film

Boso, ale na rowerze

De Helaasheid der dingen
2009
1h 48m
7,1 6 099
ocen
7,1 10 1 6099
Młody chłopak ze wszystkich sił stara się uciec od swojej małomiasteczkowej rzeczywistości. więcej mniej
Boso, ale na rowerze zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Boso, ale na rowerze
Zwiastun nr 1 (polski)
Trzynastoletni Gunther Strobbe mieszka w domu swojej babci z ojcem, listonoszem i trzema stryjami. Codziennie w otoczeniu chłopca odbywają się szalone popijawy, bezwstydne ekscesy z kobietami i niekończące się próżniacze życie... Wydaje się prawdopodobne, że Gunthera czeka taki sam, "męski" los. Chyba, że uda mu się stamtąd uciec. Czarna komedia pokazująca małomiasteczkowe życie pełne plotek, z nadal obowiązującym podziałem klasowym. Atutem filmu jest chwytające za serce aktorstwo młodego Kennetha Vanbaedena, Koena De Graeve'a obsadzonego w roli ojca, i aktorki teatralnej Gildy De Bal grającej babcię, która ma "serce większe niż emeryturę". 2010-06-29T20:33:11 https://fwcdn.pl/webv/30/95/23095/thumbnail.23095.4.jpg https://fwcdn.pl/video/458775/boso_trlpl_480p.480p.mp4

Trzynastoletni Gunther Strobbe mieszka w domu swojej babci z ojcem listonoszem i trzema stryjami. Codziennie w otoczeniu chłopca odbywają się szalone popijawy, bezwstydne ekscesy z kobietami i niekończące się próżniacze życie... Wydaje się prawdopodobne, że Gunthera czeka taki sam, "męski" los. Chyba, że uda mu się stamtąd uciec. CzarnaTrzynastoletni Gunther Strobbe mieszka w domu swojej babci z ojcem listonoszem i trzema stryjami. Codziennie w otoczeniu chłopca odbywają się szalone popijawy, bezwstydne ekscesy z kobietami i niekończące się próżniacze życie... Wydaje się prawdopodobne, że Gunthera czeka taki sam, "męski" los. Chyba, że uda mu się stamtąd uciec. Czarna komedia pokazująca małomiasteczkowe życie pełne plotek, z nadal obowiązującym podziałem klasowym. Atutem filmu jest chwytające za serce aktorstwo młodego Kennetha Vanbaedena, Koena De Graeve'a obsadzonego w roli ojca, i aktorki teatralnej Gildy De Bal grającej babcię, która ma "serce większe niż emeryturę".

na podstawie
Dimitri Verhulst (powieść)
dystrybucja
Against Gravity
studio
Favourite Films NV / IDTV Film
tytuł oryg.
De Helaasheid der dingen
inne tytuły
The Misfortunates Miedzynarodowe
The Shittiness of Things USA
więcej
W czasie zawodów pijackich, rozgrywanych w latach 80. XX w., można dostrzec logo piwa Jupiter, wprowadzone dopiero w 2005 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niektóre sceny będą mnie prześladowały do końca życia :D

"Żaden pojazd nie powie nam więcej o danym kraju niż pociąg..."

Nie potrafię powiedzieć dlaczego, ale ten fim po prsotu czasami za mną chodzi. Próbuję sobie przypomnieć, jak się nazywał ten film, były golasy na rowerach, było rzyganie na festynie i ta rozwalona rodzinka. Chwila na zastonowienie i już jest.
No nie wiem, dlaczego do niego wracam, ale robię to często. Za alkoholem...

więcej

Film znakomity,

ocenił(a) film na 8

w którym wątki naprawdę śmieszne mieszają się z tymi arcypoważnymi. Dawno żaden film mnie tak nie oczarował...

... na podstawie której nakręcili ten film została wydana w Polsce?