PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726013}

Człowiek, który zabił Don Kichota

The Man Who Killed Don Quixote
6,2 10 661
ocen
6,2 10 1 10661
5,0 26
ocen krytyków
Człowiek, który zabił Don Kichota
powrót do forum filmu Człowiek, który zabił Don Kichota

!!!

ocenił(a) film na 10

Świeżo po seansie, rewelacja!! Nie spodziewałem się tak kreatywnego kina. Zabawny i wzruszający.

Propan

Zgadzam się :) Do tego przepiękne lokalizacje i świetny duet Pryce-Driver :)

ocenił(a) film na 9
Propan

Też świeżo po seansie. Film podobał mi się bardzo. Duet Driver - Pryce to mistrzostwo świata ! Adam ma niesamowity potencjał komediowy, no i jest po prostu świetnym aktorem. Jego przygody jako Toby`ego/Sancho rozbawiły mnie do łez. Natomiast Jonathan Pryce równocześnie bawił i wzruszał. Potrafi zagrać na niesamowicie przejmującej nucie. Brawo Gilliam ! Warto było czekać na ten film.

ocenił(a) film na 8
Propan

Jakoś nie mogłem od razu oswoić się z zakończeniem, ale cała historia opowiedziana rewelacyjnie. Terry powraca i to w wielkim stylu!

ocenił(a) film na 8
kto

jeszcze do tego ten duch Monty Pythona w kilku scenach! Rewelacyjna rola Jonathana Pryce'a. Świetna muzyka. Bogata historia. Dzięki Terry!

ocenił(a) film na 8
Propan

To film niezły, choć bardziej cenię sobie inne filmy Gilliama, zwłaszcza (jak patrzę po forum mocno niedocenianego) Parnassusa. Przede wszystkim, Don Kichot ma niesamowite zdjęcia i montaż. Gilliam ma 77 lat, a pod względem technicznym nadal jest wizjonerem i nowatorem. Naprawdę ten film jest po prostu wizualnie bardzo ładny i świetnie zagrany. mam tylko nadzieję, że kłopoty z producentem nie wpłyną na jego dalszą działalność

ocenił(a) film na 9
Propan

Sancho, my brave squirrel!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones