PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109908}

Czarna Dalia

The Black Dahlia
5,9 22 726
ocen
5,9 10 1 22726
4,3 11
ocen krytyków
Czarna Dalia
powrót do forum filmu Czarna Dalia

Nie czytałam książki Ellroya i mam nadzieję, że uda mi się to w najbliższym czasie, bo to jedno z najciekawszych morderstw w historii. Jednakże, trudno uwierzyć, że gotowy scenariusz można tak spaprać. Przecież to genialna historia podana na tacy!

Cała sprawa morderstwa Elizabeth Short to tylko, niestety, dodatek do fabuły. Fabuły, która sama w sobie jest bezsensu. Jakieś kompletnie chaotyczne sceny zmontowane w jeden, nieudany obraz. Tu coś się dzieje, tam coś się dzieje, ten coś wspomni o przeszłości... Nie wiem jak wygląda fabuła w książce, ale z tego, co czytałam, to sam Ellroy był zawiedziony adaptacją.

Wielka szkoda, bo historia o Czarnej Dalii cały czas należy do niewyjaśnionych i fascynuje ludzi na całym świecie. Gigantyczny potencjał, który został całkowicie zmarnowany.

ocenił(a) film na 4
MidasQueen

mam takie same odczucia,zawód na całej linii

MidasQueen

I ja również mam takie same odczucia. Bardzo się zawiodłam, liczyłam, że historia Elizabeth będzie głównym wątkiem filmu, a okazała się jedynie dodatkiem do bardzo słabej fabuły...

MidasQueen

Tak się składa że to morderstwo zostało już wyjaśnione i jak łatwo się domyśleć ten film nie ma nic wspólnego z faktami. Co więcej, jeśli porównamy treść filmu do prawdziwych wydarzeń, to film wypada wyjątkowo idiotycznie.

Ps. dla nie wtajemniczonych, zabójstwa dokonał seryjny morderca, z wykształcenia lekarz medycyny. A osobą która rozwikłała tą zagadkę był jego syn (policjant).

użytkownik usunięty
MidasQueen

Przekombinowana nuda w kolorze sepii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones