2 godz. 32 min.
7,5 72 348
ocen
7,5 10 72348
7 489
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":1189,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/C.K.+Dezerterzy-1985-1189/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu C.K. Dezerterzy
  • armarange ocenił(a) ten film na: 8

To jedna z najlepszych polskich komedii i jeden z najlepszych polskich filmów, a scena z Nogay'em i Wagnerem genialna. Nowe polskie komedie niestety w większości są na poziomie parteru w porównaniu z tym filmem.

• pasja_kina ocenił(a) ten film na: 8

armarange To prawda. Na poziomie parteru lub piwnicy.
    Ja nie wiem dlaczego tak się dzieje.
    Nie stać nikogo w Polce z twórców na wartościowy scenariusz? O co chodzi?

• tomek_spolski ocenił(a) ten film na: 8

armarange Na pewno zmieniło się poczucie humoru Polaków, nie jest już oparte na inteligencji, tylko na wulgarności, jakiejś takiej przaśności i prostocie przekazu. No i ewidentnie brakuje dobrych scenariuszy, nie tylko komediowych. Dochodzi też inny rodzaj aktorstwa - takich aktorów jak Zapasiewicz, Kondrat, Pokora czy Dmochowski już nie ma. To wszystko powoduje, że oglądając dzisiejsze komedie, czuć zazwyczaj zażenowanie.

• kamil-pawel ocenił(a) ten film na: 8

tomek_spolski Moim zdaniem nie jest to efekt zmiany poczucia humoru Polaków. Ponieważ najnowsze amerykańskie filmy też nie są za dobre. Po prostu ludziom kończą się pomysły. Wszystko co najlepsze zostało już wymyślone. Kiedyś również filmy były robione
    z pasją ,a teraz najważniejsze ,żeby jak najwięcej do portfela włożyć. W sumie tak jak wszystko w dzisiejszych czasach ponieważ ze sprzętem też tak jest np. nowy samochód popsuje ci się szybciej niż stary bo zrobią nie porządnie i liczą ,że potem kupisz nowszy model. Ja tam nie muszę oglądać tych nowoczesnych gniotów. Dla mnie ważne czy film jest dobry czy nie ,a data wydania ma dla mnie mniejsze znaczenia. Ostatnio przypomniałem sobie ,,Pancernych" i ,,Zmienników" i tak samo mnie te seriale zachwycają jak oglądałem za pierwszym razem.

• przewrotnie ocenił(a) ten film na: 2

tomek_spolski A czy C.K Dezerterzy nie są przasni i wulgarni? Nieudane nawiązanie do przygód Szwejka okraszone rubasznością i karczemnoscia. Czy Polaków naprawdę śmieszą skecze a la zwinięty but lub wyzywająca papuga? Ten film przeciera szlaki dla powolnej degradacji polskiej sztuki filmowej.

przewrotnie No tak, pierwsza wojna, Austro-Węgry, żołnierze, więc pierwowzorem oczywiście musiał być Szwejk. A Franek Dolas z czego jest wzięty?

armarange Tak, genialne besztanie i nic poza tym. 10 minut soczystosci na 2 i pół godziny akcji rodem z Bennego Hilla.

przewrotnie Dobrze, już wiemy, że film Ci się nie podoba, bo jest rubaszny i wulgarny. Jeśli chcesz tracić czas i przekonywać innych, że się mylą i film nie zasługuje na 7,5, to masz do tego prawo.

tomek_spolski Nie tracę czasu, czuję powinność dołożenia łyżki dziegciu do beczki miodu. Rozumiem, że kogoś może bawić humor zawarty w filmie, ale niech nie mydli oczu, że to "inteligentna komedia", bo to jedynie głupkowaty gniot okraszony mało ambitnymi gagami z bekaniem czy oddawaniem moczu. Tak, jakby u schyłku komuny, ktoś stwierdził "zróbmy coś bardziej wulgarnego na modłę amerykańską". Ten film przeciera szlaki zidiocenia, podczas, gdy mylnie kwalifikuje się go jako "starą, dobrą komedię z inteligentnym poczuciem humoru". Wchodząc na forum, liczyłam na to, że chociaż jedna osoba wyłamie się z tego masowego gęgania, ale nie ma nikogo takiego, więc jestem pierwszą osobą, która twierdzi, że C.K Dezerterzy to wulgarne, przaśne, mało ambitne, idiotyczne kino.