PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4550}
6,8 17 781
ocen
6,8 10 1 17781
6,2 6
ocen krytyków
Christine
powrót do forum filmu Christine

Niewyjaśnione !

ocenił(a) film na 10

W takich filmach prawie zawsze mam niedosyt. Nie jest wyjaśnione dlaczego akurat ten samochód " żyje" ?. Dlaczego on spośród wszystkich innych ?. Co spowodowało że Christine ma świadomość ?.











ocenił(a) film na 6
neron4

Bo tak chciał scenarzysta/pisarz :D

neron4

Wedle książki (poprzez b. krótki czas filmu, większość tego typu "kośćca" historii pominięto, na rzecz krwistego mięcha) poprzedni właściciel darzył Christine wyjątkowym uczuciem, połączonym ze skrajnie negatywnym emocjami wobec reszty świata, a nawet - jak fama niesie - poświęcił mu w ofierze (w jakimś sensie) własną córeczkę.
A kusząc się na pomoc ogólną w niedosycie, powiem tak - mogę pewnie uważać się jakiegoś tam badacza horrorów (doktorat i trochę publikacji), podkreśliłbym, że niesamowite zjawiska mają zazwyczaj związek z jakimś gwałtownym przekroczeniem przyjętych norm, granic (jak morderstwo na przykład). Tutaj takim przekroczeniem było obdarzenie samochodu gwałtowną miłością, jaka zwykle zarezerwowana jest dla kobiety.

neron4

Książka akurat "psuje" tą tajemnice.. według książki uwaga spoiler.. christine to zwykły samochód którym kieruje duch Lebaya (chyba tak się nazywał o ile mnie pamięć nie myli) i po prostu zamieszkał w tym aucie i nim zarządzał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones