PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808863}
7,7 200 773
oceny
7,7 10 1 200773
7,7 60
ocen krytyków
Boże Ciało
powrót do forum filmu Boże Ciało

Trochę banalny, co najwyżej niezły i jak wspomniałem zrobiony na starym patencie. A jak już czytam te "szczere", entuzjastyczne recenzje, te achy i ochy to niedobrze się robi. Gdzie to na Oskary???!!!

ocenił(a) film na 4
eli_pe

Wiele filmów ma oceny ok 8 a można puścić pawia oglądając więc ... Striptiz wcale nie jest takim złym filmem, miał tylko zły PR, w przeciwieństwie do Bożego ciała, które nie jest niczym szczególnym. Szczególnie entuzjastyczne były tylko opinie "niezależnych" recenzentów

ocenił(a) film na 10
ostry_cenzor

I co...Jednak zdobył nominacje do Oscara.

ostry_cenzor

Kończy się własnie II dekada XXI wieku - jak chcesz z nominacjami czekać tylko na "odkrywcze" filmy, to możesz się naczekać...

ocenił(a) film na 4
jan_niezbedny0

Nie czekam na odkrywcze! Czekam aż przestanie się hołubić te które odkrywcze udają i jako takie się je wychwala pod niebiosa

ocenił(a) film na 8
ostry_cenzor

Oj już znacznie gorsze filmy doczekały się statuetek... Historia jest bardzo aktualna i jednocześnie porusza wiele ważnych tematów typowo polskich. Co do konkurencji z Parasite przyznałbym remis...

ocenił(a) film na 5
ostry_cenzor

Typowy polski gniot. W sumie przesadzam bo dało się to oglądać. Ale można to nazwać takim "pokłosiem light". Gdzie znowu trzeba polaczkom pokazać, że muszą leczyć swoje własne kompleksy. Film się kończy w momencie gdzie mógłby lecieć dalej. Zupełnie nie rozumiem skąd pomysł, żeby takie filmy były za cokolwiek nominowane. Nie dam pały tylko dlatego, że nie zagrał tu Szyc i Karolak.

ocenił(a) film na 8
skt84

A kto jest tym "Polaczkiem"? Ty?

ocenił(a) film na 5
BohseOnkelz

W oczach ludzi na wiejskiej czy twórców takich gniotów każdy jest polaczkiem. Także jeśli się z tym utożsamiasz to oczywiście mowa o każdym z nas. Kłania się też czytanie ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 8
skt84

Czuć tu wazeliną tuskowsko-komunistyczną, wszak żrąc krewetki u Sowy to oni gadali że "żeby zarabiać 4 tysiące..." .Ja nie znam żadnych Polaczków tylko Polaków.

ocenił(a) film na 5
BohseOnkelz

Akurat mam awersję do wszelkiego politycznego ścier*a, po prostu takich produkcji było pełno, a określenie "polaczki" użyłem ironizując a nie jako inwektywy, dalej tego nie pojąłeś.

ocenił(a) film na 9
skt84

Można nazwać ten film gniotem, zgadzam się, ale tylko i wyłącznie wtedy kiedy się go nie zrozumie, a nie jest to "Wyspa tajemnic" tylko dosyć prosta historia, jednak przemyślany i dobrze zrealizowana. Dla tych nierozumiejących polecam na rozgrzewkę obejrzeć , np : " Rambo".

ocenił(a) film na 5
Dam0001

Które "Rambo"? Bo jak masz na myśli "pierwszą krew", no to w tej historii, opartej na powieści Davida Morrella jest dużo więcej niż w "Bożym ciele", no ale ty pewnie myślisz o Rambo jako o filmie z wybuchami i helikopterami. Reasumując w swojej wypowiedzi wyszedłeś na niezłego hipokrytę.

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

Film jeżeli chodzi o polskie realia jest po prostu świetny, mało w nim jest rzeczy do poprawy, historia jest wciągająca i chce się ten film oglądać, jeżeli filmy Pana Vegi dobijają ocen 6 to ten film zasługuje na 10 bo to jest w porównaniu do tamtego badziewia arcydzieło, film jako film jest dla mnie na 9, ale rola Bieleni to po prostu majstersztyk, jego postać tak wciąga że to jest niesamowite. Tak ten film jest po prostu zaje*isty.

ocenił(a) film na 1
ostry_cenzor

ja bym nawet powiedziała, że film jest zły, nie mówi ani o młodzieży, ani o kościele, ani o polskich małych miasteczkach... jedyne co warte odnotowania to blade oczy głównego aktora, reszta na poziomie ostatniej encykliki biskupa Rzymu

ocenił(a) film na 7
ostry_cenzor

Przepis na idealny polski dramat:
Kontrowersyjny cool klecha-check
Wykluczenie kogoś z małomiasteczkowej społeczności-check
Skazaniec zmienia swoje/czyjeś życie-check
Mroczna tajemnica-check
Zły kapitalista, król małej miejscowości-check
Bezosobowa drugoplanowa postać, która istnieje tylko po to żeby spoić fabułę i żeby można było wprowadzić wątek romantyczny-check
Nieoczywiste zakończenie-check

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

niezła próba sfrustrowany prawakokatoliku, ale ten film jest oparty na faktach. to nie jest wina elit, żydów i lewaków, że ta sytuacja wydarzyła się na prawdę. to wina waszego prawicowo-katolickiego środowiska. lol

ostry_cenzor

Generalnie nie chce mi się tracić czasu na spieranie się z jakimiś forumowiczami na temat tego czy dany film lub płyta jest dobra czy zła, do tego przekonywać ich do swoich racji, ale widzę już drugi Twój nieprzychylny komentarz (Joker, Boże ciało) i nie wiem czy jesteś trollem czy po prostu leczysz jakieś swoje kompleksy na forum, ale jestem prawie pewny, że lubisz sobie poprowokować, bo z ludźmi, którzy dają 4 obu filmom nawet nie ma co dyskutować o kinematografii. To nie są ich odczucia, ale usilna próba zrównoważenia ocen innych, bo razi ich, że średnia dla filmu jest za wysoka, więc zamiast nawet 6, dadzą 4, czyli mniej od "Strasznego filmu", który oglądali.

ocenił(a) film na 9
ostry_cenzor

nie wiem gdzie mieszkasz, że uważasz sytuację z filmu za oklepany patent. poza komedią Zakonnica w Przebraniu nie widziałem żadnego filmu na ten temat, a tu trzeba zaznaczyć że Boże Ciało jest oparte na faktach

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones