PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=905}
7,9 94 687
ocen
7,9 10 1 94687
8,2 33
oceny krytyków
Casablanca
powrót do forum filmu Casablanca

Nie było to jakieś super złe, ale mnie nie poruszyło a zamiast wątku miłosnego bardziej interesował mnie wątek historyczny.

użytkownik usunięty
Charlie_M_

<piątka>

Najbardziej przereklamowany film w historii kina... ciągle to powtarzam:)

ocenił(a) film na 6

Jeden z najbardziej przereklamowanych na pewno

Kagan

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się. Jak na klasykę to naprawdę poniżek oczekiwań. Myslałam, że dorównuje "Przemineło z wiatrem" niestety nawet nie dorasta do pięt.

lena_777

'dopoki nie wszedlem do internetu nie wiedzialem, ze na swiecie jest tylu idiotow' (St. Lem).

Charlie_M_

Komercha była, jest i będzie powstawać tak długo jak istnieje Hollywood ...i jeszcze dłużej

użytkownik usunięty
exile

No,ale znam bardzo dużo filmów z Bogartem(bądź co bądź sama komercha).I ten jest jednym z gorszych:| .Cała kultowośc tego filmu jest dośc irracjonalna... ale w sumie jak spojrzec na kończące się 10ciolecie to ''hiciorami'' tez były przeciętne filmy i takie,niestety zapewne zostaną zapamietane.np możliwe za 50 lat ludzie się będą jarali ''tytanikiem'' a nie ''No country for old man''.

użytkownik usunięty

ps.Niefortunnie zestawiłem tytanik z kończącym się 10cioleciem:P

Co wy gadacie, "Casablanca" to świetny film! Choć nie lubię romansów, to patrzę na nią jak na film noir. Ode mnie 9/10..

Filmnoir

A nawet 10. Poprawiłem..

użytkownik usunięty
Filmnoir

ale casablanca nie jest filmem Noir o_O.

Wiesz o tym.Prawda?

ocenił(a) film na 8

"KOMERCHA" to bardzo niesprawiedliwe słowo dla tego filmu.

Nikt nie mógł się spodziewać kultu tego filmu (inna sprawa, że dla mnie też nieuzasadnionego)

Film nie był "krojony" na kasę, wręcz przeciwnie - na nagrody - bo tylko one pozwoliłyby mu na zaistnienie w kinach.

Do tego był dla USA raczej niewygodny - w końcu piętnuje USA ZA BIERNOŚC WOBEC HITLERA - nie bez powodu - reżyser jest Europejczykiem, Węgrem.

MICHAEL CURTIZ to MIHALY KERTESZ

Ale to i tak nie zmienia faktu, że to zaledwie niezły film, ze znaKomitymi aktorami, dialogami, pointą,

ale reżyserią pozbawioną WIGORU i WIRTUOZERII filmów HAWKSA, HUSTONA, HITCHCOCKA.

CASABLANCA to film bez polotu.

Ważny, ale bez polotu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones