Broad Peak

2021
1 980
chce zobaczyć
{"type":"film","id":812176,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Broad+Peak-2021-812176/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Broad Peak
  • Skoro umarł 5 lat wcześniej to jak może grać w tym filmie? Xd

  • kolekcja21 Z tego, co czytałam, film ma nawiązywać do prób podbicia Broad Peaku w latach 80.

  • kolekcja21 Najprawdopodobniej będą to archiwalne wypowiedzi twórcy himalaizmu zimowego.

  • kolekcja21 Andrzej Zawada zmarł 13 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie. A co do jego postaci, to kto powiedział, że akcja filmu będzie się toczyć tylko po jego śmierci. Był twórcą himalaizmu zimowego i być może będzie to jakoś pokazane.

  • kolekcja21 Zawada się pojawi, bo cała sprawa Berbeki z Broad Peakiem zaczęła się w 1988 roku, gdy była wyprawa narodowa na K2, a on ze Lwowem ruszyli na podbój sąsiedniego Broad Peak, bo nie wychodziło na K2 i wtedy niewiele zabrakło Maćkowi (był na przedwierzchołku), a myślał, że zdobył i tak też pierwotnie podawano. Ciekawostka: jako pierwszy człowiek przełamał 8 tyś m. zimą w Karakorum. Po wielu latach Maciek wróci na Broad Peak i zdobędzie szczyt najwyższym kosztem. No życie napisało topowy scenariusz filmowy. A przynajmniej podejrzewam, że taki będzie scenariusz tego filmu, sama obsada na to wskazuje.

  • Blaugrana9_4 Dokładnie tak jak piszesz, byłem dzisiaj na prezentacji z wyprawy ekipy filmowców do Karakorum z udziałem producenta i powiedział wprost, że film będzie podzielony na 2 etapy: późne lata 80 i wyprawa na K2 plus próba zdobycia Broad Peak przez Lwowa i Berbekę, drugi to wydarzenia sprzed i w trakcie feralnej wyprawy z zimy 2013.