PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714538}
7,3 59 229
ocen
7,3 10 1 59229
7,5 45
ocen krytyków
The Disaster Artist
powrót do forum filmu The Disaster Artist

The Masterpiece oparty jest na książce The Disaster Artist Grega Sestero (Mark z The Room). Słyszałem wiele dobrego o tej książce, daje dużo szczegółów o powstaniu The Room. Czy ktoś słyszał o planach wydania tej książki po polsku?

ocenił(a) film na 9
OFilmachGadam

Nie słyszałam, ale błagam, NIECH TO WYDADZĄ, JA CHCĘ TO PRZECZYTAĆ. :O

Purrsonality

Jak mi sypniecie hajsem, to wam mogę ją na polski przetłumaczyć : )

ocenił(a) film na 9
pankosa

HAJS NIE GRA ROLI. XD Nie no, nie mam pieniążków, mogę Cię przytulić. ;_;

Purrsonality

Czekaj, sprawdzę, czy sobie będę mógł wziąć bułki i serek w sklepie jak zaoferuję kasjerce, że nie dam jej hajsu, tylko ją przytulę i wrócę do Ciebie : )

ocenił(a) film na 9
pankosa

(hej, to był oczywiście żarcik, tak w razie czego :C)
JESTEM PEWNA, ŻE ZA PRZYTULASKI BĘDZIESZ MÓGŁ WIELE KUPIĆ

Purrsonality

Dobrze, że sprostowałaś, bo już byłem w drodze do spożywczaka : )

Purrsonality

@Purrsonality a za lodzika jeszcze więcej

ocenił(a) film na 9
Sony_West

No nie wiem, lody są potwornie czasochłonne w robieniu. W sensie, jak nie masz maszyny do lodów, to musisz wyciągać z zamrażarki co pół godziny i mieszać... I tak z siedem czy osiem razy!

Purrsonality

o czym ty u diabła mówisz?

ocenił(a) film na 9
Sony_West

O lodach.

Purrsonality

ale ja miałem na myśli TE lody

ocenił(a) film na 9
Sony_West

No to mówię przecież, jak się je robi. To nie jest łatwe, serio. Polecam zerknąć na mojewypieki.com, tam masz całkiem dobre przepisy.



A tak serio - wiem o co chodzi i uważam, że Twój komentarz był zbędny i po prostu żenujący. :)

ocenił(a) film na 7
OFilmachGadam

Książka jest napisana nienajgorszym językiem, zanim doczekacie polskiego wydania zdążycie przeczytać po angielsku ;)

ocenił(a) film na 7
Halucynka

Tu pojawia się fakt, że książki w Poslce nie ma i dostawa kosztuje swoje. Obecnie mam zamiar czekać do premiery filmu, a jak do tego czasu nie będzie planów tłumaczenia, to rzucam się na oryginał.

ocenił(a) film na 7
OFilmachGadam

Jak masz takie ciśnienie, to mogę Ci pożyczyć swój egzemplarz.

ocenił(a) film na 7
Lukasz_Sysiak

Już nic, bo ten post powstał ponad rok temu :D

OFilmachGadam

Książka jest mega. Uśmiałam się po pachy :)

ocenił(a) film na 9
OFilmachGadam

A słyszeliście jak w wywiadach Tony wissou mówił, że książka to zaledwie 40% prawdy ale film który powstał na podstawie książki to już 99,9% prawdy?

ocenił(a) film na 7
ssijjajo

Tommy to dziwny człowiek, a legenda wokół filmu ma niezliczone liczby zagadek. Dlaczego używał green screena do scen na dachu, gdy sam był właścicielem nieruchomości w San Francicso? Skąd wziął 6 mln dolarów na film? I dla mnie najważniejsze pytanie - Kim jest Lisa? Polecam genialny wywiad z nim na AV club, w ktorym dziennikarz pyta go, czy jego asystent istnieje. Zmyślał, że ma masę asystentów, z czego 12 ma to samo imię. Wszystko przez fakt, że cały czas wierzy we własny geniusz, niezależnie od tego jak bardzo ludzie kpię z jego filmu.

ocenił(a) film na 9
OFilmachGadam

tak samo jak absurdalne decyzje na planie popierał zdainiem; "tego chcą producenci" , podczas gdy całą ekpia filmowa wiedziała że jest jedynym producentem ^^ takich absurdów jest całe tony , ciekawe jak dużo prawdy poznał James Franco podczas kręcenia filmu ( jeśli sam Tony potrafi odróżnić co jest prawdą a co jego opinią :)

ocenił(a) film na 7
ssijjajo

Niedawno Tommy po raz pierszy przyznał, że pochodzi z Europy. Hipotezy mówią o tym, że jest z Francji lub Polski, miał nazywać się Tomasz Wieczór. Nie zmienia to faktu, że najbardziej ciekawi mnie, kim jest Lisa, bo jestem pewien, że jakaś kobieta go zdradziła i przez to zrobił ten film.

użytkownik usunięty
OFilmachGadam

Raczej nie jest Francuzem, skoro Wiseau to zmyślone nazwisko. No i ten akcent...

użytkownik usunięty

No i ciekawe czy kiedyś się dowiemy, ile tak naprawdę ma lat.

ocenił(a) film na 8
OFilmachGadam

Można posłuchać za darmo całego audiobooka - po angielsku, czyta Greg Sestero :)

ocenił(a) film na 8
OFilmachGadam

nadal nikt nic nie wie o planach wydania książki w Polsce?

ocenił(a) film na 7
Maciej_Karwowski

Z czego co widziałem to nie. Da radę znaleźć po angielsku, to wszystko. Sądząc po tym, że premiera filmu w Polsce jest dość blisko, to polskiego wydania się nie doczekamy.

OFilmachGadam

No i jest! Premiera polskiej wersji książki miała miejsce 2 lipca 2018 roku i została wydana przez poznańskie wydawnictwo Zysk i S-ka :)
https://sklep.zysk.com.pl/the-disaster-artist-moje-zycie-na-planie-the-room-najl epszego-zlego-filmu-na-swiecie.html

ocenił(a) film na 7
cinnamon29

Dzięki!

Ale już kupiłem w oryginale, ten wątek ma kilka lat.

OFilmachGadam

Ale może inni zainteresowani skorzystają z tej informacji.

ocenił(a) film na 7
cinnamon29

No mam nadzieję, bo to genialna książka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones