PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817420}

Dżentelmeni

The Gentlemen
7,6 76 271
ocen
7,6 10 1 76271
7,0 40
ocen krytyków
Dżentelmeni
powrót do forum filmu Dżentelmeni

sorki

ocenił(a) film na 5

Sorki, ale chyba jestem zmęczony przegadanymi filmami gangsterskimi, w których bohaterowie to elokwentni goście , prowadzący ze sobą błyskotliwe rozmowy z nutką sarkastyczno-filozoficzną. Chyba przestałem w to wierzyć.A jak się w coś nie wierzy, to traci się zainteresowanie. Za co wszystkich, którym się bardzo podobało, serdecznie przepraszam.
Może mi kiedyś przejdzie.
P.S. Nawet wiem, kiedy mi się tak porobiło.Po obejrzeniu filmu NIEOSZLIFOWANE DIAMENTY.Kiedyś tyle gadaniny było tylko w kobiecych komedyjkach.Przepraszam Panie.

ymak

zgadzam się ale jak włączysz rodzime kino quasi gangsterskie to.....

ocenił(a) film na 5
williammunny

Jeśli myślisz o filmach Vegi, to:tak, wolę filmy Vegi...

ocenił(a) film na 7
ymak

Ty teraz nie zartowałeś? Naprawdę wolisz filmy Vegi?? Argumenty? Bo ciekawy jestem:)

ocenił(a) film na 5
crimson80

Nie żebym był fanem, ale Vega w każdym filmie czymś mnie zaskakuje, chociaż raz na film, ale jednak.
W Dżentelmenach mi tego zabrakło, ale w najbardziej wkurzało mnie gadulstwo.

ymak


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

kotbury

zgoda w 100% tylko czemu tego nie stosujesz do siebie?

kotbury

tak, a ty jestes i co? zostales osmieszony

ocenił(a) film na 7
crimson80

Ogólnie vega to taki tarantino. Większych różnic nie ma. :D

nano50


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

ocenił(a) film na 7
kotbury

Oho, fan-boy tarangówna przyszedł. Typowy bezkomórkowy zjadacz chleba rodem z stereotypu amerykańskiego, zgadza się?

nano50

Tak dla porównania, jakie filmy ci się podobają, jeśli "fani tarangówna" to "typowi bezkomórkowi zjadacze chleba rodem z[e - przyp. red.] stereotypu amerykańskiego"?

kotbury

zgoda w 100% tylko czemu tego nie stosujesz do siebie?

ocenił(a) film na 5
ymak

Ślepnąc od świateł zjada ten film

ymak


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

ocenił(a) film na 1
ymak

dobrze ze przeprosileś że film ci sie nie podobał.. moze uniknąłeś nazwania cie debilem - "że po co oglądasz jak ci się nie podobało"...

Jak się komuś film nie podobał to argumenty obrażonych taką skandaliczną oceną fanboyów danego filmu niezmienne są dwa i niezmiennie idiotyczne:

1) "Po co oglądasz cały film jak ci się nie podobało" i jeszcze bezczelnie wystawiasz niską ocenę... jak sie nie podoba to nie oglądaj i nie wystawiaj ocen..

2) drugi równie często podnoszony (m.in na forum tego filmu) że ludzie wychodzący przed seansem należą do najgorszego typu ludzi... Jakim prawem oceniasz nisko skoro ci się nie podobało i wyszedłeś w połowie filmu - nie masz takiego prawa skoro nie wysiedziałeś do końca...
a oczywiście jak wysiedzisz do końca i nadal ci się nie podobało to ..... PATRZ PUNKT PIERWSZY

ocenił(a) film na 5
mercx

Cała rzecz w tym, że przyłapałem się na tym:Po co ja to oglądam??? Ale obejrzałem do końca, po to, żeby mieć prawo do wypowiedzi. I w pełni podpisuję się pod tym , co napisałem w pierwszym poście.

ocenił(a) film na 7
mercx

Jest i jedynkowiec... Słuchaj, ja się zgadzam trochę z tym co napisałeś, że często krytykuje się tu ludzi za...krytykowanie :) i ok. Ale twoja ocena to jest żenada, wybacz. Nawet jesli dany film nam nie podchodzi to nie ma takiej opcji by tej klasy kino zasługiwało na 1. Nawet wystawiając 3 można się ośmieszyć. Zawsze są jakieś plusy, tu choćby gra Farrella i innych, montaż, nie wiem..praca kamery, dynamika niektórych scen itd. Tylko dlatego, że film jest przegadany (zgadzam się!) czy że nie można się połapać w zwrotach akcji czy natłoku info, nie można wystawiać najniższej możliwej oceny. To niedojrzałe. Życzę powodzenia w bardziej obiektywnym ocenianiu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
xxadrianxx

ten film to nieporozumienie. nie dalo sie go oglądać. bardziej pretensjonalnego gniota ze świecą szukać.. ocena 1 jak najbardziej zasłużona. 1 nie jest zastrzeżone tylko dla filmów kiczowatych, amatorskich, z beznadziejnymi zdjęciami, aktorstwem i wszystkim... z minimalnym budżetem etc.. już nie raz ktoś tu na forum mówił - że film co prawda mógł się nie podobać ale to SKANDAL DAWAĆ 1 BO PRZECIEZ ŁADNE ZDJĘCIA... albo dobry dźwięk... moim zdaniem takie twierdzenia są bez sensu.. 1 to nieporozumienie i ten film właśnie dla mnie takim jest. fizycznie bolało mnie oglądanie tego filmu.. pretensjonalne wydumane monologi działały jak płachta na byka.. 1 to ocena zasłużona... 1 to ocena dla filmów których nienawidzę... dla filmow bardzo słabych mam 2... lub 3 ... itp.

ocenił(a) film na 7
mercx

No ok, niech tak zostanie. Widzę, że bez sensu próbować nakłonić cię do innego sposobu spojrzenia na ocenianie ;)

ocenił(a) film na 6
mercx

Głupio gadasz, dla mnie film też jest słaby i żenujący, ale podobaja mi się aktorzy, ich charakterystyczny ubiór, niektóre ujęcia więc filmowy ocenie zapewne na 3-4 czyli słaby, ale są plusy, na 1 nie zasługuje a jak tak uważasz to musisz być trochę głupi i tyle.

ocenił(a) film na 1
tweetykrk

"dla mnie film też jest słaby i żenujący, ale podobaja mi się aktorzy, ich charakterystyczny ubiór, niektóre ujęcia"
---- głupio ty ty gadasz.. bo TOBIE sie podobaja aktorzy dlatego JA nie moge dac oceny 1... bo tobie sie niektóre ujęcia podobają.... No właśnie chodzi o to że mi sie NIE PODOBAJĄ.. ani aktorzy , ani ujecia a cały film jest beznadziejny... i moge sobie dać ocenę 1 bo na taką zasługuje.

mercx

nieporozumienie to twoja wypowiedź.

ocenił(a) film na 7
xxadrianxx

xxadrianxx Ale nie każdy musi oceniać filmy tak jak Ty. Ktoś może oceniać podoba się daje 10, nie podoba się daje 1 - takie jest jego prawo. Nie każdy musi zwracać uwagę na grę aktorską ani pracę kamery, chyba że jest krytykiem (wtedy by wypadało uzasadnić czemu daje 1), ale z tego co wiem mercx nie jest.

ocenił(a) film na 7
pasiakpawel

Krytyk czy nie - żaden argument. A co do 1 vs 10 to cóż, nie dogadamy się, no ale takie prawa demokracji. Cieszmy się, że choć tu można oceniać jak się chce. I w miarę możliwości wyrażać swoje opinie, do facebooka Filmwebowi daleko i oby nie wdepnęli w pułapkę polit. poprawności, co zdarza się sporadycznie, ale jednak nie nachalnie.

pasiakpawel

oczywiście że nie musi, ale skoro już to robi byle jak, to niech się nie dziwi że jest ciśnięty za swoją głupią postawę.

ocenił(a) film na 4
mercx

jednym słowem nie można oceniać filmów nisko jeśli nie chce się wypaść na idiotę :) Mam nadzieję że Ty żadnego filmu nie skrytykowałeś , jeśli tak to przytaczam Twoje argumenty.

ocenił(a) film na 9
Piterek_YT

Jak najbardziej, można oceniać filmy nisko. Jeśli jednak chcesz uchodzić za osobę inteligentną, wypadałoby poprzeć opinię argumentami.
Różnica między człowiekiem inteligentnym, a chamem jest mniej więcej tak, że ten pierwszy słuchając Mozarta powie "doceniam kunszt, choć do mnie nie trafia", ten drugi "ja pie***** ale gó***"

ymak

Nie dotrwałam nawet do połowy, więc nie oceniłam. Nie wiem, co tam miało być takiego fajnego, ale mnie strasznie wynudził. Liczyłam na jakiś humor, ale nic mnie tam nie ubawiło. Chyba już zbyt wiele filmów obejrzałam i jestem znudzona :P     

@mercx - zapomniałeś jeszcze o trzecim argumencie:- nie zrozumiałeś filmu, nie dorosłeś do niego, jesteś zbyt głupi aby go docenić ;)

i_Xa

Fan Vegi I wszystko jasne;) Musi być ciupcianie, nawalanie- najlepiej sztachetą i kurtyzana- cztery razy w każdym zdaniu. Taki swojski klimat;D Stary, jesli Cię męczą dialogi i zwroty akcji, to weź pooglądaj sobie MMA+film o inseminacji świń + teledysk Żenka ( I już mamy film Vegi)
Filmy Guya sobie odpuść, po co się tak męczyć, jeszcze móżdżek się przegrzeje i w chorobę jaką wpadniesz. Dobrze radzę

aSabi

Aż sobie musiałam sprawdzić, kim jest ten Vega - nie widziałam ani jednego jego filmu :P
Po pierwsze jestem kobietą, po drugie z tym ciupcianiem to kulą w płot, po trzecie ocenianie kogoś po jednej wypowiedzi, to dopiero jest demonstracja głupoty. Nie mówiąc już o tym, że na psychologa to ty się nie nadajesz :P
BTW, wiedziałam, że odezwie się jakiś pseudofilozof z tym trzecim argumentem ;)

i_Xa

Co do filmów Guya Ritchie, to widziałam jeszcze 2 (Sherlock Holmes i Król Artur) i też doopy nie urywają ani nic błyskotliwego w nich nie było :P W Królu Arturze była fajna czołówka tylko

ocenił(a) film na 8
i_Xa

Najlepsze filmy Gaya to "Przekręt" i "Porachunki". Uwielbiam klimat gadanych filmów, jak choćby genialny "Nienawistna ósemka" Tarantino. Rozumiem że klimat nie Wasz ale troche obiektywizmu proszę. Odrobinę choć. Przepieknie seksowny akcent w tych przegadaniach a Farrell a wszystkie smaczki tak cudowne w brytyjskim kinie. Nie no jedynka dla tego filmu to profanacja i za to bym wsadziłą takiego delikwenta do pierdla na 30 lat. Ja np nie oglądam romansideł ani komedii romantycznych, omijam je szerokim łukiem ale jak już coś mi się niechcący obejrzało to nie wpadłabym na to aby uraczyć to oceną jednojedynkową. Taka ocenę dałam chyba jakiemuś tajskiemu horrorowi o zombiakach. Film świetny a w swoim klimacie genialny.

sloane

Jeśli do mnie pijesz, to wyraźnie napisałam, że nie oceniłam, bo nie obejrzałam do końca. "Nienawistna ósemka" bardzo mi się podobała, świetny klimat, piękne zdjęcia, dobra gra aktorska, więc nie wiem, o co chodzi z wyborem filmów. Lubię też dramaty sądowe, które na ogół są "gadane". Skąd miałam wiedzieć, że ten mi się nie spodoba? 

ocenił(a) film na 8
i_Xa

pomyliłam się oznaczając osobę, pisałam do osoby która wystawiła ocenę 1

ocenił(a) film na 4
i_Xa

Po tych wszystkich zachwytach, które były w prasie : kryminał z klasą, w starym stylu, etc. muszę stwierdzić, ze film to duże rozczarowanie; ani stylu ani klasy.

ymak

Jeśli przestałeś w to wierzyć to znaczy że nie masz pojęcia jak naprawdę to wygląda.

ocenił(a) film na 5
MrOxmen

Być może nie mam pojęcia, ale chętnie posłucham, jak naprawdę to wygląda, od kogoś kto ma pojęcie. Rozsiadam się więc wygodnie i słucham Twojej opowieści ...

ymak

Między innymi tak jak na tym filmie.

ymak

a przeprosiłeś już za to, że jesteś facetem, oddychasz, jesz i w ogóle żyjesz??

ocenił(a) film na 5
bigiel

Wiem, wiem...kradną, ale się dzielą...
Nie dyskutuję nie na temat, ale jak ktoś lubi...

ocenił(a) film na 6
ymak

Też nie wiem nad czym te zachwyty.Ot gansterska opowiastka ze znanymi twarzami.Film widziałem raz i nie pamietam w ogòle o co w nim chodziło a koło kultowego Przekrętu ten film nawet nie stał...plus za Farrella.

ocenił(a) film na 5
Kesler_2

Dzieki. Ulżyło mi, że na mnie nie napadłeś.

ocenił(a) film na 6
ymak

Że co ?

ocenił(a) film na 5
Kesler_2

wszyscy mnie przeczołgali, za wpis...:)

ocenił(a) film na 6
ymak

Aaaaa....

ocenił(a) film na 8
Kesler_2

"koło kultowego Przekrętu ten film nawet nie stał" bo nie używano prawie wcale słów na k,ch i p w przeciwieństwie do Przekrętu...

ocenił(a) film na 8
ymak

A ile to jest tych przegadanych filmów gangsterskich "w których bohaterowie to elokwentni goście , prowadzący ze sobą błyskotliwe rozmowy z nutką sarkastyczno-filozoficzną"? i nie występują w porażających ilościach słowa na k,ch i p...

ocenił(a) film na 1
fajera

Jak to ile? Prawie Każdy film Richuego jest o tym samym

ymak

Nie wiem czego w tym obrazie można nie rozumieć? Ten film się ogląda tak jak się sączy stare dobre whisky i wszystko jest na miejscu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones