PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789694}

Ruchomy chaos

Chaos Walking
5,4 8 557
ocen
5,4 10 1 8557
4,8 4
oceny krytyków
Ruchomy chaos
powrót do forum filmu Ruchomy chaos

Przynajmniej Tom Holland jest jakąś porażką - wszak powieściowy Tod ma niespełna 13 lat.

Shiloh

na potrzeby filmowej adaptacji może mieć i 20 to nie ma znaczenia byle film był dobry, a reżyser jest także są nadzieje.

dYDelf

Tyle że w książce było wyraźnie określone, że mężczyzną staje się w tamtej społeczności, gdy kończy się 13 rok życia, to był jeden z najistotniejszych elementów fabuły. Taka zmiana jest nieakceptowalna.

Shiloh

Poważnie taka zmiana cię boli ? Mnie boli "czarna" Valkiria z Thor-Ragnarok ale na film się wybiorę przełykając śline i własne sumienie. Większe absurdy się zdarzają teraz, no ale cóż jak dla mnie lepiej Tom niż 13latek i ryzyko totalnego drewna.

revagne

Gdybyś czytała książkę, miałabyś inne zdanie. Ważny tu był wiek/wchodzenie w dorosłość w wieku 13 lat, kwestia stawania się mężczyzną. Poza tym powstają jeszcze dwie części trylogii, gdzie Todd wciąż będzie młodym dorosłym.

Shiloh

na lata Nowego Swiata owszem ale Viola kilkakrotnie powtarzała, ze w jej świecie miałby 14. W spider-manie gra 15latka i nie jest tak źle. Zresztą ja się bardziej boje, że to Daisy będzie wyglądać zbyt dojrzale.

marlenakos96

Widziałam kilka zdjęć z planu filmowego, i te blond włosy z grzywką pus pomarańczowe spodnie... eh

Nazwaa

no właśnie jej charakteryzacja mi się w ogóle nie widzi

Shiloh

Możliwe że też miałbym inne zdanie gdybym czytał książkę - Natomiast tak jak zauważył marlenakos96 w Spider-Manie tez grał nastolatka i uważam że był w tej roli wiarygodny :) .

buterfly

Ale tutaj bohaterom zmienili wiek, podobnie jak w adaptacji "Dawcy" Lois Lowry.

Shiloh

No widzisz a ja tego zupełnie nie spostrzegłem - Może to dlatego że też nie czytałem książki, a może to dlatego że w adaptacji filmowej o wieku nic nie wspomnieli :) .

ocenił(a) film na 4
Shiloh

Czytałam książkę i nie mam nic przeciwko obsadzeniu Toma. Wygląda na 16lat, na następne części będzie jak ulał

ocenił(a) film na 6
Shiloh

Chociaż zazwyczaj nie mam problemu ze zmianami w adaptacjach, to tu muszę przyznać, że wiek jest naprawdę jednym z kluczowych elementów książki i trudno mi sobie wyobrazić jakby główny bohater miał np. 20 lat, chociaż Tom Holland, mimo że naprawdę uważam że jest świetnym aktorem i bardzo go lubię i wygląda dość młodo to jednak minimalnie dałbym mu 16 a na pewno nie 13.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones