PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113192}

Być jak Stanley Kubrick

Colour Me Kubrick: A True... ish Story
6,6 4 454
oceny
6,6 10 1 4454
5,6 5
ocen krytyków
Być jak Stanley Kubrick
powrót do forum filmu Być jak Stanley Kubrick

Płonne nadzieje...

ocenił(a) film na 6

Zdawało mi się, że zobaczę dobry film z Malkovichem, a tymczasem zobaczyłam to coś. Z takiego porządnego aktora jak on na prawdę można było wykrzesać więcej. Główny bohater jest obrzydliwie spłycony. Mamy obraz człowieka z zaburzeniami płciowości, którego szare życie urozmaica i niebywale bawi udawanie Kubricka oraz naiwnych debili, którzy nabierają się na jego image. Wszystko jest maksymalnie uproszczone. Film - wydmuszka. Jedynie za grę aktorską należy się jako-taka ocena.

ocenił(a) film na 8
Encrier

No i tu się nie zgodzę. Właśnie rewelacyjna gra Malkovicha spowodowała, że dałem dużo wyższą ocenę niż ten film zasługuje. Genialny popis teatralnego aktorstwa. Poza tym historia ciekawa i zabawna.

Encrier

Cóż… może wypadałoby najpierw, choćby z grubsza, poznać historię prawdziwego Alana Conwaya: obiboka, socjopaty, alkoholika i wypindrzonej cioty, który - mimo całkowitego braku podobieństwa zewnętrznego i wewnętrznego do oryginału - z powodzeniem udawał Stanleya Kubricka, postać wówczas wielbioną (nie tylko) w Wielkiej Brytanii. I jeśli genialny Malkovich tak właśnie zagrał Conwaya, to ja wierzę, że miał ku temu bardzo solidne oparcie w faktach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones