PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33167}
7,2 1 001
ocen
7,2 10 1 1001
Co mój mąż robi w nocy
powrót do forum filmu Co mój mąż robi w nocy?

Wspaniała komedia

ocenił(a) film na 10

Komedia jakich naprawdę niewiele powstało w okresie międzywojennym . Zawsze będę pamiętał słynne " Gdybym ja miał cztery nogi " czy "Ja sam Ci mogę kochanka dać a teraz przestań bo ja chcę spać " . Dobry humor , tak w gagach jak i dialogach czy piosenkach . Naprawdę wszystkim miłośnikom starego kina gorąco polecam

użytkownik usunięty
Narzes

Ten film jest o tyle wyjątkowy, że pojawiają się w nim sytuacje nie tylko zwariowane i niedorzeczne (bo to norma w przedwojniu), ale przykłady prawdziwego absurdalnego humoru (nieudane próby samobójcze barona, wędrówka przez świat detektywa - nawet jest animacja!); chwilami miałam wręcz odległe skojarzenia z Monty Pythonem. Fantastyczna rola Michała Znicza - tego śpiewającego dialogu z Gorczyńską też nigdy nie zapomnę :). Szkoda, że taśma jest dość zniszczona i dużo scen jest trochę poucinanych.

Pamiętam, że był to drugi film W Starym Kinie, który udało mi się obejrzeć (pierwszym był "Czy Lucyna to dziewczyna?") i po prostu z miejsca podbił moje serce. Michał Znicz stał się dla mnie po prostu doskonałym aktorem, a Kazimierz Krukowski zawsze dla mnie już będzie panem Lolo Carolescu :) Uwielbiam ten film, zwłaszcza scenę, jak Roman Tarski zawzięci broni portretu swojej żony przed komornikiem. Albo jak śpiewa słynną piosenkę "Cztery nogi" lub też scena, kiedy Roman, Walery i baron Lolo uciekają przed wkurzonym ojcem pokojówki Kazi, który bierze ich za adoratorów swej córki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones