PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1022}

Czułe słówka

Terms of Endearment
7,6 28 647
ocen
7,6 10 1 28647
7,9 14
ocen krytyków
Czułe słówka
powrót do forum filmu Czułe słówka

ja się skłaniam jednak do oceny bardzo dobrej. jeśli byłaby możliwość codziennie mógłbym oglądać taki film. już dawno przestałem czerpać satysfakcję ze strzelanek, opowieści o superbohaterach czy z innych bliźniaczych produkcji zza oceanu.

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Zgadzam się z Twoją oceną. Film o życiu, śmierci i relacjach w rodzinie. Zwyczajny i jednocześnie niezwykły. Rewelacyjna gra aktorska w wykonaniu Shirley MacLaine, Debry Winger i Jacka Nicholsona. Postacie, w które się wcielili były z krwi i kości, o bardzo złożonych cechach charakteru. To moim zdaniem najmocniejsza strona tego filmu, który (przyznam się bez bicia) troszkę mi się dłużył. Ale tylko troszkę. 8/10

PS: Ze strzelanek również można czerpać przyjemność. Nawet opowieści o superbohaterach można od czasu do czasu obejrzeć. ale nie za często:)

ocenił(a) film na 4
galladorn

W skrócie jest to film o nienawidzeniu siebie i wszystkich innych.

ocenił(a) film na 8
_Garret_Reza_

To Ty tak postrzegasz Garrecie. Mam wrażenie, że trochę prowokujesz. Ja uważam, że jest to film o nieumiejętności okazywania uczuć. Aurora kochała Emmę ale próbowała to ukryć. Psychologiem nie jestem ale wydaje mi się, że ta szorstkość i bezkompromisowość była swego rodzaju murem, mechanizmem obrony. Szalony (nomen omen) Garrett sprawił, że ten mur zaczął kruszeć.

galladorn

Dokładnie tak samo odbierałem ten film. Trzeba przyznać, że na każdym kroku skłania do refleksji. Bardzo życiowo i jednocześnie groteskowo ukazany temat. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
galladorn

Polecam też film "Zwyczajni ludzie". Równie genialny. Też mnóstwo mądrych dialogów,złożonych relacji między bohaterami. Jeśli macie coś do polecenia to piszcie, bo jestem głodna takich filmów:)

anitka333333

Cała filmografia Yasujiro Ozu.

ocenił(a) film na 9
paniczBartosz

Jak się człowiek naogląda standardowych strzelanek, to filmy tego typu stają się egzotyką. W pewnym opowiadaniu - Neila Gaimana bodajże - wampir siedzi w zamku i zastanawia się, o czym napisać książkę fantasy. Nietoperze latają koło głowy, a on zaczyna w stylu: 'Emma wstała z łóżka i włączyła toster...'
Czasami czuję się już jak ten wampir. :)

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Obecnie więcej wiem o rodzajach broni palnej, niż o smażeniu placków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones