1 godz. 33 min.
6,8 833
oceny
6,8 10 833
476
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":2}
{"type":"film","id":4296,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Bokser-1966-4296/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Bokser
  • Filmy zrobione z czystej miłości do sportu zazwyczaj niestety są przeznaczone jedynie dla fanów danej dyscypliny. I tak jest w tym przypadku. Jest to dzieło proste jak budowa cepa, jednowątkowe i oferujące niewiele dialogów. Aż dziw że przynajmniej narracja jest bardziej złożona i obejmuje czasowo kilka lat na raz.
    Daniel Olbrychski w roli Tolka, boksera z mroczną przeszłością spisał się nieźle. Choć jego postaci nie polubiłem. To narwaniec z wielką wolą walki, ale też nie panujący nad nerami i po prostu głupi. Zbyt często pokazuje ludziom swoją wyższość.
    Początek filmu jest tragiczny. Utrzymany w paradokumentalnej formie przyjazd na olimpiadę jest cholernie pusty, pełen bełkotliwych rozmów i chaotycznych ujęć. Dopiero pojawienie się retrospekcji stwarza nadzieję że z tego filmu coś będzie. I w sumie źle nie jest. Mnóstwo realizmu, prostoty i jak już na początku wspomniałem scen gloryfikujących sport. Końcowy pojedynek dzięki swej naturalności robi wrażenie. Które nie zmywa jednak wrażeń po całym filmie, a jest on generalnie średni. Gdyby nie końcówka powiedziałbym że wręcz słaby. Ale pasjonaci boksu i historii pewnie przymkną oko na wady. Niemniej to film wyłącznie dla nich...

  • okers ocenił(a) ten film na: 9

    Lucky_luke Myślę,że nie wyłącznie dla nich. Także dla miłośników starego dobrego filmu polskiego.