PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1123}
7,7 39 212
ocen
7,7 10 1 39212
7,5 28
ocen krytyków
Człowiek z marmuru
powrót do forum filmu Człowiek z marmuru

Moim zdaniem lepszy od filmu, który powstał później. A jak wy myślicie?

ocenił(a) film na 10
kino_ambitne_rulez

No pewnie, że lepszy. I to zdecydowanie. Ale to nie znaczy, że "Człowiek z żelaza" taki słaby.
"Człowiek z marmuru" to w ogóle jeden z najlepszych naszych filmów obok "Noża w wodzie" czy "Dekalogu".

ocenił(a) film na 9
sten44

Zgadzam się. "Człowiek z żelaza" jest nierówny i widać, że robiony na szybko. "Człowiek z marmuru" równy i spójny. Choć przyznam, że gdy lata temu gdy zaczynało się moje zainteresowanie kinem to zdecydowanie więcej słyszałem o "Człowieku z żelaza". W rzeczywistości jest on trochę przereklamowany, a prawdziwa perełka powstała kilka lat wcześniej. Pozdrawiam.

kino_ambitne_rulez

Całkowicie się z Tobą zgadzam - podczas oglądania i zaraz po obejrzeniu cały czas kołatała mi się w głowie ta myśl, i później też znikła.:) Sam chciałem nawet założyć wątek o tym samym tytule, ale widzę już jest.:)
CzzŻ jest wtórny w stosunku do CzzM (,bardziej się go ceni, bo był bardziej ceniony w chwili powstania, a był bardziej ceniony w chwili powstania ze względu na otoczkę - opowiadał o "Solidarności" i to w okresie "karnawału", wystąpili w nim Lech Wałęsa i Anna Walentynowicz itd. Aby nie było wątpliwości - CzzŻ to też dobry film, tylko moim (i jak widzę nie tylko moim) zdaniem CzzM jest lepszy.
Pozdrawiam z uśmiechem.:)

nofelet

Oj zjadłem wyraz - powinno być "kołatała mi się w głowie ta myśl, i później też NIE znikła"

ocenił(a) film na 10
kino_ambitne_rulez

Ja też się z Tobą zgadzam. Ten film jest rewelacyjny, podczas gdy "Człowiek z żelaza" to typowy solidaruchowaty gniot.

ocenił(a) film na 9
rjwk

Jest lepszy, ale nie przesadzaj z tym "gniotem".

ocenił(a) film na 10
kino_ambitne_rulez

Zdecydowanie lepszy.

ocenił(a) film na 10
kino_ambitne_rulez

Ciężko porównać, bo to, mimo "powinowatości", mocno różne filmy. Osobiście wolę jednak "z żelaza".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Sqrchybyk

Szybki kapuś jesteś. A nie billll.

Sqrchybyk

A poza tym słyszałeś? Ponoć masz szansę na Oskara. Specjalnie pod ciebie zmienili zasady przyznawania Oskarów. Zgadzniesz jaką grupę reprezentujesz?
https://www.filmweb.pl/news/Oscary+nie+dla+film%C3%B3w+bez+kobiet%2C+LGBTQ+i+mni ejszo%C5%9Bci+rasowych-139224

ocenił(a) film na 8
kino_ambitne_rulez

Zgadzam się, lepszy od Człowieka z żelaza.

ocenił(a) film na 8
kino_ambitne_rulez

Dla mnie lepszy jest Człowiek z żelaza. Po prostu kocham ten film w całości. Rewelacyjnie mnie wciąga, smakuję go za każdym razem. Tymczasem Człowiek z marmuru czasami mnie po prostu nudzi, a już na pewno nie absorbuje w równym stopniu, co Człowiek z żelaza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones