1 godz. 32 min.
6,7 35 260
ocen
6,7 10 35260
2 284
chce zobaczyć
6,0 5
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":5}
{"type":"film","id":4648,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Commando-1985-4648/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Commando
 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 10

  Wiem że głupi i nierealistyczny, ale nie mogę dać niższej oceny. Pewnie ktoś zaraz się przyczepi że jakiemuś tam filmowi dałem np. 7 a "Komando" na 10 ale trudno. Po to są oceny, żeby je wystawiać i jeśli ten film mi się podoba i moim zdaniem na tyle zasługuje to wystawiam mu 10 a nie np. 7 bo więcej dać nie wypada.Mam również ogromny sentyment do tego filmu. Świetna rola Arnolda, teksty,akcja i ta muzyczka. James Horner trochę w innych klimatach niż obecnie. Jeszcze z podobnymi "brzmieniami" zetknąłem się w "48 godzin" i "Czerwonej gorączce". No i do tego brutalność, jak obejrzałem film pierwszy raz w wieku 10 lat, to był dla mnie mega drastyczny, szczególnie scena z Cookiem albo z rurą ( kto oglądał ten wie o co kaman) albo podcięcie gardła temu żołnierzowi. Obecnie to już tak nie szokuje, no ale wiadomo film ma swoje lata a i Ja od tamtej pory obejrzałem wiele mocniejszych filmów.

 • karoman4 ocenił(a) ten film na: 10

  snake_plissken84 Ja też dałam dychę temu filmowi, bo w mojej ocenie jest tego wart. Może nawet i przez swoją kiczowatość właśnie.

 • alfabecik123 ocenił(a) ten film na: 8

  snake_plissken84 Ja dałem osiem, lecz jest to mocna ósemka. Myślę, że lepiej by film był kiczowaty ( może być to zaleta filmu ) niż bogaty we wszystko co możliwe. Jeśli film zawiera wszystko to nie zawiera nic.

 • Aldon ocenił(a) ten film na: 2

  snake_plissken84 W takim razie ja muszę ocenić ten film na 1. Jak wystawisz realną, obiektywna ocenę to ja zmienię swoją.

 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 10

  Aldon Nie, Ja wystawiam subiektywną ocenę ;)

 • orkosky ocenił(a) ten film na: 8

  snake_plissken84 Ja ten film oglądałem mając chyba 6 lat. Byliśmy na wakacjach całą rodziną u innej rodzinki, która posiadała odtwarzacz VHS jako nieliczni. To było przeżycie. Później opowiadałem, że oglądałem film na video o takim gościu z wielkimi mułami:) Ja jako dziecko pewnymi filmami nasiąkłem i stają się one dla mnie wyjątkowe pod względem sentymentalnym. Pozdrawiam.

 • snake_plissken84 Film był kręcony w czasach, kiedy takie kino praktycznie nie istniało. W tamtych czasach to był super mega hicior, coś w rodzaju prekursora, przy którym laskom sutki stawały, więc w pełni na taką ocenę zasługuje. Jak by był kręcony obecnie, to ocena mogła by być inna. Oczywiście. Były jeszcze Rocky i Rambo. Ale już sam fakt, że te filmy każdy pamięta świadczy o tym, że takich filmów było BARDZO mało. Nie to, co teraz, gdzie każdy kto dostanie lepszą komórkę kręcącą w HD, może coś takiego nakręcić.
  Commando, Rambo, Cobra dla filmu są tym, czym Led Zeppeli, Black Sabbath, Deep Purple, czy Pink Floyd dla muzyki.

 • snake_plissken84 Siema siema dokładnie też go oglądałem jak miałem około 10 lat stary dobry Arni ten film jest w mojej top 5 filmów z Arnoldem z lat 80 i 90 na pierwszym miejscu jest chyba prawdziwe kłamstwa jednak ale ten też super. Ciekaw jestem jak obecnie pokolenie "gimbusow" patrzy na stare filmy z Arnoldem czy też im się podobają? Pozdro

 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 10

  michalmichal_filmaniak Z tych "gimbusów" których znam, praktycznie żaden nie interesuje się kinem, a filmy sprzed 2000, są dla nich przedpotopowe, więc nie ma o czym mówić. Pewnie są gdzieś wyjątki, jak we wszystkim, ale Ja ich jeszcze nie spotkałem. Pozdro.

 • snake_plissken84 pewnie tak ;)

 • snake_plissken84 O czym Wy w ogóle mówicie z tymi gimbusami? Zdajecie sobie sprawę z tego, że pierwszy rocznik nowego gimnazjum to był rocznik 1986? No i że gimnazjum już nie ma? Ogarnijcie się.

 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 10

  prynt "Dobrze wychowany" to znowu Ty? Nikt Cię nie zapraszał do dyskusji, więc jeśli jesteś taki kulturalny za jakiego się uważasz, to nie psuj tu powietrza i opuść ten temat ;)

 • snake_plissken84 Nie ma to jak merytoryczny komentarz, amebo umysłowa.

 • snake_plissken84 ocenił(a) ten film na: 10

  prynt Drugi raz mnie obrażasz, więc albo jesteś gówniarzem i prawda w oczy kole albo jesteś idiotą. Amebo? Mój 17-letni kuzyn używa takich określeń, więc domyślam się że jesteś w podobnym wieku. Niemniej jednak życzę Ci że znajdziesz na pewno kogoś na swoim niskim poziomie, kto będzie chciał z Tobą dyskutować. A teraz synku szybko załącz pornola i trzepnij sobie konika, żebyś zdążył, zanim mamusia wróci z Biedronki. Żegnam.

 • prynt Oni używają określenia "gimbus" w odniesieniu do współczesnych 14,15-latków a nie jako uczniów gimnazjum, więc przestań pier.dolić swoje psuedomądrości ignorancie.

 • BenMaciag ocenił(a) ten film na: 10

  snake_plissken84 Tez dalem dziesiatke ,mimo sceny gdy Arnold skoczyl z samolotu ze 100m na rowne nogi. Tak dlugo sie z tego smialem, ze musialem dac pauze na 10min..