PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4979}
8,1 25 143
oceny
8,1 10 1 25143
7,6 18
ocen krytyków
Dekalog X
powrót do forum filmu Dekalog X

Zachlannosc

ocenił(a) film na 9

Jakze inna to czesc Dekalogu, jedyna o wyraznie komediowym zabarwieniu. Rewelacyjny duet Stuhr-Zamachowski zarazony pasja swojego ojca (swoja droga Bronislawa Pawlika z Dekalogu VIII). Szybka, zabawna, rockowa ale rowniez i dajaca do myslenia tragikomedia.

W podsumowaniu:
Po ponownym obejrzeniu Dekalogu (w ciagu 2 dni) oceny poszczegolnym odcinkom wystawialem rozne, jednak serii jako calosci zdecydowanie nalezy sie 10. Koncept, muzyka, zdjecia, scenariusze, aktorstwo, wszystko na najwyzszym poziomie. Bardzo podobal mi sie tez pomysl polaczenia wszystkich odcinkow wplatajac w nie drobne "smaczki", chodzi mi nie tylko o postac Barcisia ale rowniez o pojawianie sie bohaterow innych czesci w tle poszczegolnych odcinkow. Stwarza to wrazenie, ze wszyscy oni sa ze soba polaczeni jakas specyficzna wiezia, jak wynika tez z serii zyja tez najprawdopodobniej w jednym bloku (przynajmniej czesc z nich). Jak dla mnie jest to szczytowe osiagniecie Krzysztofa Kieslowskiego. Kamien milowy w historii filmu i produkcji telewizyjnej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones