PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32508}
7,1 9 216
ocen
7,1 10 1 9216
Cud purymowy
powrót do forum filmu Cud purymowy
ocenił(a) film na 8
Mothyff

To o widzewie dur niu

matyeusz93

Ślepy jesteś czy jak ? przecież nosi szalik łksu dałnie.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

No i tępi żydów. Wniosek?

ocenił(a) film na 8
matyeusz93

Obejrzyj cały film, ze zrozumieniem i pomyśl. to nie boli. Widzew od zawsze był kojarzyony z Żydami.

matyeusz93

ty chyba na łeb upadłeś - od zawsze najwięksi kibice łksu są równiutko w granicach dawnego getta żydowskiego. Poucz się trochę to pogadamy.

matyeusz93

wniosek jest prosty - łks zapomina o swoich żydowskich korzeniach, zresztą tak samo jak legia.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Ty jesteś strasznie tępy. Napisałeś, że nawet w filmie wiedzą, że ŁKS to żydzi. A w filmie kibic ŁKSu antysemita jak się dowiedział, że jest Zydem to zaczął kibicowac WIdzewowi!!!! Więc gdzie w filmie wiedzą, że ŁKS to żydzi?? A teraz sobie jakieś ciekawostki z palca wyssałeś. Szkoda czasu na ciebie, skoro ten jakże prosty film jest dla ciebie zbyt trudny, weź się za coś prostszego. M jak miłość choćby. Pzdr

matyeusz93

jakie ciekawostki? Cała ulica limanowskiego (łks-limanka) w Łodzi to teren getta żydowskiego w czasie 2 wojny światowej. Zajrzyj choć raz do książek czy internetu jak się nie znasz na historii zamiast udawać mądralę.
Co z tego że potem zaczął kibicować widzewowi? - przecież cymbałku urodził się jako żyd-łksiak? Reżyser wiedział co robi pisząc scenariusz - prawdziwy żyd to musi być urodzony za łksem.
i właśnie najśmieszniejsze jest to że łksiacy nawet sami nie mają pojęcia ze są żydami.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

Po pierwsze. Urodził się jako ŁKSiak? a to rodzisz się z przynależnościa do klubu? BRAWO DLA CIEBIE
Na pewno reżyser to chciał ukazać, haha bez tego film by stracił cały sens, kolejny przykład, że źle zinterpretowałeś film, nie chodziło o to, żeby pokazać, że ŁKS to Żydzi, a wyszło wręcz odwrotnie okazał się jeden "żyd-łsiak", który od razu zmienił swoje upodobania co do klubów. Wolał kibicować swoim czyt. Żydom. Wyjątek potwierdza regułę.
Oni nie wiedzą ale ty wiesz :) to najważniejsze, teraz możesz iść spokojnie spać.
O jakieś tereny getta ja się nie kłóciłem aczkolwiek to jest część historii bez której mogę spokojnie chodzić po ulicach i nie wstydzić się braków, które jestem przekonany, że znalazłbym u ciebie.
Do ciebie i tak z tego co napisałem nie dotrze. Grochem o ścianę. Teraz już na serio lecę, trochę się uśmiałem, trochę jednocześnie załamałem ale cóż, gdyby głupota uskrzydlała, to byś latał pod sufitem. Pozdro.

matyeusz93

No raczej ludzie od dziecka żyjący na widzewie nie są za łksemi odwrotnie okolice stadionu łksu to chyba nie widzewiacy? Muszę ci tłumaczyć tak dziecinnie proste rzeczy?

Nie wolał kibicować swoim,tylko nie mógł się pogodzić z tym że on i jego koledzy to żydzi.

Czy do ciebie naprawdę nie dociera słowo - granice getta żydowskiego? Całe tereny tego getta są obecnie terenami kibiców łksu. Czy tak ciężko ci to pojąć? Którego słowa nie możesz zrozumieć? A skoro tam było stłoczonych kilkaset tysięcy żydów to chyba coś z tego musiało pozostać>? Dlaczego tak ciężko do ciebie to dociera?



ocenił(a) film na 8
Mothyff

Haha ty serio mówisz?. Przeczytaj uwaznie dziecino. JA NIE POWIEDZIAŁEM, ŻE ŁKS TO NIE ŻYDZI. Rozmawiamy o filmie. Zaczęło się od twoich głupkowatych słow "nawet w filmie wiedzą że łks to żydy". . JA NIE BRONIĘ ŁKSU TYLKO CHODZI O TO CO POKAZAŁ REŻYSER!!! NIE WAZŻNE CZY MIAŁ RACJĘ CZY NIE ZINTERPRETOWAŁE GO ŹLE, NACHALNIE!!!!!! Chodzi o film czaisz??? Przeczytaj całą rozmowę! Czy ja się kłócę, jak jest w rzeczywistości? Chyba napisałem wyraźnie, że nie bd się kłócił o to. W każdej mojej wypowiedzi nawiązuje do filmu. No nie wiem jak ci to prosćiej wytłumaczyć, krowe u ciebie na miedzy bym już tego nauczył.
Jeszcze coś. Nie rodzisz się z przynależnością. Tylko środowisko cię tego uczy to co innego, bo byś poszedł np do szkoły na inną dzielnicę to już byś nie był za tym klubem tylko wpoili by ci co innego. To tylko jeden ze sceniaruszy różnie bywa, żydem możesz się urodzić, kibicem nie. KONIEC! Żadnych zasad ulicy mi tu nie recytuj, bo padnę.
A i jeszcze to, że jego koledzy nie byli żydami... W FILMIE TYLKO ON Z NICH BYŁ.
Jak można tak źle zrozumieć tka prostego filmu.... I ty mi mówisz czego ja nie moge zrozumieć... Fruwaj dalej pod sufitem
WIEĆ PODSUMOWUJĄC TWOJE PIERWSZE ZDANIE BYŁO NIEZGODNE Z FILMEM. Z FILMEM Z FILMEM! Jakich byś argumentów nie podał wizji autora nie zmienisz.

matyeusz93

za to twoje zdanie na początku rozmowy -że to jest o widzewie - byłobardzo mądre i prawdziwe. hehe noto rzeczywiście rozmawiałeś o filmie.

Mothyff

Strasznie głupi jesteś. Masakra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones