Czy naprawdę wierzysz?

Do You Believe?

2015 1 godz. 55 min.
7,1 11 298
ocen
7,1 10 11298
7 424
chce zobaczyć
{"rate":2.0,"count":2}
{"type":"film","id":732428,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Do+You+Believe-2015-732428/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Czy naprawdę wierzysz?
 • użytkownik usunięty

  w amerykańskim stylu, sporej dawki cytatów z Biblii, powtarzania co 5 minut "Jezus cię kocha" itp. itd. Ale tak się złożyło [taki widocznie Bóg miał plan dla mnie :-) ], że obejrzałem ten film tuż po "11 minutach" Skolimowskiego i muszę powiedzieć, że Skolimowski przegrywa z tą prostą amerykańską produkcją bezapelacyjnie.

  Oba filmy oparte są na podobnym pomyśle (losy kilkunastu osób splatają się w finale), tyle tylko że film Skolimowskiego jest kompletnie pustą wydmuszką, formalną grą, a tutaj przynajmniej twórcom o coś chodzi. W dodatku również pod względem samej roboty filmowej (montaż, aktorstwo itp.) wcale Skolimowskiemu nie ustępują.

  I teraz taka refleksja. Niektórzy twierdzą, że żyjemy w kraju niebywale nasyconym religią w sferze publicznej. To proszę mi teraz wytłumaczyć, jak to się dzieje, że taki gniot Skolimowskiego jest recenzowany w każdym piśmie, był polskim kandydatem do Oscara, a całkiem przyzwoity film religijny gdzieś tam wegetuje na marginesie.

 • pawell190 ocenił(a) ten film na: 5

  Wyjaśnię Ci to prosto. Po pierwsze ten film jest tworzony przez Protestantów :) więc rozumiesz czemu np. Katolickie media go nie polecają. A media liberalne w Polsce są Ateistyczne ( nawet jeśli ów redaktor ten czy inny wierzy, to przemilcza swoją wiarę ) Takim sposobem takie filmy nie są recenzowane. A jest ich sporo, zobacz sobie na Polskie kino i poszukaj tam Wiary, nawet jak jest to zazwyczaj ukazywana w złym świetle. Jedyne filmy Polskie o Wierze które były akceptowane i lubiane to o JPII i siostrze Faustynie. Ale takie serio o wierze są po prostu rzadkością. Kieślowski starał się przemycać Wiarę w swoich filmach. Gdzie dostawał po głowie od wierzących że są to filmy nazbyt Ateistyczne a od Ateistów że są nazbyt religijne :) Taki paradoks Polskiego kina.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 5

  pawell190 Wszystko rozumiem prócz tych Wielkich Liter. Dlaczego Protestantów, Katolickie, Ateistyczne, Polskie, Wiary...?

  A jeśli chodzi o meritum, to o filmie akurat dowiedziałem się kanałami katolickimi (prywatnymi).

  I jeszcze jedno: w Polsce jest mniej liberalnych mediów niż katolickich czy protestanckich. Chyba że ktoś nie wie, co znaczy słowo "liberalny" (po polsku, bo angielskie "liberal" to coś zupełnie innego).

 • pawell190 ocenił(a) ten film na: 5

  Wielkie litery są, ponieważ tak napisałem. Kanałami Katolickimi, bo w Polsce ludzie poszukują takich filmów, mimo wszystko :). Liberalne media określiłem tak jak mówią one same o sobie i wiem doskonale że wcale nimi nie są :)