Broad Peak

2021
1 980
chce zobaczyć
{"type":"film","id":812176,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Broad+Peak-2021-812176/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Broad Peak
  • Byłem dzisiaj na spotkaniu z producentem i prezentacji zdjęć z wyprawy do Karakorum pod Broad Peak. Trzeba przyznać, że robi wrażenie i film ma ogromny potencjał, jeżeli tylko autorzy sprostają wyzwaniom jakie sobie postawili.
    Sam fakt, w zasadzie ewenement na skalę światową to wyprawa ekipy na górę, gdzie to wszystko się rozegrało, ba nawet część z nich uczestniczyła w prawdziwej akcji górskiej w ramach kręcenia ujęć i doszli do obozu I!
    Jeżeli dobrze zrozumiałem przekaz to sceny kręcone na Broad Peak i w BC pod ów górą będą odnosiły się do wyprawy na K2 pod koniec lat '80. Ciekawostką jest fakt, że trochę z przypadku do ekipy dołączył Bartek Bargiel przebywający wtedy z bratem pod K2, gdzie realizowali historyczny zjazd Andrzeja z K2 właśnie. Z przekazanych jeszcze informacji można wywniosjować, że główne wydarzenia, czyli te z 2013r. kręcone były w Alpach, w masywie Mount Blanc, co również robi wrażenie.
    W ramach ciekawostek jeszcze powiem, że oczywiście rodzina Maćka Berbeki wspomaga produkcję, ale również użyczyli rodzinnego domu himalaisty do kręcenia niektórych scen "zakopiańskich".
    Reansumując mój wywód - jak pisałem wyżej, film z potencjałem, dobrze (wizualnie) dobranymi aktorami, a także tworzony z pasją, oby tylko nie skończyło się przerostem formy nad treścią, a będziemy mieli kolejny polski film z szansami na zaistnienie za granicą.

• Atluck Ja mam tylko nadzieję, że film pokaże logikę ludzkiego działania w sytuacjach krytycznych. Każdy człowiek na miejscu Adama postąpił by wtedy dokładnie jak on. Trochę było pastwienia się nad nim po powrocie. Ktoś kto nie był zimą w Karakorum nie ma pojęcia o czym mówi. Włącznie że mną.

• _Lennox_ Nie, nie każdy uciekał by z góry nie chcąc zwolnuć, zeby schodzic w zespole. W dridze ba góre ochoczo korzystał z zespołu, po zdobyciu zbiegł nie oglądając sie na nikogo. Nie obrazaj ludzi puszac, ze kazdy by sie tak zachowal, kazdy tchorz!

• serce_nie_sluga A to oznacza, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Nawet zarzucasz mi, że obrażam ludzi... to kończy rozmowę bo jest bez sensu

• _Lennox_ Zgadzam się, że dyskusja z osobnikiem powyżej jest z du*py. Chciałabym przeczytać co napisałby po spędzeniu czasu na wysokości kilku tys.m. przez kilkadziesiąt godzin, gdzie pierwszą i ostatnią myślą jest jedna- "przeżyć". "Za wszelką cenę." No, ale trzeba to przemyśleć choć, a nie sadzić się jak g**no w przeręblu.

• Kasss1711 Dokladnie. Typowa gadka kanapowca z piwem w ręku. Pozdrawiam Cię serdecznie

• _Lennox_ I ja Ciebie:))