, sorry ale opinie są subiektywne"
"I to dopiero nazywa się zamknięta głowa"
Gratulacje, nie jest łatwo osiągnąć taki poziom hipokryzji. Co za klaun.

dawidkoroskinomaniak

Ale nawet twórcy mówią, że historia filmowa to zlepek kilku faktycznych wydarzeń w jedno nowe, więc o jakich faktach piszesz? Oświeć nas, wszak mieszkasz 30 km od parafii, wiesz wszystko....

dawidkoroskinomaniak

To powiedz jeszcze ile wspólnego - poza patentem z udawaniem księdza - ten film ma z prawdziwą historią, która wydarzyła się 30 km od ciebie ? Bo reżysera ewidentnie poniosło.

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

To, że jest podobieństwo do jakiegoś filmu, to jeszcze nie przeświadcza że scenarzysta go obejrzał i stwierdział "a, napiszę podobny film, może nie skumają". Tym bardziej, że jak ktoś słusznie zauważył - to wydarzyło się naprawdę, u nas, w Polsce. Nie w jakimś filmie.

ocenił(a) film na 4
Rafii96

Myślisz, że nie widział? Filmu z Pennem i De Niro? To jakaś popier...łka a nie filmowiec by musiał być. A jeżeli się wydarzył , to cóż to za "oryginalna historia"? A poza tym chodzi mi nie o to, że film jest fatalny, ale o to, że nie jest to nic genialnego ani odkrywczego (casus filmu z Pennem) co by zasługiwało na takie wielkie HALLO medialne. No k... sorry, gdzie temu filmowi do kultowych polskich filmów!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

Nie wiem czy widział - może tak, może nie, musielibyśmy się jego spytać. Mam na myśli tylko to, że nie siadł i bezmyślnie tego nie skopiował.
Poza tym nie było mowy o żadnej "oryginalnej historii", tylko o historii na faktach.
Może nie genialne, może nie odkrywcze, ale po prostu prawdziwe i dobrze podane.
Trafnie przedstawione wiejskie społeczeństwo i wszelakie ich przywary. Wiele osób - mimo że dla nas to oczywiste - nie jest świadome, że takie rzeczy się dzieją. Wiesz skąd to wiem? Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów, żeby wiedzieć, że połowa głosujących to ciemna masa.
Może dla Ciebie nie zasługuje na wielkie halo, a dla większości tak, skoro średnie i recenzje ma bardzo wysokie, a poza tym...to tylko media, oni zawsze głośno krzyczą, czy warto czy nie warto i sieją rozgłos nawet byle czemu, więc co Ty się dziwisz, tak działają media, szukają zainteresowania i hajsu.

Rafii96

"Wystarczy spojrzeć na wyniki wyborów, żeby wiedzieć, że połowa głosujących to ciemna masa."
Wszyscy wyborcy to ciemna masa.

ocenił(a) film na 8
Dravic

Czyli nie sa ciemni tylko ci co nie głosują? Gdyby tak myślał każdy to Hitler, Stalin itp. rządziliby do dziś pod różnymi postaciami.
Jak można być tak głupim, aby myśleć, że wszyscy głosujący to ciemna masa. Ciemni sa ci co nie głosują, a potem narzekają, jednak to ich wina. Trzeba było głosować.

Alex_Tyler

Demokracja to iluzja. Nieważne kto wygra, ważne że wygrają nasi.

ocenił(a) film na 8
Dravic

To co proponujesz?

Alex_Tyler

Nie przejmować się, bo i tak nie mamy wpływu na nic. Lepiej spędzić pięć minut rekreacyjnie z rodziną albo godzinę patrząc w białą ścianę niż sto godzin w temacie polityki w jakiejkolwiek formie.
Chcesz głosować to głosuj. Zasadniczo można podjąć decyzję na chybił trafił, wyjdzie na to samo. Dorabianie do tego jakiejkolwiek ideologii albo udawanie, że twój głos jest świadomy bo spędziłeś X czasu studiując program wyborczy swojego nowego właściciela, który i tak przy pierwszej okazji zrobi coś innego niż byś sobie życzył i oczekiwał, to strata czasu i nerwów.

Alex_Tyler

Mam świetny przykład zza oceanu, bo nawet nie chcę przytaczać żadnych z Polski bo to znasz na wylot.
W USA, demokraci właśnie przegłosowali w stanie Kalifornii komunistyczny zakaz pracy ponad miarę dla dziennikarzy wolnych strzelców: nie możesz napisać miesięcznie więcej niż 35 artykułów. Zgadnij, kto między innymi wprowadził demokratów do tamtejszego rządu? Tak, w dużej mierze wszelkie media.
Ci sami dziennikarze-wolni strzelcy, którzy, popijając sojowe latte, pisali artykuły obsmarowujące republikańskich kandydatów i/lub schlebiające bezpośrednio lub pośrednio kandydatom demokratów, właśnie zostali zadźgani przez demokratów nożem.
Tak, dobrze przeczytałeś. ZAKAZ wyrabiania normy powyżej 35 artykułów. Oficjalna racjonalizacja: "chcemy stworzyć więcej miejsc pracy". Nonsens.

Dravic

U nas nie ma demokracji tylko partiokracja...

Dravic

Masz na myśli wyborców PO? Ale ich nie była połowa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Rafii96

Nigdy nie wierz recenzjom! Największe pole do manipulacji!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
onkin33

Brawo,dokładanie to samo chciałem napisać. Dodam,że porównanie od czapy,bo to są inne filmy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Le missionnaire (2009)
"A recently released convict goes to a small village to lay low for a while. His contact is the local priest. Unfortunately, the priest suddenly dies and the villagers all think that the con is their new village priest."
uderzające podobieństwo :-) Wszystko już było ;-) I też przywalają sobie "z dyńki"

ostry_cenzor

Fidel. oddal się, proszę w ciepłe, przyjemne miejsce (admin prosił o idiomy)!

ocenił(a) film na 4
Andrzej_Rzeszotarski

A dlaczego? Bo nie daje sobie dyńki zmanipulować przez tzw tlum?

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Podobna sytuacja jest z kolejnym ładnym wizualnie, ale przeraźliwie nudnym filmem - Joker. Ochy i achy, Oscar też pewnie będzie, ale fabuła jest banalna..

ocenił(a) film na 4
michacz2503

Dokładnie! Przereklamowany pretensjonalny film do tego chwilami strasznie nudny

ostry_cenzor

jestem po seansie Bożego Ciała w niedzielę i co chwilę było takie długo to jeszcze? Ale, żeby krytykować trzeba poznać. Polska jak zwykle brudna, szara, brzydka, zapluta. Jak byśmy nie potrafili o rzeczach ważnych w inny sposób, tylko tak, żeby było brudno, szaro i brzydko. Taki "plac zbawiciela 2". Pani kościelna jak przystało na prawdziwą katoliczkę, skwaszona, oceniająca, zgarbiona i jeszcze żeby ona taka była przez pryzmat tragedii, a tu nie. Jest taka bo taka jest zaskakująco często ta cała religijność. Ktoś mówi, że on dokonał przemiany w mieszkańcach wsi? Niby jakiej? Ktoś uniósł winę? Ktoś coś zrozumiał? Też nie...film jest przesycony nic nieznaczącymi okołoreligijnymi frazesami.

ocenił(a) film na 4
goga1986

Swietna recenzja! Bezinteresowna , obiektywna i konkretna a nie jak u tych różnych podplaconych tzw krytyków. Zgadzam się całkowicie

ostry_cenzor

oscara może teraz dostać każdy gniot co widać po ostatnich 20 latach a nawet im większy gniot tym lepiej,więc bym się tym nie sugerował,oscar jest tak samo nic nie wart jak pokojowa nagroda nobla albo nagroda teletygodnia dla najlepszego polskiego aktora

ocenił(a) film na 10
trollu80

A czemu jest nic nie wart? Uargumentuj to.

ocenił(a) film na 4
trollu80

Zgadzam się całkowicie. Oskary to najczęściej zwykla ustawka

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Nie ma co dyskutować z człowiekiem, który daje filmowi Striptiz ocenę 7. Zresztą racja jest jak d... Każdy ma swoją. Tak samo jak gust. U mnie mocne 8, film bardzo dobry.

eli_pe

Może uznał, że wielkie i nudne udawanie pt. "Striptiz" jest odkrywcze?...

ocenił(a) film na 4
jan_niezbedny0

Nie ważne co jest odkrywcze, bo nie wiem co chcesz człowieku "okrywać" po ponad 100 latach historii kina. Ważne co się dobrze ogląda, a co nie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones