Różnice między wersją reżyserską, a wersją roboczą tzw. workprint.

Troszeczkę nad tym posiedziałem, potłumaczyłem (z bykami [wołami hehe]), obejrzałem raz jeszcze i mogę się podzielić z Wami różnicami, które występują uwaga...w wersji roboczej, która trwa 5 godzin(!). Kogoś to mam nadzieje zainteresuję. Zapraszam więc do zapoznania się z tekstem i komentowania.

*Dłuższa scena otwarcia gdzie jest odtworzona cała 10 minutowa wersja "The End" The Doors(w wersji workprint są tylko puszczane utwory zespołu The Doors) przeplatana obrazami helikopterów i dżungli oraz Willarda, który jest pijany i tańczy. Jest z nim także prostytutka. Są też dodatkowe ujęcia Sajgonu.

*Rozmowa Willarda z żołnierzami, którzy pomagają mu się umyć i ogolić. Inforumują go też, że skończyło się jego oczekiwanie na nową misję.

*Scena gdzie Willard dostaje swoja zadanie jest dłuższa, zawiera więcej dialogów. Pułkownik informuje go, że misja jest wyłącznie ochotnicza i może odmówić. Pułkownik oferuje Willardowi awans do stopnia majora. Z jakiegoś powodu w tej scenie nie odnoszą się do pułkownika Kurtza – Kurtz tyko Leevy. Jest też kilka ujęć bazy wojskowej od zewnątrz.

*Krótka scena gdzie Willard jest przedstawiany załodze łodzi patrolowej.

*Muzyka Carmine Coppoli nie jest użyta w tej wersji. Większość piosenek The Doors jest odtwarzana równocześnie podczas odtwarzania filmu.

*Nie ma tu żadnej narracji.

*Nie ma też dubbingu dźwięku. Wszystkie dźwięki pochodzą z dźwięku zarejestrowanego podczas rzeczywistego kręcenia filmu. Duża część dialogu Roberta Duvalla jest niezrozumiała ze względu na dźwięk helikopterów w jego scenach.

*O wiele dłuższa scena ataku kawalerii „Ride of Valkyrie”(ponad 30 minut). Przedstawia wiele niewykorzystanych oraz alternatywnych ujęć

*Dłuższa scena z udziałem króliczków playboya.

*Różne sceny łodzi, niewykorzystane ujęcia.

*Scena, w której miniaturowa łódź zabawka przepływa obok łodzi patrolowej, Lance próbuje wyłowić ją z wody. Szef krzyczy do niego, aby to zostawić, twierdząc, że to mina-pułapka. Aby to udowodnić, szef wystrzelił kilka razy w stronę pułapki, po czym pułapka wybucha.

*Gdy łódź patrolowa dociera do mostu Do-lung, żołnierz, który ich wita, szczegółowo wyjaśnienia chaos wokół mostu.

*Kiedy Lance czyta swoje listy na łodzi, nagle podchodzi do działka na łodzi i zaczyna strzelać do bawoła. Chief krzyczy żeby przestał

*Scena gdzie Mr Clean zostaje zabity jest pominięta.

*Trochę dłuższa scena w francuskiej plantacji. Francuzka po tym jak się rozbiera wchodzi do łóżka i zaczyna się całować z Willardem.

*Scena gdy Chief zostaje zabity również jest pominięta.

*Więcej dialogu pomiędzy Willardem i fotoreporterem, kiedy po raz pierwszy dotarli do miejsca gdzie przebywa Kurtz. Dziennikarz ujawnia, że był zdolny powstrzymać atak Montagnards (francuscy rewolucjoniści) na ich łódź w poprzedniej scenie. Willard wielokrotnie prosi dziennikarza o podanie nazwiska lecz ten nie odpowiada.

*Postać Colby'ego (żołnierza, który został wysłany przed Willardem, aby zabić Kurtza, grany przez Scotta Glenna) ma znacznie większą rolę w tej wersji. Gdy Willard sprawdza miejsce gdzie ukrył się Kurtz , Colby mówi Willardowi, że poprzedniej nocy żołnierze Północnej Armii Wietnamskiej zaatakowali (co tłumaczy wszystkie ciała leżące wokół). Willard wszedł do domu Kurtza, przerażając tym samym dziennikarza.Willard widzi łóżko Kurtza, jego medale, a także jego czasopismo z napisem "Upuść bomby, zniszczyć ich wszystkich" (wiele z tych scen zostało wykorzystanych w wersji ostatecznej, użyto ich w innej kolejności).

*Scena gdzie Willard mówi do Chefa o nalocie jest pominięta.

*Gdy po raz pierwszy pojawia się Kurtz i scena, w której Willard jest związany (siedząc) na słupie w deszczu. Kurtz pojawia się z kamuflażem na twarzy, Willard pyta: "Dlaczego jest źle traktowany?" I próbuje okłamać Kurtza, mówiąc mu, że właśnie skończył tajną misję w Kambodży i zatrzymał się tylko po dostawę. Kurtz nic nie mówiąc, rzuca mu głowe Chefa na kolana. (Tylko część tej sceny była w oryginalnej wersji).

*Scena gdzie Willard spotyka Kurtza w jego łóżku zawiera więcej dialogu. Kurtz wyjaśnia mu, że dlaczego Willard tutaj jest.

*Scena, w której Kurtz rozmawia z Willardem w bambusowej klatce, podczas gdy dwójka dzieci siedzi na górze klatki bawiąc się owadami spuszczając je na twarz Willarda, Kurtz mówi mu, że Willard jest "jak jego koledzy z Waszyngtonu - mistrzowie kłamstwa, którzy chcą wygrać wojnę, ale nie chcą wydawać się niemoralni lub nieetyczni".

*Długa scena, w której Montagnards (francuscy rewolucjoniści) w rytualistycznym pokazie biorą bambusową klatkę (z Willardem w środku) i dźgają go kijami (Lance i Colby uczestniczą w tym). Tubylcy tańczą wokół bambusowej klatki, śpiewając. Dodatkowo wiążą i zabijają kwiczącą świnię.

*10 minutowa wersja sceny, w której Kurtz czyta wiersz "The Hollow Men", przeplatająca się między czytaniem, a dziennikarzem rozmawiającym z Willardem.

*Scena, w której dziennikarz spotyka Willarda, aby mu powiedzieć, że Kurtz go zabije, ponieważ ponownie zrobił mu zdjęcie. Tymczasem Colby przychodzi do dziennikarza i strzela do niego trzy razy zabijając go. Willard broniąc się rzuci nożem w brzuch Colby'ego, który upada. Przed śmiercią prosi Willarda o to by porozmawiał z jego rodziną i prosi go również o to, aby zabił Kurtza.

*Opowiadanie Kurtza o horrorze i szczepieniu dzieci jest pominięte.

*Podczas sceny zamordowania Kurtza, zanim Willard wejdzie do jego domu, spotyka pilnującego wejśca strażnika. Willard podnosi włócznię, tymczasem strażnik podnosi dziecko by zrobić z niego tarczę, aby się bronić. Willard biegnąc przebija włócznią strażnika i dziecko. Ostatnia scena gdy Willard wychodzi już po zabicu Kurtza wychodzi z jego domu jest pominięta.

5

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: