Musical i jego złoty czas - mnie porwał...

Zasiadamy w teatrze na widowni wraz z kompozytorem "wielkiej piątki", która kształtowała zasady i wartości musicalu - Cole Porter i tajemniczym Gabe (anioł śmierci, przewodnik), który przeprowadzi nas przez barwne, niezwykłe życie kompozytora.
XX wiek lat 20-tych,od Paryża do Hollywood, blichtr, szelest sukien, jazz, swing, ragtime i inne gatunki muzyki amerykańskiej, króluje musical.
W tym kolorowym, muzycznym świecie spotka się czarujący, elegancki z "najpiękniejszą rozwódką Paryża" i obopólna fascynacja, kontrowersje i miłość scali. Hybryda, którą tworzą, są jak dwa różne gatunki róży, nie podobne, nie pasujące a jednak tak idealne.
Kalejdoskop podróży ukazuje nam Cola i Lindę w czasach świetności, rozkwitu, twórczych sił i fascynacji , ale też pokazuje oblicze niepowodzeń, gorzkich rozczarowań, utraty bliskości.
Fabuła skonstruowana jest z kolejnych odsłon scen przeplatających musicale i codzienną sielankę przy fortepianie, z papierosem i szklaneczka whisky, Linda inspirująca jako muza i kobieta jego życia uosabia piękno, wdzięk, charyzmę i wysoką cenę, która zapłaciła za wolność męża.
Musicale Portera są wyrafinowane a jednocześnie rozrywkowa muzyką czaruje nas, błyskotliwość i cięte riposty, odzwierciedlają teksty dwuznaczności. Uciekamy w magiczny świat przy oprawie muzycznej, która jest atutem tego filmu, to dla nas śpiewają m.in:Robbie Williamsa, Lemara, Alanis Morissette, Sheryl Crow, Elvisa Costello, Diany Krall, Natalie Cole, Vivian Green, Lary Fabian & Mario Frangoulisa, Micka Hucknalla i inni.
Poznajemy największe przeboje : "In The Still Of The Night", "Night And Day", "It's De-lovely", "Anything Goes", "So-in love".
Piękna sceneria, posiadłości, wnętrza i wyposażenie, kostiumy i odtworzenie epoki z doskonała grą aktorska Kevin Kline - Ashley Judd, którzy uwiedli nas muzyką i ona jest przewodnikiem, nadaje ton, który był rytmem ich serc.
Musical i jego złoty czas.

    Zgłoś nadużycie

    Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: