PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 879
ocen
7,1 10 1 126879
5,9 26
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

w którą polecam się złapać. idealnie oddaje film, w którym nic nie kojarzy się z oczywistością.

niby wszystko w tym filmie już było, wszystko wydaje się sztampowe ale kiedy film zaczyna się rozkręcać nic już takim nie pozostaje.. widziałem urywek zwiastunu i wiedziałem na co idę( spoko fabuła - dobry temat, reżyser fajny - wizjoner) jak się jednak, nie doceniłem tego dzieła i jak się później okazało byłem w błędzie, a z każdą kolejna chwilą w obłędzie. obsada, muzyka obłędna, sceny i krajobrazy nietypowo nieamerykańskie(tego akurat się spodziwałem ;), i ten klimacik absurdu... nie wspominając już o dziwnie i zaskakująco poprowadzonej fabule, i tych dziwnych stanach emocji.. aż sam byłem sobą zdziwiony.. jeśli wychodzi się z sali kinowej z uczuciem lekkiego pozytywnego zdezorientowania i myślą " kurde szkoda że to już koniec i że znowu trzeba bd dłuuugo czekać na taki film" to chyba oznacza że film był dobry

a i solidnie pokrzywiony

ocenił(a) film na 8
limpfan

Zgadzam się film jest według mnie naprawdę orginalny, ja myślałam że będzie to taka bardziej bajka dla dzieci a tu takie zaskoczenie. Jest to kino mocno rozrywkowe ale według mnie bardzo dobre, dużo emocji i dobrej akcji :)

ocenił(a) film na 5
Dorisa_d

"Oryginalny" ?
Można tak powiedzieć o filmie w którym każdy motyw oraz scena są zapożyczone z innych filmów. Raczej jest to całkowite przeciwieństwo oryginalności.

ocenił(a) film na 9
GodAs

Film jest oryginalny , no chyba że masz na myśli :
w filmie są dobrzy i żli
w filmie jest ludzki robot
w filmie jest sztuczna inteligencja
w filmie jest happy end
w filmie jest miłość
itp itd
To w niczym nie pomniejsza oryginalności tego użyje słowa dzieła , A że Tobie wydaje sie nieciekawy , masz prawo do swojego zdania .

ocenił(a) film na 5
astral_ghoust

Tak jak pisałem, film jest przeciwieństwem oryginalności.
To nie jest kwestia mojego zdania bo tak możemy dyskutować czy film się komuś podoba czy nie, czyli o sprawie subiektywnej. Mnie tam nawet przyjemnie się go oglądało. Jak komuś się bardzo podobał to też rozumnię, miał swój klimat. Natomiast znaczenie słowa oryginalny wynika z definicji w słowniku a ten film jest tego przeciwieństwem. Wcale tu nie chodzi o te kilka kwestii które wymieniłeś, bo faktycznie nie da się już dziś wymyślić filmu w którym by nic nie powielono (nawet niechcący) z innych. Natomiast tutaj WSZYSTKO już było. Całe sceny i sekwencje, cokolwiek się działo to już to wcześniej widziałem, jak nie w Short Circuit to w Robocopie, albo w A.I. czy w jeszcze starszych filmach których nawet tytułów nie pamiętam.
Więc o filmie nie można powiedzieć że jest oryginalny tylko raczej wtórny.

ocenił(a) film na 9
GodAs

Ten film jest nowatorski poprzez oryginalną autorską budowe przedstawianej historii .
To właśnie konkretna opowieść o losach policyjnego robota skonstruowana przez autora filmu
jest jedyna w sobie i wyróżniająca sie pozytywnie na tle dziesiątek podobnych opowieści rodem z USA .No i do tego perfekcyjne posługiwanie sie najnowszymi technikami komputerowego tworzenia obrazu filmu .
Powiem ci że po Dystrykcie miałem troszke mieszane odczucia ale też wyrażnie zauważyłem bardzo nowatorskie podejście Blomkampa do starych tematów ,Po Chappie nie mam już żadnych wątpliwości .

ocenił(a) film na 1
astral_ghoust

A z reszta szkoda słów

ocenił(a) film na 9
GodAs

co by tu nie pisać najlepiej oddadzą to słowa -najciekawszy film SF jaki widziałem od ...
przynajmniej 10-15 lat .

ocenił(a) film na 10
limpfan

Doskonały film, który zapewnia niezapomniane emocje. W niedzielę wybieram się na ten film po raz trzeci, lecz tym razem do sali 4DX w Krakowie. :)

Oskar5054

Sorry, ale pieprzycie, że aż miło.

"oryginalny"? "niezapomniane emocje"? Gdzie???? się pytam.

ocenił(a) film na 9
si79mi

czy widziałeś kiedykolwiek wcześniej robota udającego gangstera, zgrywanie "duszy, świadomości" na pendriva używając do tego ps 4, a na dodatek absurdalnie śmieszną obsadę? A na koniec film i tak pozostawia dziwne uczucie, że ten film był o czymś więcej niż tylko o robotach sztucznej inteligencji i gangsterskim życiu w Johannesburgu..

ocenił(a) film na 8
limpfan

zgadzam sie w 100%

ocenił(a) film na 9
limpfan

Zgadzam się sto procent. Wykręcony film i z bardzo fajną treścią.

ocenił(a) film na 7
limpfan

Film dobry,ale to taka wersja Wall-e i Big dla starszych.Mimo wszystko swietnie sie oglada.

ocenił(a) film na 7
drsmierc

Od dawna było zapowiadane jako remake krótkiego spięcia http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3tkie+spi%C4%99cie-1986-95065
, więc nie wiem skąd odkrywczość żę to gdzieś już było, ale oczywiśćie Niel zrobił to w swoim niepowtarzalnym stylu, a Yolandi i Ninja całkowicie kradną shoł tak uznanym aktorom jak Jackman i Weaver. Wielka piona (a raczej 7/10) dla kina z Johanesburga !!!

ocenił(a) film na 5
gr8jaro

Nic nikomu nie ukradli, bo Jackman i Weaver grali gunwo, więc siłą rzeczy tamci piosenkarze wyszli lepiej i nie da się ukryć, że nie było źle.

ocenił(a) film na 5
limpfan

Tak. Widziałem, wszystko to już właśnie było w innych tytułach.

ocenił(a) film na 6
limpfan

Faktycznie nie widziałem jeszcze filmu w którym role muzyków odtwarzający swój przerysowany, sceniczny wizerunek przyćmiłyby role profesjonalnych aktorów. Aż tak kiepsko napisano postacie dla Weaver i Jackmana.

W sporej mierze to remake krótkiego spięcia. Wygląd robota wzięty z Appleseed (manga) oraz Robot i Frank. Motyw uszkodzonego policyjnego androida, który wpada w nieodpowiednie ręce a na koniec musi walczyć ze złą korporacją, która go wyprodukowała - Robocop. Uczenie prostodusznego robota przestępstw również Robot i Frank. Przegrywanie duszy do nowego, syntetycznego ciała - Avatar. Produkcja nowego ciała wzięta z Ja Robot (pierwotnie z Ghost at the Shell)

I tak dalej i tak dalej...

Można pokusić się o stwierdzenie, że to zamierzone, że jest to hołd dla kina SF złożony przez twórców (i stąd też rola Weaver) bla bla bla, ale tylko kinomani którzy "urodzili się wczoraj" mogą powiedzieć, że jest oryginalny.

ocenił(a) film na 10
si79mi

Nie każdy potrafi to dostrzec.

ocenił(a) film na 5
si79mi

co niby dostrzec??? ja i moje okulary niczego we tym filmie nie dostrzegły...

ocenił(a) film na 9
limpfan

Zgadzam się!

ocenił(a) film na 4
snucia

A jak dla mnie bardzo słabiutki film.

ocenił(a) film na 10
vrangr

Bo ... ?

ocenił(a) film na 9
Oskar5054

Bo znajomi tak mówią ;D

ocenił(a) film na 10
Czacha212

Haha. Pewnie tak

użytkownik usunięty
Oskar5054

Według mnie film zwyczajnie dobry :) Osobiście bardzo lubie Die Antwoord więc muzyka bardzo mi się podobała. Gra aktorska dobra, fabuła przewidywalna bardzo (przynajmniej ja się domyśliłem, że wszczepi siebie w robota), dużo akcji, dobry humor i świetne efekty. Film fajny, ale nie rozumiem oceniania go na 10 :P Osobiście odemnie leci 7/10 :)

ocenił(a) film na 10

7/10 a w ocenie masz 6/10..? :P

użytkownik usunięty
al_joker89

missclick, już poprawiam :P

ocenił(a) film na 9

Oceniem na 8 . 8.5 w zasadzie . Gdyby autor dopracował postacie ludzkie w tym filmie i troszke rozszerzył wątki mogłaby wyjść solidna 10 ale rozumiem tych co dali 10 ,nie razi mnie to .

ocenił(a) film na 5
vrangr

bo film był słaby ..odpowiedz najprostsza z najprostszych... Nic dodać a więcej nawet ująć..

ocenił(a) film na 4
stal30

Słaby, przewidywalny, kiepski. Fabuła zapowiadała się super ale zrobili z Chappiego rambo na koniec, jakieś wybuchy, śmierć bohaterów, wszczepienie w robota, ratowanie świata. Poszedłem na film który miałem nadzieję że wzbudzi jakieś przemyślenia na temat SI, etyki robotów, posiadania duszy przez inteligentne maszyny. Być może pokazujący że ciało, wygląd nie definiują bycia człowiekiem. A dostałem jakieś dziwne elementy komedii która mnie nie bawiły, reklamę playstation na którym można stworzyć życie i słabe s-f. Bohaterowie sztuczni, przejaskrawieni, mniej ludzcy od robota. Nie polecam i pozdrawiam kolegów z góry, moi znajomi film lubią ale według mnie danie mu 10 to herezja... nawet powiem: głupota. Pozdrawiam :).

ocenił(a) film na 5
vrangr

W rzeczy samej... są gusta i guściki ale żeby od razu z dyszką .. w coś takiego...? To
ż to "filmwebowa" herezja ..

ocenił(a) film na 5
stal30

Też tego nie kumam, znowu jakaś psychologia stada jak w "Nietykalnych", 10-tki lecą jak szalone, a moim zdaniem ten film nie ma żadnych podstaw, żeby być uznawany za arcydzieło. Jak dla mnie to był odgrzewany kotlet po "Krótkim spięciu" i do tego niezbyt udolnie, bo ani to film dla dzieci (rozrywane ludzkie ciało na pół), ani dla dorosłych (brak ochrony w firmie/warsztacie - nikt nie kontroluje co się tam dzieje, i inne infantylne zagrywki). Jak dla mnie film gra na emocjach aż miło i wszyscy kupują to przesadnie ludzkie zachowanie chappiego. Mi się to nie podobało, że zrobili z niego 1:1 klona ludzkiej inteligencji, np. kiedy Ninja wywiózł go z kryjówki na miasto do jakiejś dresiarni, żeby dali mu lekcje, to potem wrócił sam do kryjówki bandytów to wszedł po schodach i padł na ziemię, jakby go coś bolało, ale to jest do ciężkiej nędzy robot! On nie czuje bólu, mięśnie, po dostaniu wpierd'olu od murzynków nie odmawiają mu posłuszeństwa, żeby musiał paść na ziemię...

ocenił(a) film na 9
limpfan

No właśnie, kompletne zaskoczenie :D
Poolecam wszystkim :)

ocenił(a) film na 6
Weronikaaa_fw

Właśnie jak wspomniał si79mi film miał oddać emocje a nie oddał ich w ogóle, przez co zwiastun cholernie był mylny. No i był bajką w pierwszej połowie, w drugiej połowie filmu był już poważniejszy. Ale i tak jak dla mnie był to zawód.

ocenił(a) film na 7
MaXXi

Moim zdaniem film emocje oddał bardzo dobrze - scena z dziećmi, które tłuką Chappiego, a następnie wyciskające łzy jego krzyczenie w ciężarówce "Chappie ma lęki, Chappie ma lęki". Na mnie to zadziałało niesamowicie, dzięki czemu zbędne stało się zadawanie przez Chappiego pytania "Czy mam duszę?" (co w filmach o tej tematyce jest normą).
Do teraz mam dreszcze i łzy w oczach przypominając sobie głos tego robota, nad którym znęcają się. A może po prostu mam wyższy poziom empatii ;)

ocenił(a) film na 8
Jezula

Ładnie ujęte. Dobry film tworzą właśnie takie mocne fragmenty.

ocenił(a) film na 9
MaXXi

jeśli w tym filmie nie odczułeś emocji to .... bez obrazy ale chyba jesteś kamieniem .Tylko nie pisz że to dlatego iż film jest infantylny , Bo nie jest .Nie wszystko według mnie w tym filmie zagrało ale niema co skupiać sie na jakiś 15% słabszych scen przy pozostałych 85% bardzo dobrych .

ocenił(a) film na 6
astral_ghoust

W Martwicy mózgu też były uczucia i emocje - protagonista rozdarty między miłość swojego życia a miłością do swojej schorowanej matki, która nadużywa tej miłości, by zatrzymać syna dla siebie :-)

ocenił(a) film na 7
limpfan

Dobry film w narracji Blomkampa, którą można lubić bądź nie. Jest to taka trochę zabawa gatunkami. Szybkie, teledyskowe tempo, tak, że nawet nie ma czasu na refleksję, po prostu dajemy się porwać historyjce prostej, łatwej, ale opowiedzianej z wdziękiem, świetnie zmontowanej i ogólnie "zgrabnej". Fabularnie głębi w tym nie ma, ale rozrywka przednia była, nie przeczę. Coś na pograniczu 7/10 i 8/10.

ocenił(a) film na 7
per333

Jak dla mnie to film taki średniaczek był. Takie kino moralnego niepokoju ale w wersji familijnej. I raz sceny jak z Dinseya, a chwilę potem jatka jak w Robocopie. Mnie osobiście drażniły niemiłosiernie durnoty techniczne:
- motyw z kasowaniem pliku "Genesis". Wim że bajka, ale skopiowanie całego projektu to sekunda, zdalne wgranie nowego software ro robotów to sekunda, a usunięcie pliku trwa 5 minut? E....
- Ten Mech miał zestrzeliwać samoloty i rozwalać gangi, a banda złodziejaszków rozwaliła go granatem i większą flintą? Eeee....
- motyw baterii Chappie wypadałoby inaczej rozwiązać. Budujemy super-robota z nieładowalnym zasilaniem? E....
- Super-hiper-tajny-klucz to jeden mały pendrive? A jak zginie tel ultra-ważny klucz to co robi ochrona? "Oddaj go do południa, bo dłużej kryć nie sposób"

Ogólnie fajna bajeczka, ale dla grzecznych dzieci po dobranocce.

ocenił(a) film na 9
zmechu

wcześniej już pisałem , gdyby dopracować scenariusz to wyszłaby solidna 10 .
Ale film milutki i tak.
Mnie najbardziej zniesmaczyła scena gdzie super sprawny robot daje sie prawie zniszczyć chuliganom a potem idzie przygnębiony potykając sie o szyny kolejowe .
No i że zapomniał iż zamontował ładunek wybuchowy w ty wielkim robocie i zgubił detonator .

ocenił(a) film na 7
limpfan

P.S. co do Twojej opinii, to jest ok, za wyjątkiem tego skrótu "bd", który w polszczyźnie nie występuje, chyba, że w znaczeniu "bardzo dobry". Rozumiem, że młodzież gimnazjalna używa tego skrótu-potworka w SMS-ach, ale tu jednak jest forum i my tu nie SMS-ujemy.

limpfan

Blomkamp wszystkie filmy kręci w RPa, bo stamtąd pochodzi. Niby racja że to prosta rozrywka i tak powinna być odbierana, ale rola naukowca była strasznie słabo napisana i zagrana.

ocenił(a) film na 9
limpfan

Od razu czuć że to film Neill'a Blomkamp'a, co jest dużym " + " Dla mnie film plasuje się w pierwszej trójce 2015 ( mamy jeszcze pół roku więc może się to trochę zmienić ). Końcówka wbiła mnie w fotel i " zabiła " , siedziałem przez pare minut, " tępo " patrząc się na końcowe napisy i czując dreszcze na plecach.

To są moje prywatne odczucia i nikt nie musi się z nimi zgadzać ; )

ocenił(a) film na 5
kazcns

Dreszcze miałem i owszem, jak sobie zdałem sprawę, że miałem iść do kina, to bym wkurzony chodził, słaby, ckliwy, nudny, filmik.

ocenił(a) film na 9
pawgep77

Chrzanisz , po kiego licha próbujesz niszczyć sens wypowiedzi innego usera ,nie umiesz wysłowić sie bez
takiego zabiegu (ochydnego zresztą) .

ocenił(a) film na 5
astral_ghoust

say whaaaaat? a już na pewno nie chrzanie... co najwyżej PIEPRZE.Hueh

ocenił(a) film na 5
pawgep77

w rzeczy samej...:) film nie warty kina, nawet tego objazdowego...

ocenił(a) film na 8
limpfan

Gdy na początku widziałem trailery, nie do końca byłem przekonany, co do tej produkcji. Jednak postanowiłem dać jej szansę i się nie zawiodłem. Niezłe lekkie kino, do którego można spokojnie wrócić od czasu do czasu.

ocenił(a) film na 8
Krzysztof421

http://maritrafilms.blogspot.com/2015/06/chappie.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones