PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748302}

Człowiek-scyzoryk

Swiss Army Man
6,8 38 832
oceny
6,8 10 1 38832
6,8 25
ocen krytyków
Człowiek scyzoryk
powrót do forum filmu Człowiek-scyzoryk

Niezwykły.

użytkownik usunięty

Niezwykły. Oryginalny. Odważny. Mistyczny [tak, nie inaczej]. Radcliffe jest tu wspaniały. Dano to niebezpiecznie dobry aktor. Kino wciąż zaskakuje.

ocenił(a) film na 9

Teraz ma na dodatek niesamowity polski tytuł.

ocenił(a) film na 8
kto

tytuł dobry, niemalże dosłowne tłumaczenie, swiss army knife=scyzoryk

ocenił(a) film na 1
kfleszer

jakbym słyszał swego szefa, również oczywistą oczywistość potrafi sprowadzić do rangi odkrycia wieku:)

ocenił(a) film na 8
niort

dopisujesz coś sobie kolego

ocenił(a) film na 8
kfleszer

Dosłowne tłumaczenie, które nie oddaje treści filmu. w filmie Hank nazywa Manny'ego "wielofunkcyjnym człowiekiem" - i moim zdaniem, mimo że też brzmi to niezbyt ładnie po polsku, lepiej oddawałoby to treść filmu:)

ocenił(a) film na 8
kruchy_8

równie dobrze można powiedzieć że oryginalny tytuł nie oddaje treści filmu :)

ocenił(a) film na 8
kfleszer

W angielskim "Swiss army man" to ladniej brzmiaca parafraza "multipurpose tool man", a to dosc dobrze oddaje, jaka była rola Manny'ego w wielu sytuacjach:)

ocenił(a) film na 8
kruchy_8

A scyzoryk to co innego jak nie "multipurpose tool"? ;)

ocenił(a) film na 8
kruchy_8

Zgadzam się z kfleszerem, oglądając film, nie miałam żadnych problemów z załapaniem, że polski tytuł ma wskazywać właśnie na wielofunkcyjność Manny'ego. Poza tym w tej wersji tytuł jest bardziej zwięzły i budzi te same skojarzenia co oryginalny - nie z jakimś tam ogólnie pojętym wielofunkcyjnym narzędziem, ale właśnie z tym, które przydaje się, by przetrwać w dziczy.

ocenił(a) film na 8
szpieg_ola

Cóż, mi człowiek-scyzoryk nieodmiennie kojarzy się z mieszkańcem Kielc, ale to pewnie już kwestia indywidualnych odczuć:)

ocenił(a) film na 9

Historia bardzo nietypowej przyjaźni, czyli groteska "pełną gębą", czarny humor i jedna z tych dobrych kreacji Dano.Radcliffe-jednym zdaniem to niesamowicie odważna rola.Cały czas zastanawiałam się, jak z takiej fabuły można było zrobić coś aż tak wyśmienitego.

ocenił(a) film na 9
kozzy82

Aż człowiek pod koniec czuje żal, że główny bohater odnalazł cywilizację, bo bardziej szczęśliwy czuł się gdzie indziej, razem z trupem..
Nie spodziewałem się aż tak dobrego filmu ;) Liczyłem na chorą komedię, która jednym się spodoba, inni znienawidzą, a znalazłem tutaj dużo więcej.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

+ Ta genialna muzyka... :) To po prostu nie powinno się nie podobać.

ocenił(a) film na 9
Mosquitooos

Oj tak, muzyka świetna ;)

Joecrou

Niby tyle pierdzenia a jednak coś w tym było. Końcówka mocna ciekawe ile ludzi oglądających ten film zrozumiała to przesłanie jakie w sobie skrywał .

ocenił(a) film na 3
buubuu_

proszę bardzo, napisz mi, jakie ten film niesie ze sobą przesłanie?

ocenił(a) film na 7
kozzy82

Gdzie mogę ten film obejrzeć?

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 3

dobry trolling

bumbleble

Ja to odebrałem tak w skrócie bo za dużo pisania by było. Historia kolesia który się poddał i chciał się zabić wile razy ale jakieś dobre wspomnienia zawsze mu to uniemożliwiały. Który pragnął tylko szczęścia na które myślał że nie zasługiwał przez to że był inny. I końcowa scena nam to pokazuje że on już nie boi się być inny Manny go tego nauczył że nie ma się co bać i tak zjebawszy się przy wszystkich pokazuje Mannemu że on już go nie potrzebuje ,a ten pierdząc odpływa :)
Jest wiele scen w tym filmie z których można wyciągnąć coś sensownego.

ocenił(a) film na 3
buubuu_

ej, to nawet ma sens :) dzięki!

buubuu_

Racja, ja się z tego filmu nauczyłem pierdzieć przy ludziach!

ocenił(a) film na 8

Podzielam twoją opinię

ocenił(a) film na 1

zacznij sie leczyc!!!.........

ocenił(a) film na 7

zgadzam się. No może osobiście jednak nie użyłbym przymiotnika "mistyczny". Trzeba przyznać, że najpierw przeżyłem szok i niedowierzanie, potem zaliczyłem opad szczęki. Bez dwóch zdań - przednio się bawiłem - taka popyrkujące kino romantyczne z elementami kina drogi z przyrodzeniem zamiast mapy :))))). Równie dobra jak film jest muzyka. Rzeczywiście kino potrafi jeszcze zaskoczyć. No i szacunek dla DR za odwagę gry w tak oryginalnych i odważnych produkcjach. Jedak daję 7 (w tym jeden za oryginalność). Film bardzo dobry, bez wątpienia oryginalny - ale raczej nie jest to arcydzieło na miarę Formana czy Kubricka więc stawianie ich w jednym rzędzie byłoby moim zdaniem przesadą. Poza tym miał jednak kilka słabszych momentów - da się to jednak wybaczyć.

ocenił(a) film na 4

Hahaha faktycznie życiowa rola Pottera. Prawdziwa sztuka zagrać jak drewno.

użytkownik usunięty
kool83

kocham te przaśne pozbawione dystansu komentarze, pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones