PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33075}

Co się zdarzyło Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?
8,0 12 395
ocen
8,0 10 1 12395
8,3 18
ocen krytyków
Co się zdarzyło Baby Jane
powrót do forum filmu Co się zdarzyło Baby Jane?

Bardzo podobała mi się atmosfera filmu. Trochę w stylu Hitchcocka - minimalna liczba postaci, budowanie napięcia (jak chociażby przy podawaniu
posiłków przez Jane), muzyka... I plus za zrobienie obrazu biało-czarnego (do czego podobno przekonała reżysera sama Betty Davis).

Idealny nie jest, widać w nim sporo błędów i denerwuje sporo rzeczy (ta momentami wkurzająca aż niemoc Blanche, irytująco naiwny doktorek, czy
podejrzewająca od początku, ale ciągle dająca się wpuszczać w maliny Elwira), ale na pewno jest to jeden z lepszych obrazów, jakie kiedykolwiek
powstały, przynajmniej z tych, co widziałem. I to na pewno za sprawą Joan Crawford i Betty Davis, z ogromnym uznaniem dla tej drugiej!
Psychopatyczna rola rozczarowanej załamaniem kariery siostry, która mentalnie utkwiła (a raczej wróciła) gdzieś na etapie dziecięcego sukcesu, na
pewno była godna Oscara! Chociaż przyznam, że innych nominowanych nie widziałem ;)

Ale, z tego co wiem, Joan Crawford zrobiła wszystko, by tego Oscara Davis nie dostała. A szkoda. Chociaż... do historii kina przeszły obie. Między
innymi także dzięki wszystkiemu, co działo się na planie tego filmu ;) Można je lubić lub nie, ale obie role zagrane zostały fantastycznie. A wzajemna
niechęć obu pań to kwestia charakterów, które trudno teraz znaleźć w Hollywood. Wszystko teraz takie rozmyte, podobne. A tutaj - klasa. Od początku
do końca. Pomimo wzajemnej nienawiści i przytyków na planie, obie były w stanie przeżyć te dwa miesiące ze sobą, by stworzyć ten film, za co
osobiście dziękuję, bo obraz naprawdę godny polecenia!

ocenił(a) film na 10
megalomann

Zgadzam się z komentarzem w 100% :-)

ocenił(a) film na 9
megalomann

Może i ma niedociągnięcia, ale dla mnie niewidoczne przez genialna grę Betty i Joan. Oglądałam ten film dawno temu i do dzisiaj jak o nim myślę to mnie ciarki przechodzą.

ocenił(a) film na 8
megalomann

Mała uwaga: Jane Hudson nie jest psychopatką, tylko histrioniczką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones