PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223320}

Człowiek, który śpi

Un Homme qui dort
7,9 6 290
ocen
7,9 10 1 6290
7,2 4
oceny krytyków
Człowiek, który śpi
powrót do forum filmu Człowiek, który śpi

prawdziwy

ocenił(a) film na 9

Uderzająca prawdziwość filmu. O byciu w niebycie i trwaniu w nieistnieniu.Poruszył mnie do
głębi, bo, choć może bym tego nie chciała, odnalazłam w nim siebie i prawie każde słowo
sprawiało mi w pewnym sensie ból. Jego refleksyjność jest niesamowita, jest taki..."inny".

ocenił(a) film na 10
tranquille

Zgadzam się. Do tego filmu się wraca, tak jak do filmów Hasa, albo Resnais.

ocenił(a) film na 10
187

nie wiem ale zawsze chętnie wracam do tych surrealistycznych klimatów. A Has jest zresztą tego najlepszym przykładem, taka nasza perełka filmowa.

ocenił(a) film na 10
tranquille

Trudno się nie zgodzić mi. Mi ten film szczególnie zapadnie w pamięci ponieważ w pewnym momencie widziałem kalkę siebie w tym filmie. Jakbym to ja przemierzał te ulice Paryża i to nie było tylko bolesne ale jakos wszystkie uczucia przetoczyły się przez ze mnie podczas oglądania tego filmu. Myślałem że tylko jak tak miałem ale widać że nie jestem odosobnionym przypadkiem.

A tak z innej beczki to film powstał w 1974. Szokująco dawno patrząc że z mojej oceny czułem jakby ten film był nagrany wczoraj.

ocenił(a) film na 8
tranquille

też mam takie odczucia. w sumie pomijając parę szczegółów to prawie, że film o mnie. niedługo ukończę 25 lat a niczego nie osiągnąłem. poczucie beznadziejności, myśl, że zmarnowało się wiele okazji, które się nie powtórzą, bierność i obojętność na to co się dzieje w okół mnie. z jednej strony film ten mnie przytłacza i dobija ukazując jak moje życie jest nijakie, że zwyczajnie wegetuję i marnuję swoje życie. z drugiej strony odczuwam pewną bliskość do głównego bohatera jak i autora filmu/scenariusza, bo w końcu chyba musiał ten ktoś wzorować się na swojej osobie, czy kogoś kogo spotkał. na swój sposób miło jest wiedzieć (wierzyć?), że nie jest się jedynym takim "przypadkiem".

użytkownik usunięty
TomHs

Ciężki film, a jakże prawdziwy i ponadczasowy. Chyba większość z nas potrafi odnaleźć w nim siebie. Niestety. Tak zostaliśmy ukształtowani, tacy bezradni jesteśmy wobec otaczającej nas rzeczywistości. Tacy nijacy, by cokolwiek zrobić z naszym życiem. Ta bezradność i nijakość (nie tylko z filmu) aż boli!

ocenił(a) film na 7

Mimo wszystko uważam, że introwertycy mają lepiej. Nie żyjemy złudzeniami, nie oszukujemy się, przyjmujemy życie takim jakim jest, pragnąc prawdy ponad wszystko.

ocenił(a) film na 8
Krynio_filmweb

Pięknie powiedziane. Zwłaszcza w odniesieniu do filmu.

ocenił(a) film na 7
Krynio_filmweb

To o czym napisałeś raczej nie ma nic wspólnego z introwertyzmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones