Czas religii

L'ora di religione (Il sorriso di mia madre)

2002 1 godz. 45 min.
5,6 1 019
ocen
5,6 10 1019
7 507
chce zobaczyć
{"type":"film","id":34753,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/L%27ora+di+religione+%28Il+sorriso+di+mia+madre%29-2002-34753/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czas religii
 • komentarz ocenił(a) ten film na: 10

  zarówno t.zw. wierzącym jak i t.zw. nie wierzącym.

  Kiedyś już miałem przyjemność obejrzeć ten film, łamiący rzeczywistość obłudy związanej z wiarą prawdziwą, a tą pozorną - deklaratywną na pokaz (bo niby tak wypada). Dlatego z pełnym przekonaniem mogę ten film polecać - bo daje wiele do myślenia! (choć zapewne wielu t.zw. "świętoszków" na pokaz, odsądzać mnie będzie jak zwykle od wszelkiej czci i wiary. Ale co mi tam, i tak jestem skazany od lat na śmierć przez obłudników, m.in. tych 'kościelnych'.
  Przy okazji -dla zainteresowanych tematem religii chrześcijańskiej- polecam np. film pt: "Opowieść o Zbawicielu", "Pasję", "A Man for all seasons" - opowieść o Tomaszu Morusie, "Luther" i inne.

  Niestety nie mam możliwości zarejestrowania tego filmu, więc i na to zwracam uwagę, że jeśli macie taką możliwość drodzy filmwebowicze to skorzystajcie z niej. Tym bardziej, że nie wiem nic o tym aby ten film był dostępny np. na DVD.
  P.s: Prosiłem kolegę, który jest "bardzoo pobożny" i zna mnie z dawnych lat, gdy to jeszcze do kościoła chodziłem i gdzie mnie wtedy wszelkiej wiary w cokolwiek /dosłownie/ pozbawiono, aby mi nagrał ten film bo on ma takie możliwości - ale niestety wymówił się przysłowiowym sianem. (no bo takie mają uzgodnienia w tym zakłamanym środowisku kościelnym, i nie tylko kościelnym... ).
  Dlatego jeśli wiecie jak można zdobyć ten bez wątpienia wartościowy film, to proszę o informację.

  Film jak najbardziej polecam.

 • komentarz ocenił(a) ten film na: 10

  komentarz Oprócz tego polecam też z tego tematu filmy np. "Kto nigdy nie żył" w reż. Andrzeja Seweryna, z Michałem Żebrowskim w roli głównej oraz również polskiej produkcji film "Południe-Północ" w reż. Łukasza Karwowskiego, z Borysem Szycem i Agnieszką Grochowską w rolach głównych.

  Przy okazji proszę o info skąd można zdobyć ten ostatni film oraz wymieńcie inne tytuły ciekawych filmów z tego rodzaju.

 • komentarz Uuu, ostro kolega przesadza - ty jeden, Mesjaszu, znasz prawdziwą wiarę, a wszyscy inni (zwłaszcza katolicy) to obłudnicy, którzy wierzą dla jaj i pozorów?

  Kieruj się naukami Lutra, to daleko zajdziesz. A w zasadzie to już 'daleko' zaszedłeś...

  Nie Kościół pozbawił cię wiary, tylko ty sam. Dziwne, że 1,3 miliarda katolików na tym świecie chodzi do kościoła i jeszcze ich wiary nie pozbawiono.

  A tak na serio - uważaj; podejrzliwość, fanatyczna nienawiść w stosunku do "środowisk kościelnych i nie tylko", utrata wiary (a co za tym idzie - motywacji i chęci do życia) to wczesne symptomy schizofrenii. Radzę zająć się tym już teraz, kiedyś może być za późno. Radzę z dobrego serca, które ty pewnie określiłbyś jako "obłudne" i "katolskie".


  Ups... Odpowiadam na komentarz sprzed dwóch lat. Dzisiaj już pewnie ganiają cię faceci w czerwonych krawatach.