PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=396104}

Pajęcze lilie

Ci Qing
6,4 515
ocen
6,4 10 1 515
Pajęcze lilie
powrót do forum filmu Pajęcze lilie

Wątpliwości.

ocenił(a) film na 8

Film wart jest obejrzenia. Podobał mi się, ale jednak paru rzeczy nie zrozumiałam.

SPOILER!



Jak mam rozumieć zakończenie? Ching odzyskuje pamięć, tatuażystka postanawia dokończyć tatuaż i one są razem później? Prawdopodobnie sama sobie muszę wybrać wygodną dla mnie wersję.

lilija

No dokładnie, to jest zakończenie otwarte.

ocenił(a) film na 8
lilija

kiedy ona nie mogła dokończyć tatuażu było powiedziane, że jej czułość była fałszywa, dlatego nie potrafi dokończyć - tatuaż jest jakiś wyrazem emocji, uczuć. Ale na końcu jednak postanowiła dokończyć tatuaż Jade, więc myślę, że może jednak jej na niej zależało... w jakikolwiek sposób :)
ale tak, zakończenie jest jak najbardziej otwarte.

lilija

Warto obejrzeć ten film kilka razy:) gdyż film jest pełen symboliki i nie zawsze za pierwszym razem wszystko się wychwyci... Ja też myślę, że zakończenie jest otwarte. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju: Jade w wieku 9 lat - czy to jej wyobraźnia? bo w filmie, kiedy poznała Takeko ta miała już tatuaż - a potem, że niby go zrobiła dopiero po trzęsieniu ziemi...kiedy Jade już była starsza;) jak to rozumiecie?? Pozdrawiam

NiXo

W filmie jest wszystko dobrze poukładane , [Spoiler] tylko w różnych ujęciach cofamy się w inny czas. Zwróć uwagę gdy Takeko poznaje małą Jade [9lat] to ma tatuaż - tu masz rację , ale Jade mówi że matkę straciła w czasie trzęsienia ziemi , [ choć później się dowiadujemy że matka nie zginęła tylko ją zostawiła samą. ] więc to jest już po trzęsieniu ziemi i tatuaż jest na jej ręku , co oznacza że brat Takeko był już w tedy zawieszony emocjonalnie. Film ze względu na niesamowity klimat warto obejrzeć kilka razy.

6058145

Minął prawie rok a poprawiając synchronizację napisów zostałem poniekąd zmuszony do powtórnego obejrzenia filmu , cóż ten film ma tak intensywny klimat że z tematu Les stawiam go na pierwszym miejscu. Pod względem klimatu to chyba tylko dorównuje mu film / Gdy zapada noc / Oczywiście polecam wersję nieocenzurowaną , zawsze to pełniejszy obraz. długość to 1h,37,15min. w sieci 1,36GB. Napisy poprawione do tej wersji na stronie / pod napisi . net /