Całkiem zabawna historia

It's Kind of a Funny Story

2010 1 godz. 42 min.
7,1 75 906
ocen
7,1 10 75906
26 093
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":331608,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/It%27s+Kind+of+a+Funny+Story-2010-331608/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Całkiem zabawna historia
  • To jednocześnie obraz Ameryki ludzi młodych, którzy nie zawsze radzą sobie z nadmiarem stresów i wynaturzeń współczesnej cywilizacji, z "ciśnieniem życia" nakierowanym na karierę. W rezultacie nie zawsze mogą utrzymać się na powierzchni i często już na progu dorosłości oscylują między chorobą psychiczną a marginesem społecznym.
    Ja tak odbieram tę "Zabawną historię", choć to oczywiście nie jest przesłanie filmu, ale w sposób oczywisty z niego wynika.

• Ahmed_1 Mozna by to skrocic do stwierdzenia: Problemy pierwszego swiata.

• Regorro ocenił(a) ten film na: 3

Ahmed_1 Bogaty świat jego wrażliwości i wyobraźni? Jest różnica między wrażliwością a przewrażliwieniem, główny bohater tak właściwie to nawet nie wie czemu chciał się zabić, bo rodzina, bo szkoła, bo kumpel ma dziewczynę a ja nie mam... no na litość, to każdy z nas powinien się w pewnym momencie zabić. A wyobraźnia jest dokładnie gdzie? Na 20 rysunkach labiryntów? No tak, wyobraźnię ma tylko kreatywność level 1.
    Do tego motyw typu "jestem niesympatycznym szczurem ale piękność w której się zakochałem chce akurat mnie" jest raczej z bajki dla nastolatek. Plus ta fałszywa skromność "nie, nie umiem rysować" i jeb Picasso, "nie, nie umiem śpiewać" i jeb Jackson, typowy nastolatek który uważa że świat poświęca mu za mało uwagi, no a przecież jest taki zajebisty pod każdym względem.
    Film ratuje tylko gra Zach'a Galifianakis'a, jakby jego rola była pisana przez zupełnie innego scenarzystę.