PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32385}

Cube 2

Cube 2: Hypercube
5,9 38 876
ocen
5,9 10 1 38876
4,0 6
ocen krytyków
Cube 2
powrót do forum filmu Cube 2

bez wchodzenia w dyskusję nad jakością tej części, taka ciekawostka:
(za wikipedią)
"Hipersześcian jest również motywem przewodnim opowiadania pt. And he built a crooked house (ang. I zbudował krzywy dom) autorstwa Roberta Heinleina, które opowiada o pewnym małżeństwie, które buduje sobie dom w kształcie siatki tesseraktu, złożonej z ośmiu sześcianów. W mieście następuje jednak trzęsienie ziemi i w nieznany sposób siedem sześcianów znika, tak że zostaje tylko jeden. Małżeństwo wchodzi do domu i okazuje się, że podczas trzęsienia z sześcianów "zwinął" się czterowymiarowy tesserakt, z którego nie ma wyjścia i zachodzą w nim najróżniejsze anomalie czasowe oraz przestrzenne – np. z każdego okna widać inną część świata. Żeby wydostać się z niego, trzeba było czekać do następnego trzęsienia ziemi, podczas którego tesserakt z powrotem się "rozwinął""

Wg artykułu o autorze, napisał to opowiadanie w 1941 roku.

Niestety nie czytałem go, mam nadzieję, że kiedyś wpadnie w moje ręce.

użytkownik usunięty
Mathiej

Ciekawe.

ocenił(a) film na 7
Mathiej

posiada może ktoś to opowiadanie? :) coś nie mogę na google znaleźć, każdy tylko wspomina o tym

Mathiej

a co powiecie na to aby to opowiadanie sci-fi o hipersześcianie zekranizować jako 2 część..."Lake house" z Keanu Reeves i Sandra Bullock?:D

ocenił(a) film na 9
Mathiej

wie ktos gdzie moge dostac to opowiadanie? internet nie pomaga. wiem jedynie ze było opublikowane w czasopiśmie Claps 3 (7) 1986, ale to nie zbyt mi pomaga...

juma1995

Prosze bardzo, tutaj jest opowiadanie:

http://www.math.union.edu/~dpvc/courses/2010-11/mth053-fa10/assignments/crooked- house.pdf

Mathiej

Ja czytałem, bardzo fajne. Było w książce Michio Kaku pod tytułem "Hiperprzestrzeń".

ocenił(a) film na 5
yemeth1

Ale co? W całośći?

Mathiej

W sumie to chyba tylko fragmenty rzeczywiście, w całości by za długie było. W całości czytałem bodajże w "Fantastyce".

ocenił(a) film na 4
Mathiej

" np. z każdego okna widać inną część świata"
Głupio, żeby było widać to samo.

ocenił(a) film na 5
PLEJER186

Haha :D W zasadzie :D

ocenił(a) film na 7
PLEJER186

Gorzej, jeśli okna są na tej samej ścianie.

saint benji

Chyba, że to latarnia i ma kształt pionowego walca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones