PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715007}

Chata

The Shack
6,7 38 687
ocen
6,7 10 1 38687
Chata
powrót do forum filmu Chata

książka, która wpłynęła pozytywnie na moje życie :)

ocenił(a) film na 7
floster79

Niesamowita książka!!!!!!!!!!!!!!!!

kiciaszek

dokładnie, już tyle razy ja czytałem, a dalej czerpie z niej pozytywna energie, ja wiem ze film nawet w połowie nie będzie tak dobry, ale.... nadzieja umiera ostatnia hehe

ocenił(a) film na 7
floster79

Jest, tak jak piszesz:) dlatego z niecierpliwością czekam na premierę, ale przed przeczytam książkę jeszcze raz :)

ocenił(a) film na 2
kiciaszek

dlaczego oceniacie film na podstawie książki???? nie czytałam książki, ale film jest MEGA słaby a podbijacie mu ocenę, zanim jeszcze go zobaczyliście

cvanti

koleżanko widzisz żebym coś ocenił ? jak zobaczę to wtedy to zrobię, podzieliłem sie wrażeniami po książce i tyle

floster79

To jej dopowiedziałeś :D Moja krew XD

ocenił(a) film na 2
floster79

"moja krew" nad jest ktoś jeszcze, kto ocenił, jak mnóstwo innych osób w komentarzach "iks de"

cvanti

Dla mnie książka była czystym grafomaństwem. Słabiutka i naiwna. Ale najwyraźniej mój cynizm jest zbyt silny, żeby docenić "pozytywy" "Chaty".

floster79

Kilka lat temu poleciła (i pożyczyła) mi tę książkę moja polonistka, gdy przygotowywałem prezentację maturalną "Dialog człowieka z Bogiem", i muszę przyznać, że rzeczywiście zapada w pamięć. Ostatnio widziałem reklamę i trochę mnie zaskoczyło, że wzięli się za jej ekranizację. Z jednej strony intryguje mnie, jak im wyszło, z drugiej mam swoje obawy, że to będzie klapa. :(

ocenił(a) film na 8
Platam_figle

Od strony finansowej nie wiem, nie powinieneś mieć powodu do obaw ... tak sądzę choć nie czytałem książki ( jeszcze ), film nie zawiódł. Jest trochę irracjonalny i magiczny - trochę jak slumdog, i choć to dwa różne filmy, to w obu przypadkach wyszło na korzyść. To odmienna wizja miłości pod przykrywką religii - choć zabawnie pokazana. Jak podejdziesz na luzie to ...

floster79

bardzo kiepski film, pełen moralizatorstwa.. Cienizna... Najlepsze, że tu ludzie wystawiają ocenę ksiązce i piszą o książce...:))))

Piotr_Platek

Ale ta książka jest mega słaba:).

ocenił(a) film na 10
Piotr_Platek

Trochę jak na sądzie u Wisdom brzmisz... :)

ocenił(a) film na 4
Verus5

kwestia gustu... mi też nie przypadła do gustu, chociaż dobrze się czytało uważam, że cała intryga jak i rozwiązanie jest idiotyczne... będzie ten film flagowym tytułem tv trwam za jakiś.

ocenił(a) film na 9
___ice___

Jeżeli tak, to wielki szacunek dla TV Trwam. Obawiam się, że zarówno taka wizja Świętej Trójcy jak i problemów przedstawionych w filmie może im kołkiem w gardle stanąć.

floster79

Miałem tak samo! Zastanawiam się czy iść na ten film do kina... Z jednej strony ciekawi mnie to, jak została cała historia pokazana w filmie, z drugiej jednak boje się, że to kicha (opinie przeważnie na NIE).

Cristobal1988

kolego jeśli mogę ci cos zasugerować, to nie zwracaj uwagi na czyjeś opinie tylko sam sprawdź :), a jesli mogę ci cos doradzić to idź na ten film, jak ci sie książka podobała, to film nie powinien cie zawieść, miałem podobne wątpliwości co ty pozdrawiam ;)

floster79

Dzięki wielkie za zachętę ;) Trzeba samemu sprawdzić czy warto czy nie. Książka była dla mnie świetnym przeżyciem i doświadczeniem. Z czystej ciekawości wydam te pare zł na bilet do kina :)

Cristobal1988

tak zrób :)

ocenił(a) film na 8
floster79

P.s. najpierw książka, potem film - w takiej kolejności... w innym wypadku co do filmu na pewno pojawi się mnóstwo zastrzeżeń. Niemniej, jedno połączone z drugim daje bardzo wiarygodny obraz jaki jest Bóg (a wierzę, że jest właśnie taki, jak opisano to w książce i pokazano w filmie).

ocenił(a) film na 7
floster79

Mam zagwozdkę wpierw przeczytać czy obejrzeć ? czyta się dłużej ogląda szybko,a nie wiem czy przez wygodnictwo czyt.oglądanie nie zaprzepaszczę czegoś ważnego czyt.Bóg. Jestem tak właściwie niewierzący,ale Chata mnie tak zaintrygowała,że na pewno ją przeczytam i obejrzę tylko ta kolejność :)

german1

zdecydowanie przeczytaj, w filmie mineli pare, aczkolwiek istotnych scen, a ksiazke sie czyta bardzo przyjemnie, i nie jest za dluga

ocenił(a) film na 7
floster79

Nie chodzi o długość książki bo lubię czytać tylko o ten Boży wątek,który mnie tak zaintrygował, a chciałem się szybko dowiedzieć co i jak. Ale dziękuję za radę i tak właśnie zrobię :)

ocenił(a) film na 2
floster79

Do osób usuwających mój komentarz: ten wyraz na "T" jest bezpośrednim cytatem z filmu!

Film skończyłem oglądać dopiero co. Także dopiero teraz dowiedziałem się że była jakaś książka dużo wcześniej... Ale w sumie nie jest to ważne. Książka sobie, film sobie. No i właśnie... Czemu film powstał TERAZ? Właśnie teraz? I czemu film tak przekonuje nas żeby wszystkim wybaczać, ale to wszystkim... Bardzo tknęło mnie gdy usłyszałem w tym filmie słowo "terroryści". W kontekście wybaczania i nie oceniania. Interesujące...

W każdym innym czasie to moralizujacy film o miłości do i od Boga.

Ale w tym konkretnym czasie widzę tu bardzo niebezpieczne drugie dno i obawiam się że ktoś pod płaszczykiem adaptacji książki o Bogu chce mi wcisnąć coś więcej, na co nie mam ochoty... Życie uczy że nic nie dzieje się przypadkowo i boję się, że czas powstania tego filmu też przypadkowy nie jest...

Czy w książce też dosadnie i konkretnie pada słowo "terroryści"?

malkontent

przeczytałem ja parę razy, i jakoś sobie nie przypominam

ocenił(a) film na 2
floster79

to przykre. to by oznaczalo, ze wprowadzili to specjalnie do scenariusza filmowego tylko z powodu na mainstreamowa propagande pewnych sil geo-politycznych... szkoda. dzieki za odpowiedz

malkontent

hym ale wiesz, bylem na nim w kinie i tez jakoś nie pamiętam tam takiego słowa, hym już sam nie wiem, ale pewnie bym taki watek zapamiętał, a może dla tego tez ze sie skupiałem i w książce i na filmie na innych rzeczach, do mnie bardziej książka przemówiła na takich prostych sprawach, ludzkich, jak wybaczenie itd.

ocenił(a) film na 4
floster79

książka jest bardzo dobra, natomiast film to totalna klapa...

wixana

Książka to taki gniot że dałem radę do momentu wyjazdu "pobożnego" do tej tytułowej chaty.
Spróbuje z filmem .

floster79

Warto przeczytać książkę?? Pytam jako facet :)

Pawel_De7

Jak najbardziej tak, jeśli mogę zasugerować to zacznij od 1rozdzialu, początek przeczytaj na końcu, super książka, która zmieniła moje życie

floster79

Dzięki. A czemu zostawić początek na sam koniec??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones