PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120850}

Chłopiec z bębenkiem

Beat the Drum
6,9 72
oceny
6,9 10 1 72

Chłopiec z bębenkiem
powrót do forum filmu Chłopiec z bębenkiem

Witam

Moim zdaniem do dramatu filmowi troszkę daleko.
Owszem, obraz porusza istotne problemy społeczne, jednak całość ukazana jest w dość sielankowy i uproszczony sposób.

Historia chłopca jest wzruszająca, być może porównanie będzie dla niektórych nietrafione, ale mnie film od razu skojarzył się z Oscarowym "Slumdogiem". Z tym, że tam atutem była głównie fabuła, a tu raczej chodziło o przekaz.

Pisałem o uproszczeniach.
- Po pierwsze chłopak i jego przygody zostały ukazane bardziej jak w kinie familijnym (brakowało tylko psa przyjaciela ;) ) lub przygodowym.
Ot chciał zarobić na krówkę i w zasadzie jak się okazało większość napotkanych ludzi mu w tym nie przeszkadzała a niektórzy pomagali. Dramatyzm sytuacji więc poległ. W zasadzie raz został ograbiony i jakoś się tym wielce nie przejął.
- Kierowca i ksiądź przemawiający w kościele.
Ot, kilka niezbyt wyszukanych frazesów i nagle cała wioska dostała magicznego olśnienia, z twardogłową szamanką włącznie.
Dziwne, że tak nagle wszystkich oświeciło, że dość radykali i wierni zabobonom mieszkańcy, po 2 słowach oprzytomnieli.
- Główny bohater jest zawsze czyty jakby wyszedł z charkteryzatorni, sweterek pierwsza klasa :)
Wygląda schludnie jakby szedł własnie pierwszy dzien do szkoły.
- Motyw z poszukiwaniem wuja.
Stanowi tu raczej dodatek, średnio ciekawy i nie dość wykorzystany wątek moim zdaniem, ale z drugiej strony - to przecież "klątwa" była tu ważniejsza niż jakiś tam wuj ;)


Nie mam pretensji do reżysera, bo i historia ciekawa, konstrukcja filmu fajna, plenery egzotyczne a co najważniejsze tematyka ważna.
A, że nie jest przebojowy i pełen akcji? Nie o to tu raczej chodziło.

Dlatego film odebrałem dobrze i sądzę, że może spokojnie konkurować z bardziej znanymi produkcjami.


PS: Na koniec pytanie, gdyż nie widziałem początku. Ten zamordowany strażnik faktycznie był wujem Musy, czy kierowca tylko blefował, żeby małolat juz nie szwendał się po ulicy?


Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones