PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810271}
4,2 11 777
ocen
4,2 10 1 11777
2,0 17
ocen krytyków
Diablo. Wyścig o wszystko
powrót do forum filmu Diablo. Wyścig o wszystko

Ale to będzie dno

ocenił(a) film na 1

...jak wyżej. Film będzie przerysowany i karykaturalny, ludzie będą mieli jeszcze bardziej skrzywiony obraz wyścigów niż dotychczas. Oczywiście będzie wplątany jakiś tani wątek miłosny, żeby faceci mogli iść na to ze swoimi kobietami, aby potem nie wysłuchiwać marudzenia pt. "JAKIE TO BYŁO NUDNE NIC SIĘ NIE DZIAŁO TYLKO JAKIEŚ AŁTA JEŹDZIŁY JAKIE TO GŁUPIE!!!11".
"Byliśmy za kulisami filmu "Diablo". To konkurencja dla Vegi!" - czyli witamy w konkursie na większą spie#dolinę polskiej kinematografii.

ihateblond

Skoro ludzie chcą oglądać Vegę to takie filmy się kręci. W USA też Dwayne Johnson kręci 5 taśmowych akcyjniaków rocznie, bo widocznie jest na nie zapotrzebowanie.

adamcpdst

ale filmy z the Rockiem idzie oglądać, a te polskie przerysowane coś nie bardzo. każdy kto ma choć odrobinę stylu i dobrego gustu to po obejrzeniu filmów Vegi może sobie wyobrazić co będzie się tutaj działo. Bmw i8, Lambo, Camaro, Mustangi - samochody z najwyższej półki i do tego pewnie jakiś smarkacz itp itd. nuuuuda, wszędzie to już było. Chyba że będzie jakieś świeże podejście, w co bardzo wątpię

Mauna_Kea

U nas pewnie też znalazłoby się paru lepszych reżyserów od Vegi, którzy za podobny hajs jak w USA zrobiliby coś "dającego się oglądać". No ale mamy tylko tego papryka...

Fakt, śmieszne trochę, że 15 lat po pierwszych "Szybkich..." robi się u nas polską wersję, ale może to nie będzie kalka 1:1. A chętnych nie zabraknie, bo spoty i imprezy tuningowe to dziś ogromny rynek także u nas.

adamcpdst

ale na zlotach i imprezach liczą się ciekawe samochody, nieseryjne. co jest ciekawego w oglądaniu seryjnego Lambo ? Chociaż w Need for Speed ścigali się seryjnymi i wyszło super. ale tam był montaż, zdjęcia. a u nas zabraknie tego. niestety ale taka prawda ;/

Mauna_Kea

Serio ten denny filmik z Aaronem Paulem uważasz za super? Mam wrażenie, że cokolwiek by Polacy nie zrobili to zhejtujesz dla zasady, a wszystko co zagraniczne to na starcie 2x lepsze, mylę się?

adamcpdst

Film NFS oglądało się w miarę bez bólu... tutaj już trailer masakruje wątrobę i mózg

Crazy_Ivan

Bo mówią po polsku?

adamcpdst

Nie... bo drętwo grają.

Dobry czas ale to za mało by wejść do ekipy :D buahahahaha :D

Crazy_Ivan

No w "Szybkich i wściekłych" to dopiero były Himalaje aktorstwa. :)

adamcpdst

wiem :D oglądnąłem tylko jedynkę :) resztę sobie podarowałem :)

adamcpdst

Jedynka "Szybkich i Wściekłych" miała luźny klimat i nikt tam nie silił się na coś ambitnego, a tutaj wszystko takie spięte, poważne, drętwe, patetyczne jak walka o przetrwanie w starciu z kosmitami no i ten podtytuł...Brakuje luzu i lżejszego podejścia do tematu.

PanKracjusz

dokładnie... i ten tekst... dobry czas ale to za mało by wejść do ekipy... :D KTO TAK MÓWI :D ????!!!!!!!111111oneoneone

ocenił(a) film na 3
adamcpdst

ej w FF1 była przynajmniej ciekawsza fabuła.. i były przynajmniej ciekawe auta...
A u nas co stare gallardo chyba że będzie TT to jeszcze.. stare camaro. BMW i8? XD hammer??

to nie ma nic wspólnego z polską sceną... ja nie wiem robią na siłę żeby to był amerykański film.. a prawda jest taka że nie mają do tego kasy. zamiast zrobić film.. oparty jako tako.. na warszawskiej/kato/sopot. scenie etc.. to wtedy ludzie z tej całej sceny by poszli.. i miało by to skład i realistykę a tak będzie podejrzewam jedna wielka kupa.

Mauna_Kea

Ale Diablo nie jest filmem Vegi. Dlaczego wszyscy porównują film do produkcji Vegi własnie...?

ocenił(a) film na 1
adamcpdst

No to dałeś porównanie :D DJ do takiego Włoska, Mohra czy innego Roznerskiego.

SantaCruzeNomad

No i co nie tak z tym porównaniem? To, że Johnson jest amerykańską górą mięśni czyni go lepszym aktorem od wymienionych?

ocenił(a) film na 1
adamcpdst

Mam trochę inny punkt widzenia. Dla mnie polskie "kino" nie istnieje. Polskie produkcje są godne pożałowania. Jak widzę tą patologię kreującą się na gwiazdy to mi się śmiać chcę.

To jest moje zdanie.

SantaCruzeNomad

No tak, bo w amerykańskim kinie nie ma patologii, nie kręci się tam filmów godnych pożałowania. :D

Fajnie, że masz jakieś zdanie. Szkoda, że głupie.

adamcpdst

Dlaczego na 30 filmów na jakich byłem w kinie pamiętam tylko trzy filmy polskie na które poszedłem z własnej woli? Lejdis (nie wiem czemu), Bogowie i ten z tym pedofilem, gdzie wieźli go z więzienia do więzienia? To były dwa dobre filmy (Lejdis nie pamiętam nawet). Nie liczę szmir na jakie chodziliśmy w LO. Bo Polskie kino nie zachęca. Brakuje u nas bardziej ambitnego luźnego akcyjniaka (nie... nie komedii). Polskie filmy to ruletka. Nie chcę grać w ruletkę. Albo brudne i naturalistyczne albo na siłę śmieszne. Brakuje naturalnego luzu. Wszystko wydaje się wymuszone. Jak widzę np taki Upgrade... nóż mi się w kieszeni otwiera. Dlaczego nie możemy nakręcić czegoś podobnego? Bo my musimy nagrać Piłsudskiego z (ku*wa mać) Szycem. Czy wy NIE WIDZICIE jak Szyc DURNIE wygląda w tej charakteryzacji? Jak niedorozwinięty Piłsudski. Zakłądam zatem, ze to będzie niedorzwinięty film. Tak... musi być prawilnie, patriotycznie DO WYŻYGANIA. Gdyby jeszcze to cosio okazało się filmem przynajmniej znośnym.

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

No i popieram w 100% Dlatego już baaardzo dawno temu przestałem oglądać te żałosne gwiazdy. Moim zdaniem dobre polskie kino skończyło się na latach 70' gdzie wychodziły rewelacyjne produkcje jak Sami Swoi, Jak rozpętałem drugą wojnę światową czy Czterej pancerni i pies. Obecne filmy jak i seriale to szmira.

SantaCruzeNomad

tutaj troszkę też przemawia przez Ciebie sentyment :)

Crazy_Ivan

Ale dlaczego w wątku o filmie Diablo piszesz o Szycu w jakiejś charakteryzacji? Jeżeli spodziewasz się, że film z Szycem, Karolakiem et consortes zmieni Twoje zdanie na temat polskiego kina to delikatnie mówiąc jesteś dość naiwny.

adamcpdst

równam te dwa filmy po prostu :) dlatego wspominam o Szycu w roli Piłsudskiego.

Crazy_Ivan

No spoko, po prostu wpadłeś pogadać głupoty, rozumiem. :)

adamcpdst

Jakieś argumenty może? Cokolwiek?

Crazy_Ivan

No miałeś już kilka postów i średnio tam widziałem jakieś argumenty, więc już Cię nie będę męczył. :)

adamcpdst

średnio ale były :) teraz Twoja kolej :)

SantaCruzeNomad

Każdy ma swoje zdanie, Ty akurat takie i z takim podejściem "nie lubię dla zasady" trudno polemizować. Choć zupełnie tego nie rozumiem, bo Polacy robią też świetne i ambitne filmy, choćby "Cichą noc", "Zimna wojnę" + wiele innych można by wymienić. Skreslanie ich, bo sa polskie i tylko dlatego to (sorry) glupota straszna. Wiadomo, że "Diablo" to nie jest kultura wysoka, ale może ludzie potrzebują takiego własnie kina sensacyjnego w ramach rozrywki?

ocenił(a) film na 1
pumeksx

Mnie w pierwszej kolejności odstrasza gra aktorska. Idąc dalej jest wiele czynników. Nie będę się rozdrabniać i ich wymieniać. To jest przykład zrobienia czegoś na siłę "bo ludzie może czegoś takiego potrzebują" Jak robienie totalnego kiczu kac wawa bo Kac Vegas było świetne. Po tym filmie wylezie jeszcze więcej idiotów robiąc sobie wyścigi i zabijając niewinnych ludzi. Sporo się mówi o tym temacie i słucha.

SantaCruzeNomad

No, ale z takim podejściem nie można by było w zasadzie żadnego filmu zrobić. Bo jak nakręcą coś o handlu organami to będzie, że teraz podziemie zacznie się prężnie rozwijać i nerki będą wycinać na potęgę. Idiotów nie brakuje i bez tego filmu. To, ze dzieciaki popatrzą sobie na nielegalne wyscigi nie znaczy, ze zaraz zaczna sie ścigać po szosach i siać zagrożenie. Tym bardziej, że umówmy się, takimi brykami jakimi oni w Diablo jeżdżą, większość z nas nie jeździ

ocenił(a) film na 1
pumeksx

Trochę ostro poleciałeś :) Tak jak większość nie jeździ takimi brykami to nie przeszkadza jeździć im i tak robić takie spotkania i ścigać się po ulicach jak da się usłyszeć i widzieć praktycznie na co dzień. Za to handel organami jednak nie jest codziennością :) To jest podsycanie tego co i tak już się dzieje w polsce a jak sam dobrze napisałeś idiotów nie brakuje.

ocenił(a) film na 3
ihateblond

nie będzie to konkurencją dla vegi.. bo vega to stara się chociaż o realia oprzeć to... a ten film z realiami nie ma nic wspólnego...

Kramon

A skąd wiesz?

ocenił(a) film na 3
adamcpdst

bo wiem mega dobrze jak wygląda scena wyścigów w nocy w polsce.

Kramon

Jak wygląda scena wyścigów w nocy w Polsce? Proszę o mega dobrą odpowiedź

ocenił(a) film na 3
Ragnar

wiesz to zależy oczywiście kto z kim ale firm wiadomo jak to film mocno koloryzuje tematy... gdyby zrobili film.. który by totalnie oddawał to co się dzieje na prawdę.. to co tu dużo mówić ludzie by pousypiali.

Jak wyglądają wyścigi nielegalne w polsce. zależy oco pytamy.. grupka ludzi która spotyka się w jakimś miejscu.. zależy jakiego kalibru jest to powiedzmy spotkanie jeśli jest to cykliczna sprawa to cargo albo cmentarz... generalnie droga bez ruchu... kilka samochódów parkuje na poboczu czy gdzieś w pobliżu wszyscy sobie stoją w grupkach rozmawiają... tam ktoś przygazuje jakieś auto czy coś... no i ludzie się ścigają na zasadzie.. Jaki silnik w BMW. 3 litry.. o to chodź się złapiemy.. ustawiają się i już albo po prostu ktoś staje w kolejce... na światłach czy tam na kresce stoi zazwyczaj jakaś osoba która im odlicza i tyle... Cała drama!

inne wyścigi.. tzn wyścigi lel... Jak np jest jakaś grubsza fura.. mówimy tutaj o 200 tyś w górę czy coś. po mocniejszych modyfikacjach to zazwyczaj na S8 czy jakiejś drodze tego typu w obecności najbliższych przyjaciół... po prostu auto jest testowane.. zazwyczaj z jakimś innym autem znajomego gdzie te dwie osoby konkurują jakby ze sobą lub też nie po prostu się bawią etc. No a tak to często np Jak się jedzie z palmy na stadion narodowy i są te światła na palmie.. to często jak np obok ciebie albo za tobą jest lepsza fura... to jak już przejedzie się te wyboje.. to 3 klaksony i jazda albo po prostu podłoga i taki szybki przelot. w tą i spowrotem po poniatowskim.. czy po prostu gdzie kolwiek jak się spotka jakieś auto które widać że typ chce. to bez gadania nawet i patrzenia wiadomo że będzie dzida ze świateł i tyle.. Ot to hur dur całe wyścigi w polsce :P Oczywiście wiadomo są ekipki grupki które sobie śmigają po mieście dla samej przyjemności...

Wyścigi o coś, praktycznie w ogóle... jedynie w grupie znajomych. i to zazwyczaj o bekowe sprawy. Jest kilka osób w polsce które potrafią trochę popłynąć w tym temacie.. ale to jedna reką może dwie. i to też nikt raczej się nie dowie bo to jest na zasadzie 2 najlepszych znajomych. Jak przegrasz to stawiasz nowe felgi turbo. czy melanż. etc etc.

Większość osób spotyka się aby po prostu pogadać po pracy.. i przez chwile może sobie poszaleć albo po prostu pośmigać sobie po mieście... są kluczowe kultowe miejscówki np plac trzech krzyży gdzie prawie każdy poleci sobie tam bokiem etc..

Czy są drogie auta w tym świecie tak są. Czy ludzie śmigają na torach. Tych których stać na tor śmigają.. tych których nie.. nieśmigają.. Czy tych co stać na tor śmigają też na ulicy tak.. bo to dwie zupełnie inne sprawy.

Kramon

No niedawno tak sobie pośmigali po mieście że zabili 2 osoby na przejściu... Powinno się do was strzelać. Proste cebulaki o mentalności dzieci.

ocenił(a) film na 3
yossarian84

jakie 2 osoby? czy może pijesz do tego wypadku gdzie dziecko biegało o 2 w nocy na 3 pasmowej drodze i wbiegło na jezdnie na czerwonym. bez opieki rodziców... ale oczywiście wina kierowcy xD

Kramon

nie, piszę o wypadku w Jeleniej Górze

ocenił(a) film na 3
yossarian84

a jaki ten wypadek ma związek z wyścigami? bo nie bardzo rozumiem, zwykły kierowca seata jechał przelotówką na której sygnalizacja w nocy jest niedziałająca.. i przechodzili ludzie znając życie gapiąc się w telefon i nie patrząc gdzie idą..

Zwykły wypadek jakich jest pełno.

Kramon

o tym piszę:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24113650,nielegalny-wyscig-i-zbr odnia-na-pasach-w-jeleniej-gorze-ekspert.html

tylko nie wyskakuj z testem, że to Wyborcza, więc pewnie ściema, bo z prawackimi przygłupami nie gadam

ocenił(a) film na 3
yossarian84

lel policja poinformowała przecież wtedy że to nie były wyścigi. Masz nawet o tym newsa na TVN24... a to że obecnie jest nagonka i media często podciągają wszystko pod wyścigi to jest już standard. :P w ten sposób zawsze jest więcej kliknięć :P

https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/jelenia-gora-dwie-osoby-zginely-na-pasach-25-lat ek-zatrzymany,879509.html

Kramon

200 tyś. w górę... AAAAAAAAAAAAAAAAhahahahahahaha :D pier*olnąłem na pysk ze śmiechu :D

Kramon

Gallardo z 2007 kosztuje 400 :D AAAAAhahahahahaha :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Crazy_Ivan

crazy_ivan Nawet podał miejscówki streetowe w swoim wpisie czyli jakies pojecie ma a ty masz na to do zaoferowania "hahahah"
W warunkach streetowych jeden, nowe sedany sportowe robią gallardo jak psa. Nikt normalny by gallardo na street nie przyjechal chyba ze podlubanym bo wstyd dostawac baty od sedanow przyjezdzajac supercarem.
Ale co taki internetowy napinacz koniobijca moze wiedziec, idz dalej ogladaj filmiki

Metody_filmweb

dobry czas, ale to za mało by wejść do ekipy :D

--- dostaje w dupę --- :D

dziękuję za poprawę humoru :) na prawdę :)

Metody_filmweb

a teraz serio, wasze "auta" które ścigają się w tych "wyścigach" to przedszkole faktycznych wypasionych bryk... no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma....

Metody_filmweb

podłubanym... :D AAAAAAAAAAAAAhahahahahahah :D
sory stary :D zwieracze musisz mieć napięte teraz jak postronki :D

Metody_filmweb

podłubanym :D nie serio :D jak sobie to wspomnę tarzam się ze śmiechu :D PODŁUBANYM :D AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA HAHAHAHAAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones