PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514}

Czarny kot, biały kot

Crna mačka, beli mačor
7,8 60 972
oceny
7,8 10 1 60972
8,0 18
ocen krytyków
Czarny kot, biały kot
powrót do forum filmu Czarny kot, biały kot

Miejsce akcji ...??

ocenił(a) film na 9

Wokół jakiego miejsca się całą akcja kręci? Cały czas przewija się w filmie rzeka.. Ktoś może wie?

Isgri

akcja toczy się nad Dunajem, ale w jakim kraju...hm, może w Serbii?

ocenił(a) film na 9
Isgri

Wydaje mi się, że akcja toczy się w Rumunii albo Mołdawii. Choc tego pewny nie jestem.

ocenił(a) film na 10
mndgsmndgs10

Młody Grga w scenie gdy do starego Pitica po raz pierwszy przychodzi Matko z Zare, mowi ze byl lub bedzie jechal (nie pamietam juz teraz) do Pecsu. Pecs znajduje sie niedaleko granicy z Serbia i Chorwacja a, że akcja dzieje sie nad Dunajem który stanowi granice pomiedzy Serbia i Chorwacja to nalezy szukac gdzies tu, choc niewykluczone, ze moga to byc i same Węgry :)
Napewno nie Mołdawia gdyz to państwa do Dunaju ma dostep na dlugosci 500-600 metrów :)

ocenił(a) film na 8
Dadan

myślę,że to granica jugosławii i węgier

ocenił(a) film na 10
kiryl_2

Miejsce akcji jest podane w scenie ślubu.To serbska ,autentyczna wioska Surduk w Wojwodinie ,blisko miasta Stara Pazova .Jest tam wciąż ten sam dom nad Dunajem,w googlach można zobaczyć mapy i zdjęcia jak teraz wygląda to miejsce.

ocenił(a) film na 10
thanau

Na stacji kolejowej jest tez nazwa podana ale nie pamietam teraz wlasnie :/ A nie mam filmu pod ręką.

ocenił(a) film na 6
Dadan

O ile dobrze pamiętam, było tam cyrylicą napisane "Bregowo", co z kolei wskazywałoby na północno-zachodnią Bułgarię. Gmina Bregowo leży na styku granic Bułgarii, Serbii i Rumunii.

ocenił(a) film na 8
mndgsmndgs10

Serbia na 100%

Isgri

Akcja filmu napewno odbywa się w obecnej Serbii, która jeszcze podczas kręcenia filmu nazywała mię Jugosławią. W filmie padała nazwa południowowęgierskiego miasta Pecz, do którego wnuk Grbi Pitića miał się wybrać na jarmark, więc nie mogło być tak zbyt daleko. Stawiam na odcinek Dunaju graniczny z Chorwacją (Slavonski Brod i te sprawy) lub już kawałek dalej w stronę Novego Sadu, ale napewno w Wojwodinie. Zresztą ludność cygańska jest raczej licznie zamieszkująca pogranicze serbsko-chorwacko-węgierskie, więc to może być w wielu miejscach. Ale pewne jest że w Serbii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones