PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4977}
8,1 35 686
ocen
8,1 10 1 35686
8,0 20
ocen krytyków
Dekalog V
powrót do forum filmu Dekalog V

bo potem w wyszukiwarce 2x jest "Krótki film o zabijaniu". Nie mieszajmy

MichaelGrzesiak

Właśnie szukam odpowiedzi na to pytanie, to jest ten sam film ale skrócony czy zupełnie inna opowieść?

ocenił(a) film na 9
Adziuu

Ten film nazywa się właśnie "Dekalog V" i jest częścią serialu/cyklu "Dekalog". A "Krótki film o zabijaniu" to kinowa, poszerzona wersja "Dekalogu V". Tak jak "Krótki film o miłości" jest rozszerzoną wersją "Dekalogu VI"

ocenił(a) film na 9
Adziuu

Ten film nazywa się właśnie "Dekalog V" i jest częścią serialu/cyklu "Dekalog". A "Krótki film o zabijaniu" to kinowa, poszerzona wersja "Dekalogu V". Tak jak "Krótki film o miłości" jest rozszerzoną wersją "Dekalogu VI"

MichaelGrzesiak

Czyli ogólnie wychodzi na to, że można sobie odpuścić Dekalogi V i VI i zamiast tego obejrzeć krótkie filmy o zabijaniu i miłości, tak?

ocenił(a) film na 9
Rumia

Teoretycznie tak, chociaż różnią się drobnymi elementami. Np. w "Dekalogu V" bohater powtarza na końcu "Nienawidzę! Nienawidzę!", a w kinowej wersji ("Krótki film o zabijaniu") już tego nie ma. Ale to są szczegóły

MichaelGrzesiak

Hmm, wyszłam z założenia, że chyba bardziej się opłaca obejrzeć krótkie filmy. Skoro są wersjami rozszerzonymi...

ocenił(a) film na 9
Rumia

jak "krótkie filmy są wersjami rozszerzonymi"?! Krotki film o zabijaniu i Krotki film o miłości są właśnie DŁUŻSZE niż te wersje z Dekalogu... A może lepiej obejrzeć wszystkie?

MichaelGrzesiak

A "rozszerzone" to nie znaczy "dłuższe"? Ja to tak rozumiem. :)

ocenił(a) film na 9
Rumia

lol, teraz zczaiłem, że "krótkie filmy" to chodzilo pani o tytuły, a nie że są krótkie. kurde, jak głuchy z niemową ;-)

MichaelGrzesiak

Zdarza się. ;D

ocenił(a) film na 9
MichaelGrzesiak

Był film kinowy "Krótki film o zabijaniu", "Dekalog V" to tytuł telewizyjny z dodatkową sceną, której nie wyczajam.

ocenił(a) film na 7
MichaelGrzesiak

daaamn, dzięki za tego posta! tez mialem zagwozdke

MichaelGrzesiak

Kinowa wersja lepsza. Dłuższa o ponad 20minut,

ocenił(a) film na 8
obleh

Moim zdaniem to trwa tyle że można obejrzeć w obie wersje, ja tak zrobiłem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones