PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=776905}

Bodo

5,9 3 208
ocen
5,9 10 1 3208
3,0 3
oceny krytyków
Bodo
powrót do forum filmu Bodo

Jaki był serial, wszyscy wiemy. Przydługi, infantylny, z masą niepotrzebnych wątków. Od początku było jednak wiadomo, że powstanie również kinowa wersja, która, paradoksalnie, może się udać lepiej niż serial. Jeśli z 13 godzinnych odcinków wycisną tylko najciekawsze wątki i skondensują to do dwóch godzin, to ta historia może być nawet ciekawa.

Ważne, żeby za montaż wziął się ktoś, kto zna się na fachu i kto będzie potrafił z tego, co nakręcono ułożyć fajną 2-godzinną historię, usuwając zbędne wątki, a nawet zbędne postacie. Jeśli do tego twórcy dołożą więcej muzyki z epoki, a może nawet zainwestują w lepszą korekcję kolorów, by nadać mu filmowość, to w takiej wersji 'Bodo' może być zjadliwy. Swoją drogą, to jedyna szansa, żeby zwróciły się zainwestowane środki, bo serial widownię miał cienką, a film: raz, że zarobi w kinach, choćby mało, ale zawsze. Dwa, będzie puszczany w telewizji i każda emisja coś na siebie zarobi. Trzy, łatwiej sprzedać innym stacjom za granicą 2-godzinny film niż cały serial. Mówiąc krótko, ciekaw jestem efektu.

domino

Serial nie miał cienkiej widowni. Średnio 2,6 mln, początek nawet 3,7. Co ważne - serial stworzył/odświeżył modę na lata 20. To dzięki serialowi na rynku pojawiły się biografie gwiazd przedwojennego kina, płyty ze szlagierami Bodo itd. Teraz na tej modzie rączki chce ugrać także i TVN. Zobaczymy ile wyciągnie Bell Epoque -3mam kciuki ;)

iz27

"Zobaczymy ile wyciągnie Bell Epoque" Nic bo to gniot.

domino

"a film: raz, że zarobi w kinach"

Niby na kim?

ocenił(a) film na 1
domino

Dla mnie film jednak był większym nonsensem. Gdyby zrobili tak, że wpierw wydaliby film, potem wypuścili serial i to byłoby na zasadzie wprawiania widza w zaciekawienie typu "o a tego w filmie nie było, ciekawe", to byłoby okej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones