PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1285}
7,6 20 696
ocen
7,6 10 1 20696
8,0 15
ocen krytyków
Brazil
powrót do forum filmu Brazil

wszelkich delirycznych wizji rodem z Orwellowskiego Roku 1984, oraz koszmarów narkotycznych z długich, bezsennych nocy. Trudno mi znaleźć właściwe słowa, aby opisać co czuję po obejrzeniu tego filmu. Ogólnie imponujące jest bogactwo scenografii oraz ilość pojawiających się tam rekwizytów i pomysłów. Wszystko to razem przypomina mi drinka ze wszystkich alkoholi, jakie w życiu wypiłem, z lodami, kawą i chilli włącznie. Ogólnie zatem - nie trujące, ale trudne do przewidzenia w skutkach po spożyciu. Mnie osobiście straszliwie ten film zmęczył. Byłem przerażony, kiedy po godzinie sprawdziłem, że jestem dopiero w w połowie filmu, ale wytrwałem do końca z prawdziwym trudem. Stawiam wysoką ocenę: 5 za wrażenie szoku, jakiego doznałem oglądając ten film. Czegoś podobnego nie widziałem jeszcze. Jakie są wasze wrażenia? pozdr!!

mezzaninefloor

4 lata po poście...no cóż..doskonale oddałeś i moje wrażenia. Z jednej strony arcydzieło (scenografia, wizja), a z drugiej nie wiem czy arcydzieło powinno tak człowieka wymęczyć? Może i powinno, ale nie jestem w stanie dać 10, prawdę mówią nie jestem w stanie dać nawet 5 ni żadnej innej oceny. Oglądałem ten film kilka lat temu i został on we mnie do dziś, więc niewątpliwe szacunek się za to należy. Ale z drugiej strony nie jestem w stanie wystawić Brazil żadnej oceny. Film dość ciężki w odbiorze, choć niektórych z pewnością zachwyci. Tylko proszę nie tłumaczyć mi, o co w nim chodzi. Tu chodzi o formę - z jednej strony genialną, z drugiej niesamowicie przytłaczającą. Pozostawiam bez noty i postaram się kiedyś wrócić do tego obrazu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones