PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 100
ocen
6,9 10 1 80100
6,8 18
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

Naciągany

ocenił(a) film na 1

Pomieszanie z poplątaniem. Film kręcony na czarno-biało, stare samochody jak w latach 80-tych, szkoły i maszyny w szkołach jak w latach 80-tych, nowe centra handlowe jak w latach po 2000 roku, komisariaty i zachowanie policji jak w latach 80-tych. Wymieszane dwóch epok, dość nieudolne. Ogólnie generalizowanie ludzi mieszkających w blokach, pomieszanie z poplątaniem. Dno totalne. W ogóle nie wzruszający, niczego nie uczący i nie wciągający film. Kiedyś kręcono zdecydowanie lepsze polskie filmy. Naciągane, już bardziej realistyczny obraz to film "Galerianki" choć też naciągany i niskich lotów.

ocenił(a) film na 5
lempek88

Też oglądałam kolejny raz i mam podobne refleksje. Mnie się skojarzył z "Panną Nikt".

ocenił(a) film na 9
libella

a mi z Galeriankami

ocenił(a) film na 8
lempek88

Jesteś pan niedouczonym ignorantem, Lampek88. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 90-tych o czym świadczy wiele faktów, Polska otwierająca sie na zachód po okresie prlu, niskie pensje, gra Doom (1993) na komputerze stacjonarnym u Jasia, właśnie te zalążki centrów handlowych, czy chociażby cytat - "jaka milicja? Tu już policja, a policję to my wezwiemy".
Film ma przedstawiać obraz pokolenia X, czyli własnie tego, które w okresie przemian przeżywało wiek nastoletni. Pokolenia, zagubionego, jeszcze z mentalnościa prlowską przejętą od rodziców, pokolenia wystraszonego i bez nadziei na lepsze jutro. Bo choć rzeczywistośc daje im perspektywy, oni jeszcze nie umieją ich wykorzystać.

ocenił(a) film na 2
Francmaconne

A pan jesteś douczonym ignorantem?

ocenił(a) film na 8
ashur13

Ten film to czysty autentyk, k l a s y k - jeśli rozpoznajesz kadry z goclawia i Pragi Płd, os. Ostrobramskiej - jeśli nie - trudno...

ocenił(a) film na 7
lempek88

ale w latach 90tych właśnie tak było :P Polska była biedna, zmiany ustrojowe to nie byle co. Dlatego owszem, była masa aut z lat 80 i starszych. Masa urządzeń też była z poprzedniej epoki. I nie jest to generalizowanie ludzi z blokowisk tylko historia dziewczyny z niższej klasy średniej (może i patologicznej patrząc na to co wyprawia ojciec po pijaku...) która w okresie dojrzewania zostaje wciągnięta w świat patoli.

Nie ma tu generalizacji, jest historia jednej osoby. Mam wrażenie że o innym filmie piszesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones