PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 441
ocen
6,9 10 1 51441
6,9 44
oceny krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

"reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu" - to tak samo, jakby prowadzić dyskusje z nazistami i dopytywać o ich motywy

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Nie przekręcaj znaczenia tego o co mi chodzi. Reżyser powinien wprost ich zapytać dlaczego? itd. tutaj tego nie ma. Prawdziwy artysta by tak zrobił. Przyrównanie tego do nazizmu pozostawię bez odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
PoppinTom

Nie przekręcam, ale bezpośrednio odwołuję się do Twoich słów - nawet je cytuję. Jednym ze sztandarowych pojęć nazizmu jest pojęcie "pod - rasy". dokładnie takie same poglądy ma KKK. Można mordercę zapytać: "dlaczego?". I zazwyczaj poszukuje się motywu, co nie oznacza, że to usprawiedliwia odebranie komuś życia. Natomiast było już tyle opracowań naukowych dotyczących ideologii KKK i jest to tak znane, że nie widzę powodu aby wyważać otwarte drzwi.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Owszem cytujesz ale jednocześnie interpretujesz je pod siebie pomijając to co ja miałem na myśli. Reżyser propaguje jedynie racje czarnoskórej strony nie ma tu "zderzenia", rozumiem iż ciężko zwykłemu zjadaczowi chleba brać pod uwagę zdanie rasistów lecz przemocy ze strony BPP jakoś nie ukazano. Zabrakło odwagi. Gdyby umieścił taki element w filmie pierwszą myślą widza było by "kur... co on ich broni" dopiero później na zimno zacząłby dostrzegać iż umieszczono to z rozmysłem aby pozwolić ich szeroko pojętej ideologii bronić się i zaorać się samej.

PS: Teraz leci osobisty docinek, należy Ci się. To iż mamy niezaprzeczalny związek pomiędzy faszyzmem KKK i nazizmem nie znaczy iż można przytaczać taki związek kiedy nam się podoba. To NIE JEST film o nazistach! "Argumentum ad Hitlerum" użyte w pierwszym poście kończy naszą dyskusję. Postawiłeś chochoła i bij go dalej sam.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Nie zawsze "opracowania naukowe" są miarodajne i prawdziwe, tudzież rzetelne

ocenił(a) film na 8
BohseOnkelz

a bardziej miarodajne, prawdziwe i rzetelne.... jest?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Zwykłe ludzkie odczucie i realne obiektywne patrzenie na całość problemu

ocenił(a) film na 8
BohseOnkelz

Zwykłe ludzkie odczucie jest najbardziej subiektywnym i niewiarygodnym miernikiem czegokolwiek. Ale jeżeli już, to moje ludzkie odczucie jest takie, że KKK to organizacja przestępcza, promująca i wyzwalająca w prostych, prymitywnych ludziach najniższe instynkty, szerząca nienawiść i głupotę.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

A to tak samo jak Baader Meinhoff Brigade, Antifa i inne tego typu komusze wynalazki ☺️ ludziki odwołujące się do najniższych instynktów, dyskryminujące innych od siebie, półmózgi gotowe zabić / skrzywdzić kogoś w imię "rewolucji"...tylko czy rzeczywiście "prace naukowe" na ich temat są bardzo miarodajne?

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

:D było widać właśnie podczas marszu, kto kogo w imię wartości atakuje i gotów zabić.

Zdaje się, że w imię jakiejś chorej ideologii komuszej właśnie zupełnie przeczysz faktom. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Nie wiem na jakie "marsze" Ty chadzasz ja chadzałem na te z lewej i z prawej strony i z doświadczenia stwierdzam że przeważnie lewa strona (lgbt, seksistki, komuchy, zwyrole, kinderpunki itp wynalazki) to krowa która duży mruczy ale mało mleka daje na "marszach", natomiast jest bardzo aktywna w internecie lub gdy trzeba kogoś potraktować gazem w 10 na 1 pokazując "Honor klasy robotniczo-przemysłowej super hardcore rebell Red Revolution"

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Ależ mnie nie dziwi, że trafiłeś na lewicowy marsz. Zapłaciłeś potem za uszkodzony chodnik?

Trudno mi zgadnąć, jakie muczenie masz na myśli. Lewacy znani mi posługują się językiem ludzkim. W dodatku nie muszą polegać na obelgach, jak Ty. :)

Macie jakiegoś bloga, gdzie zbieracie info na temat tych wyjątkowych sytuacji, gdy to po lewej stronie był agresor?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Rozumiem że bazujesz na blogach a nie życiu codziennym, polecam wyjść czasem z domu ( chyba że boisz się jak Twoi koledzy lewacy że za każdym rogiem czai się faszyzm )...apropos języka lewaków nie raz rozmawiałem z nimi prosto w oczy o ich pseudoideologii, i argumenty rzeczowe im się szybko kończyły, a najśmieszniej jeżeli trafiałem na pseudofeministki, wiele z nich nawet nie wie w jakim wieku w Polsce dostaje się emeryturę :)

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Faszyzm czai się za sporą ilością rogów, są tam śmietniki, gdzie Tobie podobni swasty malują. Problem jest, kiedy się ze śmietników rozłażą na resztę miasta.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Komuna czai się do dziś w wielu miejscach, między innymi na wysypiskach śmieci i skłotach oraz pospolitych narkomańskich melinach, gdzie ludziki Twego pokroju tacy jak Ty malują sierp i młot, i dwie strzałki -jedna do japy druga wiadomo gdzie, znak bohaterskości przeciwników mydełka Fa spod znaku brudnej zakrwawionej jak feministka podczas wysiłku intelektualnego gwiazdy :)

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

:D teraz będą wprost kłamstewka?

Otóż lewica w tym kraju nie sięga po komunistyczne symbole. Między innymi dlatego, że lewica jest przeciwko komunistycznemu wtrącaniu się w sumienia (woli to dziś prawica), przeciwko dyskryminacji gejów, Żydów, innych mniejszości (przejęła to prawica), jest natomiast pronaukowa (łysenkizm zostawiliśmy prawicy).

Symbolika komunistyczna, jak i cały komunizm, jest nieakceptowana przez dzisiejszą lewicę. Prawica natomiast czerpie z dorobku komuny jak tylko może. Upaństwowienie mediów, upolitycznienie sądów, zideologizowanie instytucji naukowych i edukacyjnych etc etc. :)

Zatem przyznajesz, że rysujesz sierpy i młoty? Tylko gdzie, bo jeżdżę po Polsce, a nie widuję. :D
Twoja matka tak Cię nauczyła kłamać?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Nie wypowiadam się za całą pseudolewicę w Polsce, jak sam wiesz obecnie PiS jest bardziej lewicowy w programie socjalnym niż przeszłe (dzięki Bogu) rządy towarzysza Kwaśniewskiego i Jaruzelskiego razem wziętych, co do symboli nie chrzań bo nie raz widziałem na murach sierpy i młoty , symbolikę ruchu "RASH" ( jeżeli kumasz co to jest, takie zjeby łączące komunę i anarchię, czysty absurd), czerwone gwiazdy i napisy "Viva la Revolucion" z mordą Che Guevary...i tym podobne. Same się nie namalowały. P.S. kojarzysz słynnego Tigera Bonzo z manifestacji lewackich w Warszawie? Typowy przedstawiciel klasy robotniczej PZPR na garnuszku mamusi wielbiący Lenina :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

A od mojej matki wara śmieciu

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

A potem lecisz tekstem naprawdę wiele mówiącym o poziomie Twojej kultury. ;) Dziękuję. Gdybym to ja napisał, że tak wygląda kultura prawaków, to byś mi odpisał, że Cię obrażam. A to piszesz Ty:

"-jedna do japy druga wiadomo gdzie, znak bohaterskości przeciwników mydełka Fa spod znaku brudnej zakrwawionej jak feministka podczas wysiłku intelektualnego gwiazdy :)"

hyrkan

Faszyzm był we Włoszech a narodowy socjalizm - pózniej przefarbowany w słowo nazizm w Niemczech .

ocenił(a) film na 6
tebor88

Pizza była we Włoszech, a potem opanowała świat.
Ale dzięki za twoje cenne spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Nie potrzeba WIELU argumentów rzeczowych. Wystarczy jeden dobry. Dlatego skoro liczyłeś argumenty lewaków, mogłeś szybko dojść do końca. Są na przykład takie:

- genetycznie pojęcie rasy, jak ją traktują rasiści, jest nonsensowne (to jakby podzielić psy na rasę brązową, rasę białą, rasę czarną...), taki argument robi z rasizmu sieczkę i nie ma co wymyślać drugiego

- orientacja seksualna jest związana z ekspresją genów, nie jest kwestią mody czy ideologii, tożsamość płciowa jest - zdaniem neuronauk - tylko nieźle (nie doskonale) korelująca z płcią genetyczną czy genitalną, gender nie jest zatem ideologią, tu robimy szach-mat państwu anty-lgbt

- kobiety nie są mniej inteligentne czy zdolne do nauki, to masakruje tysiące lat ograniczania im dostępu do edukacji

Po co pisać więcej argumentów? Nie dziwi, że lewacy teraz czekają, aż na jakikolwiek pojawi się odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Zdanie "neuronauk" hahahaha teraz to mnie rozbawiłeś :)

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

To Ty z rozbawienia jesteś taki ciągle niemerytoryczny i nigdy nie argumentujesz? Może weź tabletki jakieś?

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Jeśli rozmawiałeś z osobami młodymi, mogły nie wiedzieć, w jakim wieku przechodzi się na emeryturę. Świadczy to o nieznajomości jakiegoś niezbyt istotnego dla nich faktu. Jaka choroba pozwala argumentować "kobiety nie są dyskryminowane, bo feministki nie zawsze znają warunki emerytury górników"?

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Nie od dziś wiadomo, że współczesny "feminizm" kończy się wtedy, kiedy trzeba ruszyć dupę do pracy fizycznej, cokolwiek poogarniać w kuchni czy zanieść szafę na 8 piętro ( ósemka to ukochana cyfra lewaków ) , poza tym skoro feminazistki są za równouprawnieniem, polecam art.33 K.R.P i ciekaw jestem jak się ustosunkują do chociażby nierównego wieku emerytalnego mężczyzn i kobiet, gdzie i ja i Ty pewnie chcielibyśmy aby te prawa były równe ( choć podejrzewam, iż jesteś pantoflarzem i tak nie myślisz )...:)

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

:D

Dzięki za ten argument z szafą. Jak często nosisz szafy na ósme piętro? Nigdy w życiu tego nie zrobiłeś, prawda?

Feministki mają dobre argumenty na temat dyskryminacji. Ty masz tylko te o szafie i wyzwiska w rodzaju "feminazistki".
Jestem zwolennikiem zrównania wieku emerytalnego. Twoje podejrzenia są po prostu tak błędne jak wszystko Twoje. :)

ocenił(a) film na 7
hyrkan

Hahahaha feministki i argumenty to tak samo jakby nazwać Stalina obrońcą demokracji :))

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

:) Bardzo ładnie napisałeś obelgę. Argumentów - wciąż nie.

hyrkan

Czy lewacy mają krew Palestyńczyków na rękach?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Czy ty te pytania wymyślasz na trzeźwo? :)

hyrkan

No bo zastanawiam się czy eskimosi mordujący Palestyńczyków i zamykający ich za jakimś murem są lewakami czy nie?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ja się zastanawiam, czy Polska w 1939 też była pełna antysemitów, jak dziś. Prosta odpowiedź: no jasne, przecież nie pojawili się znikąd.

hyrkan

Oczywiście że byli. Tak się antysemityzmem parali że aż z nkwd walczyli.
Zresztą myślałem, że ty wiesz wszystko. A tutaj nagle taka ciemność. Mózg ci od tej wiedzy wypaliło czy co? Bo dyletanctwem się popisałeś.
Jak masz problemy z wiedzą to idź do grosa. On ci wyjaśni, że Polacy zbili więcej eskimosów niż Niemców.

hyrkan

hyrkanie. Tym razem obywatele: Polski, Iraku, Ukrainy, Słowenii, Gruzji i Danii. Ci ostatni to najlepsi. Nieźle mordowali w trakcie ostatniej wojny.
A ten obywatel Polski to czasem nie ty? Ile bierzesz?

h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i n t e r i a . p l / p o d l a s k i e / n e w s - m i g r a n c i - w - p o l u - k u k u r y d z y - w - o s t a t n i e j - c h w i l i - u c i e k l i - p r z e d - k , n I d , 5 6 1 2 6 4 8

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Widzisz, oskarżasz mnie o coś wciąż lepszego niż sam robisz. :) A oskarżasz i tak fałszywie.

hyrkan

A więc nie jesteś przemytnikiem? Handlarzem ludźmi?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Hehe, zabawny jest zarzut "handlu ludźmi" dla tych, którzy pomagają się wydostać z lasu. A pewnie obrońcami granicy są ludzie, którzy wypychają dzieci do lasu.

Gdy prawica powie słowo prawdy to wiadomo, że chyba jest przez kogoś szantażowana i ten jeden raz nie może skłamać.

hyrkan

Ponawiam pytanie: organizujesz nielegalny przerzut ludzi przez granicę? Przyznaj się. Ile bierzesz?
Nie naciągają mnie na jakieś ,,dzieci". Dobra?! Ja z przestępstwami nie chcę mieć nic wspólnego. Jak mają po 5-10 tys. dolarów żeby zapłacić przemytnikom, to niech teraz dostaną na tej białorusi. Wszak im zapłacili. Czego chcą w Polsce?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Jak to chcesz mieć coś wspólnego z przestępcami?

hyrkan

No przecież piszę ci że z tobą i twoim procederem nie chcę mieć nic wspólnego.
P.S. Zebrałeś już te swoje dowody na zbrodnie przeciwko ludzkości popełnione przez Polksą Straż Graniczną? Byłeś już z tymi dowodami w Hadze? W 2023 r. będą wybory. Może kaczuzelski przegra. I wtedy zrobisz pokazówkę Ministrowi Sprawiedliwości, Premierowi i kaczuzelskiemu. Poza tym Straży Granicznej i WP. Ty będziesz prokuratorem. I sędzią. I pewnie wyroki śmierci też będziesz wykonywał. Pewnie polski rząd i SG już się boją twoich ,,dowodów" na ich zbrodnie przeciwko ludzkości.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Łał. To mi pokazałeś, że przestępcy się w tym kraju nie boją. I co z tego wynika? :)

hyrkan

A więc się nie boisz.
Dobra. Twoja sprawa. Nie wiem ile bierzesz za przemyt i handel ludźmi.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

SG łamie prawo. Jak reaguje prawica? Zmyśla czyjeś przestępstwa. ZMYŚLA. Żeby była równowaga. :)

Naprawdę nie dziwi, że prawica współpracowała z Hitlerem. To najzwyklejszy wynik bezmyślności.

hyrkan

ukrainiec i egipcjanin. Poza tym agresja i głupota.
h t t p s : / / w y d a r z e n i a . i n t e r i a . p l / p o d l a skie/news-granica-polsko-bialoruska-samochod-strazy-granicznej-obrzuco,nId,56200 37#iwa_source=newsfeed_next

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Fajny był ten artykuł, w którym SG chwaliła się uratowaniem kobiety w ciąży. A prawda: tę kobietę kilkukrotnie wyrzucali w lesie, co prawie przypłaciła życiem.

Chyba już pisaliśmy o dostępnie prasy do strefy stanu wyjątkowego.

hyrkan

Podeślij ten artykuł. ,,tę kobietę kilkukrotnie wyrzucali w lesie, co prawie przypłaciła życiem" - jakim lesie? białoruskim? polskim?
Z tego co wiem była z Konga. Uciekała z Konga przed wojną syryjską. Zapłaciła za lot do Moskwy. A po drodze bliżej było do Niemiec. Na geografii się nie zna. Wolała jednak do Moskwy. I z powrotem. Płaci putinowi i łukaszence, a pretensje ma do Polaków?
A co do jej ciąży. Kto jest tatusiem? lukaszenka czy hyrkan?
,,o dostępnie prasy do" - hyrkanku, masz problemy z klawiaturą czy z mózgiem?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Tak, argument "kto jest tatusiem", czyli prawica 100%.

Gdybym próbował wymyślić wcieloną podłość, brakłoby mi wyobraźni na takie indywiduum jak ty.

hyrkan

Mógłbyś, hyrkanku, napisać jak mnie nazwałeś. Bo w pewnym momencie poczułem się naprawdę wyróżniony. Ale chciałbym żebyś to powtórzył.
Napisałem 9 linijek. A ty zwracasz uwagę na 1. Co z pozostałymi 8 linijkami?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Napisałeś bardzo wiele hejtlinijek. Więcej niż 1000 i więcej niż 5000. Zwracam uwagę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones