PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754287}
8,0 144 401
ocen
8,0 10 1 144401
6,4 13
ocen krytyków
Contratiempo. Niewidzialny gość
powrót do forum filmu Contratiempo. Niewidzialny gość

Bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8

Bardzo mi się spodobało to kino. Film oparty nie na efektach a na świetnie zorganizowanej fabule. Historia wciąga , ma świetne zwroty akcji i zwyczajnie potrafi zaskakiwać. 8/10 warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 7
Fireghost

film dobry ale UWAGA SPOILER niestety jakieś 20min przed końcem domyśliłem się, że prawniczka tak naprawdę pomaga ojcu zabitego chłopaka i popsułem sobie całe zakończenie:(

ocenił(a) film na 9
spong17

Czemu popsułeś sobie? Ja też tak pomyślałem, a przecież "pomagać ojcu" a "być samą matką" to nie to samo.... Bombę na zakończenie miałem i tak:-)

ocenił(a) film na 8
adipiscor

Ja też

ocenił(a) film na 10
spong17

Mysle, ze domyslenie sie widza było tu efektem zamierzonym. Dopiero pod koniec filmu dochodzi do Ciebie, ze jakkolwiek dobrym aktorem byś nie był, kiedy dowiadujesz się, ze Twoje dziecko nie żyje, choć można było je uratować a na to wszystko stoisz twarzą w twarz z wyrafinowanym morderca - nie sposób ukryć emocji. Film genialny.

ocenił(a) film na 8
lovenda89

Już wcześniej było widać.


SPOILERUJĘ, CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Prawniczka zaczęła się wydawać "podejrzana" w momencie kiedy - w odróżnieniu od jej poprzedniego kompleksowego i złożonego, wielowarstwowego rozumowania - nagle pada naiwniutki pomysł podrzucenia czegoś należącego do Laury do zatopionego samochodu, po to, żeby wrobić denatkę. Wtedy już nie można mieć wątpliwości, że interesuje ją tylko miejsce ukrycia ciała. Potem, troszkę zbyt długo i zbyt zachłannie wpatruje się w mapkę z iksikiem. No i na końcu, jej twarz, kiedy dowiaduje się, że syn jeszcze żył kiedy auto wpadało do wody.

KONIEC SPOILERA


Ogólnie film świetny, zwłaszcza, że była to typowa sztuka teatralna, bardzo ładnie sfabularyzowana. Cudowne aktorstwo, zwłaszcza pani prawnik. Prawdziwie grecka tragedia, świetnie trzymająca w napięciu, od początku do końca!

ocenił(a) film na 9
spong17

20min przed końcem? Ja po 20min od początku filmu wiedziałem, że jest z nią coś nie tak :D no ale finał i tak mnie zaskoczył :D

Fireghost

Film bardzo wciągający i jedyne, do czego mogę się przyczepić, to końcowa scena z prawniczką. Uwaga SPOILER ----------

Skoro Felix sam zatrudnił Goodman, to poznałby przez telefon, że kobieta, z którą rozmawia, nie jest nią. W dodatku co, spiskowcy liczyli na to, że prawdziwa Goodman nie zadzwoni np. do Felixa z informacją, że właśnie przyjechała i idzie do klienta? Albo mogła zadzwonić jeszcze wcześniej, ot choćby zapytać o coś. I od razu by się wydało, że u Adriana siedzi podejrzana osobniczka.
Poza tym film mi się podobał. Oglądałam kiedyś podobny, niestety nie pamiętam tytułu.

ocenił(a) film na 10
shizonek

Akcja dzieje się nad ranem, jeszcze w nocy, za oknami przecież jest ciemno. Prawdziwa Goodman pewnie jeszcze spała, zresztą skoro już była umówiona na konkretną godzinę, a może i opłacona z góry, po co miałaby jeszcze dzwonić i ogłaszać, że już jedzie? Mnie akurat nie zdziwiło, że "na ostatnią chwilę" nie potwierdzała.

Z rozpoznaniem głosu przez telefon nie jest tak łatwo, zresztą Felix był na lotnisku, słabo słyszał rozmowę.

ocenił(a) film na 9
koronkowa

Jesli dobrze kojarze bo mial wylaczona komorke

ocenił(a) film na 6
Fireghost

Strasznie naciągana i mało prawdopodobna ta historia, także nie rozumiem skąd te zachwyty nad tym filmem.
Bardzo przeciętny thriller.

mk34

Wiesz... w dobie kiepskich filmów i przyzwoity thriller będzie rozchwytywany. Moim zdaniem fatalny dobór aktorki i sceny początkowe, kiedy pani prawnik idzie do mieszkania popsuły ten film. Dla mnie to taki lepszy filmik "na raz", bez większej historii. Dałem 7, ale w sumie jak tak patrzę na twoją ocenę to zmienię chyba jednak na 6 - 6,5 byłoby uczciwe, ale skoro ocena zawyżona to lepiej wahać się w dół :)

ocenił(a) film na 6
mk34

To dajie mi namiar na lepszy film tego gatunku.. bo ten jak dlamnie jeden z lepszych jakie wiedzialem;)

ocenił(a) film na 8
Fireghost

Zgadzam się. Ane Wagener bardzo mi się podobała. W ogóle aktorzy dla mnie bliżej nieznani, a bardzo dobrzy. Coraz bardziej podoba mi się hiszpańskie kino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones