PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592693}

Człowiek z Cold Rock

The Tall Man
6,3 17 263
oceny
6,3 10 1 17263
5,0 3
oceny krytyków
Człowiek z Cold Rock
powrót do forum filmu Człowiek z Cold Rock

Pojawiło się wiele komentarzy że reżyser coś nam narzuca Że te porwania według niego były jak
najbardziej ok i jest za tym żeby odbierać dzieci z biednych rodzin gdzie nie mają perspektyw i
umieszczać je w domach gdzie będą miały jakąś przyszłość Ludzie którzy tak twierdzą widocznie nie
obejrzeli filmu do końca lub nie zrozumieli tej ostatniej sceny Bohaterka (Jenny) pyta siebie (a tak
naprawdę nas) czy to było właściwe a do nas należy odpowiedź Zresztą nie tylko ostatnia scena
świadczy o tym że reżyser nie chciał nam narzucać żadnych swoich ideologii ale właśnie ona
najwyraźniej to podkreśliła Film jest warty polecenia Jak dla mnie 8/10 Tylko ważne żeby oglądać go z
uwagą

ocenił(a) film na 8
BrodaGandalfa

A może 25 lat temu Mariusz Trynkiewicz też miał taki pomysł, ale go poniosło?

ocenił(a) film na 7
BrodaGandalfa

Właśnie. Zakończenie filmu to pytanie do widza który w trakcie seansu jest co najmniej dwa razy zaskakiwany a przez częśc filmu zdezorientowany.
Dobry film i tylko smutno...że są osoby oceniające go na 3 a nawet 2/10. Nie wiem już co ludzie mają nakręcic za film by zadowolic rzesze zblazowanych widzów bo akurat ten film na prawdę spełnia swoją rolę zarówno kina rozrywkowego ( elementy thrillera ) jak i kina dającego do myślenia i pobudzającego do dyskusji.

ocenił(a) film na 5
armarange

Postaram się Ci to wyjaśnić. Dziś chciałem obejrzeć thriller, a nie film oparty na faktach. Nie jestem zadowolony, bo autor wpakował wszystko do jednego garnka. Rozumiem, że ma to przesłanie. Polacy w Norwegii przeżywają na prawdę takie historie, ale nie z porwaniami tylko na drodze sądowej. Ten film ma przesłanie, ale jest ono przesadzone. Można było je wiarygodniej odtworzyć. Po co ta cała historia z biednym miasteczkiem? Wiadomo przecież, że jednym się lepiej żyje, a innym gorzej. Po co jakieś figurki Tell man'a w lesie? To zapożyczone z innych filmów lepiej oddających rodzaj thrillera. Niektóre z nich są świetne. Ten film to wszystko i nic. Chciałem obejrzeć dziś thriller, a sam nie wiem co obejrzałem. Nie ocenie go dobrze, mimo że porusza istotny problem. Dlatego go nie ocenie dobrze, bo ten film faktycznie wcale nie jest o tym problemie. To film o pokrzywdzonej kobiecie, która okazuje się być nienormalna. Noo.. i jeszcze o jakiejś dzieciarni, która lubi pedofilów. Tak to wygląda. Dlatego czasem oglądając ten film głupio się uśmiechałem biorąc do kupy ten cały stek ... Stek wszystkiego. Bzdur też.

ocenił(a) film na 7
matigentelman

Jak powiem "rzecz gustu" to Ty na to "ale walisz banały" haha
Doceniam to że odnosisz się do filmu używając argumentów a nie piszesz jak niektórzy "chała" , jednak częściowo są one wynikiem Twojego gustu ( a jakżeby inaczej mogło byc ). Nie podoba Ci się historia o biednych ludziach i nie dostałeś czystego thrillera - OK. Jakbyśmy wszyscy byli zgodni to byłoby nudno. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
armarange

Pewnie masz rację - gusty i guściki.
Cieszę się, że pomogłem odpowiedzieć na pytanie - czemu taki rozstrzał ocen tego filmu?

ocenił(a) film na 7
matigentelman

Czyli ja mam guścik bo mi się podoba :-) Ok. I taką odpowiedź przyjmuję albowiem jestem skrajnie tolerancyjny dla społeczności filmwebu, niejedno już tu widziałem i czytałem.
Rozstrzał ocen na filmweb to raczej standard nawet przy wielkich filmowych dziełach znajdzie się grupka "zakapiorów" potępiająca wszystko w czambuł.

matigentelman

To dziwne, ale mam dokładnie takie same odczucia matigentelman.

ocenił(a) film na 5
armarange

Podkreślam, że raczej dobrze rozumiem akcję. Wiem, że nie było żadnych pedofilów, rozumiem zakończenie itd. Jednak dla mnie to tylko takie robienie z igły widły. Film oparty na przesadzie (porwano większość dzieci z jakiejś wiochy), kręcony z przesadą (nienormalne ludzie się wieszają, kradną dzieci, handlują nimi) i skończony z przesadą (dziewczynka ma dylemat, czy cieszy się, że ją porwano i obsypano bogactwem i że ma 3 mamy).
. . .

ocenił(a) film na 8
matigentelman

Tak na marginesie: 1, nigdzie nie ma sugestii, że film oparty jest na faktach, 2. nie porwano większości dzieci, 3. nie handlują tymi dziećmi, 4. na końcu dziewczynka ma dylemat bo jest starsza niż reszta zaginionych.
Mam delikatne wątpliwości co do uważnego obejrzenia tego filmu przez twoją osobę ;)

ocenił(a) film na 3
yeticzek

Nie marudź już, gość prawde napisał. Wszyscy co bronią takich shitów, szukają czekolady w gównie. Gość nagrał coś od niechcenia, a Wy, że to arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
sebo8110

dziękuję wyroczni za opinię :)

ocenił(a) film na 3
yeticzek

Nie ma za co. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
sebo8110

Nie arcydzieło, ale porządny film. Rodzicom - jako i mnie - przypomina bądź uświadamia jak ważny jest okres dzieciństwa dla dziecka. Spójrz wokół siebie jak ludzie chowają swoje dzieci - napotkasz mnóstwo patologii.

sweet_anger

Dokładnie sweet_anger. Dziecko zakrzyczane ze smartfonem w dłoni, kładące się na sklepową posadzkę, gdy nie dostanie tego co mu obiecano. To już jest patologia. Tam gdzie nie ma miłości, szczerości, słowności, tam gdzie jest chory na głowę rodzic, tam są chore dzieci. A film jak film, zagmatwany trochę i chyba nieco przydługi ... ale jakoś obejrzałem, czyli nie było dna.

ocenił(a) film na 7
BrodaGandalfa

Już sam fakt, że sama siebie pyta czy tak jest lepiej udowadnia, że nie jest to wcale takie oczywiste. Gdyby było, to by nie pytała ;) Rozum to jedno, a uczucia i emocje to drugie. Logiczne, że chodząc do dobrej szkoły, rozwijając talenty, jedząc dobre rzeczy, śpiąc spokojnie, pięknie się ubierając, niby mamy życie, o jakim niby można tylko marzyć. Co tu może być źle? Ano to, że mama nie jest mamą, tylko kobietą, która pojawiła się w życiu przed chwilą, to co najwyżej wróżka z bajki o Kopciuszku, dom nie jest jeszcze własnym domem, bardziej to udawanie, że to dom, więź jest wytworzona sztucznie, niby "trzecia mama mnie kocha, ja kocham trzecią mamę", tylko czy da się kochać na zawołanie i w zamian za coś? Pewnie nie. Te prawdziwe uczucia do matki i myśl, że ta ukochana matka cierpi, nie pozwolą dobrze czuć się w nowym "idealnym" życiu. Serce walczy o swoje...

ocenił(a) film na 7
Hanka_Cyganeczka

... trafione w punkt...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones