PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=291383}

Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
6,6 192 640
ocen
6,6 10 1 192640
6,0 26
ocen krytyków
Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej
powrót do forum filmu Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej

polityczny

ocenił(a) film na 7

Film ma na celu oczernianie wizerunku antysemitów. Borat jest kretynem-antysemitą tak samo
jak Azamat i cały Kuscek. W podświadomośći odbiorcy automatycznie wytwarza się proces
utożsamiania postawy antysemityzmu z postacią Borata. Sam aktor (Sacha Baron Cohen) jest
praktykującym żydem i aktywnym działaczem społecznym.
Podobne praktykti zastosowano np. w filmie "Django", który uważany jest za rasistowski, a w
gruncie rzeczy wywołuje u odbiorcy niechęć do rasizmu. Prezydentem USA jest murzyn, który
wygrywa wybory dzięki serwowaniu swojemu murzyńskiemu elektoratowi kolejnych przywilejów
socjalnych. Takie filmy pomagają mu w zyskaniu społecznej akceptacji dla swoich poczynań.

Ps. Borat 8/10, gdyż jako komedia mocno mnie rozbawił, pomimo swojego politycznego
zabarwienia.

ocenił(a) film na 8
sigon

Akurat to że Obama jest prezydentem to nie jest powód do dumy dlaAmerykanow...

Borat nie jest antysemita - Boi sie zydów a zydzi to lubia

ocenił(a) film na 8
sigon

źle

ocenił(a) film na 8
sigon

Jeszcze raz sie dorwe

Wtf?

Kto do jasnej ciasnej uwaza ze django jest rasistowski? Amerykanie inteligentni nie sa ale no bez jaj.. Przeciez glówny bohater jest fajna, pozytywna murzynska postacia, jego przyjaciel jest bialy i tez jest pozytywna postacia a jest antyrasista.. rasisci tutaj przedstawieni sa jako postaci NEGATYWNE.. to film antyrasistowski i nikt tego nie podwazy.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Chyba kolego nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Napisałem "jest uważany za rasistowski, a w gruncie rzeczy wywołuje u odbiorcy NIECHĘĆ DO RASIZMU".
Jak sam widzisz, zgadzam się z Toba, więc Twoje oburzanie się jest bezpodstawne.

ocenił(a) film na 8
sigon

Ale napislaes ze jest uwazany za rasistowski a ja nie spotkalem sie aby ktos go uwazal za rasistowski

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Napisałem tak, ponieważ nie raz słyszałem o "rasistowskim Django".

ocenił(a) film na 8
sigon

Gdzie?

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Głównie wśród moich znajomych. Pamiętam też, że dłuższy czas temu w audycji radiowej mówili właśnie na ten temat.

ocenił(a) film na 8
sigon

Bo to debile :D

Al_Bundy

nie sposób się nie zgodzić... rasistowski Django? - z całym szacunkiem, ale jak maleńki mózg mógł wygenerować takie coś... nie obraź się "sigon" ale albo Twoi znajomi coś biorą, albo inteligencją nie grzeszą, ja takimi znajomymi bym się nie chwalił...

jimi7

No właśnie, Django nie jest rasistowski. Jak można być takim kretynem żeby uważać, że czarni są rasistami. Przecież to tylko domena białych. "White power" to rasizm zaś reklama "Black power" już nie. Ach ta polityczna poprawność.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones