Burke i Hare

Burke and Hare

2010 1 godz. 31 min.
6,3 4 894
oceny
6,3 10 4894
2 522
chce zobaczyć
{"type":"film","id":538120,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Burke+and+Hare-2010-538120/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Burke i Hare
  • pachomir ocenił(a) ten film na: 5

5/10 choć film zasługiwałby na więcej gdyby nie zakończenie - niestety uśmiercenie głównego bohatera nie jest dobrym rozwiązaniem w tym przypadkiem, jakkolwiek byłoby to przekazane dla widza.

• Eleuth ocenił(a) ten film na: 6

pachomir William Burke jest postacią historyczną i faktycznie za swoje występki został stracony na rynku przez powieszenie o ile dobrze pamiętam 28 stycznia 1829 r. Także nie widzę jak jego uśmiercenie wpływa negatywnie na widza skoro jest to fragment historii.

• pachomir ocenił(a) ten film na: 5

Eleuth w takim razie było to słabe wydarzenie...

• sobie ocenił(a) ten film na: 6

pachomir A mi się wydaje, że wręcz przeciwnie - uśmiercenie głównego bohatera było naturalną konsekwencją akcji filmu. A zaskoczony będzie widz, który po obejrzeniu setek innych filmów, w których główny bohater cudownie się ratuje na sam koniec, tutaj będzie spodziewał się tego samego :)
    Ponadto jeśli wziąć pod uwagę liczne nawiązania do makbeta taki zwrot akcji będzie bardziej niż oczekiwany.. Makbet również umiera, a ciężko powiedzieć żeby przez to jego historia była słaba.

Mi się film całkiem podobał, także wyjaśniam tylko swoje podejście, bardzo subiektywne (jak zresztą każda opinia dotycząca filmów). Pozdrawiam

• jacpod ocenił(a) ten film na: 7

pachomir Więc jeśli fakty nie pasują do tezy tym gorzej dla faktów ?

• pachomir nie znasz się :) jak oczekujesz ckliwych zakończeń to oglądaj komedie romantyczne nie te czarne

• czewrony ocenił(a) ten film na: 5

pachomir a ja poczułem ulge że zginał. gdyby nikt nie poniusł kary za te moderstwa poczułbym się zniesmaczony

• czewrony egzekucja burkea wydała mi się parodią jednej z końcowych scen z bravehearta kiedy william wallace konał :x

• schschfikation ocenił(a) ten film na: 8

czewrony żebyś jeszcze ty cokolwiek "poniusł"...

• czewrony ocenił(a) ten film na: 5

schschfikation dziękuję Ci Kapitanie Ortografia

• pachomir przeciez film zaczal sie monologiem kata i egzekucja, jak tylko bohaterowie zaczeli zabijac, wiadomo bylo, jak to sie skonczy i slusznie zreszta

• aerivin ocenił(a) ten film na: 6

pachomir To brytyjski humor,bardzo specyficzny,nie widzę nic złego w straceniu jednego z bohaterów,zwłaszcza że wydarzyło się to naprawdę.